Skocz do zawartości

Wady i przypadłości HOBBY


MirasM

Rekomendowane odpowiedzi

użytkownik Gregory robił coś takiego w swojej przyczepie

napisz może Ci pomoże pokaże fotki:)

Dzięki, napiszę.

Wpadłem na genialny w prostocie patent ;) użyję sklejki szlunkowej - z natury jest ona zabezpieczona przed wilgocią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

SODA jaki fajny typowy narożnik masz w przyczepie, zupełnie jak mój :sciana:

 

Już naprawiony: szmelc wybrany, wklejona nowa listwa, oraz poszycie ze sklejeczki + uszczelniacz elastyczny. Mam foty to wrzuce przed i po malowaniu.

 

a mam jeszcze coś: czy element na zdjęciu (dla ułatwienia jest pod przyczepą i przytrzymuje pręt hamulca) powinien być wygięty czy prosty.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już naprawiony: szmelc wybrany, wklejona nowa listwa, oraz poszycie ze sklejeczki + uszczelniacz elastyczny. Mam foty to wrzuce przed i po malowaniu.

 

a mam jeszcze coś: czy element na zdjęciu (dla ułatwienia jest pod przyczepą i przytrzymuje pręt hamulca) powinien być wygięty czy prosty.

 

raczej prosty :-]

pod takim skosem może się klinować ten pręt od hamulca

 

słabo widać, ale idąc po pręcie widać prostą blaszkę

IMG_1677.jpg

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przed sezonem grzebię sobie przy przyczepie dla świętego spokoju czasami poprawiając fabrykę.

Dzisiaj odkręciłem tylne uchwyty i uszczelniłem butylem podobnie napchałem uszczelniacza pod przednie obrysówki - Rosolez mnie natchnął.

Z innych udogodnień:

1. założone gniazdko wielofunkcyjne (zależało mi na wyprowadzeniu 230 i 12V do przedsionka),

2. założone zabezpieczenie fiammy na drzwi wejściowe,

3. przesmarowane ŁT4 podpory żeby nie skrzypiały podczas kręcenia.

4. wstawiłem prostownik i akumulator w jeden obwód z instalacją 12V, teraz wszystko mi świeci i pompuje nawet podczas jazdy,

5. zasilacz zostawiłem tylko pod 12V zewnątrz przyczepy pod lodówkę turystyczną (tylko na browary) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Też nie wiem czy to w tym dziale czy gdzie...

 

Mam problem z bujaniem się przyczepy gdy stoi na łapkach...

Przód tył nie ma szans żeby drgnęła, na boki też się dość stabilnie trzyma ale jeżeli nacisnę na bok początku ściany bocznej to ta sama ściana na tyle przesunie się (minimalnie ale odczuwalnie jak się siedzi czy leży w przyczepie) tak jakby ktoś ją pociągnął do siebie - czyli klasyczne skręcanie według osi przyczepy.

Dodam iż mój Hobbik jest dość długi a wszystkie cztery łapy ma ustawione według osi podłużnej przyczepy.

Podparłem przyczepę kobyłkami - dużo to dało ale pewnie ze względu na to iż kobyłki też mają jakieś tam minimalne luzy we własnej osi pionowej, skręcanie nadal chociaż już minimalne ale jednak występowało.

 

Druga sprawa to moje hobby jest bardzo źle wyważone.

Miałem nadzieje iż na dyszlu lub ścianie przedniej powieszę wieszak na rowery a tu jak przyczepa jest niemalże pusta to nacisk na hak jest pewnie większy niż 100kg - dwoma rękami jest kłopot unieść za hak - przez co cały bagaż przyczepy musi wylądować na tylnej ścianie co konstrukcyjnie dla przyczepy też nie jest takie fajne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pod goleń koła podporowego (tam gdzie wspawany jest widelec kółka ) podkładaj poprzecznie ok 40- 50cm kantówkę . Powinno bardziej ustabilizować budkę na wahania skrętne.

A jak masz możliwość i chęci to dokup dwie podpory i zamontuj poprzecznie do długości cepki w dwóch przekątnych rogach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod goleń koła podłożyłem cegłę by na sztywno się wsparł o ziemie - nie wiele to dało :(

Co do podpór - tak myślę... że chyba na tym się skończy, chyba że wcześniej przyczepa mnie wykończy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod goleń koła podłożyłem cegłę by na sztywno się wsparł o ziemie - nie wiele to dało :(

Co do podpór - tak myślę... że chyba na tym się skończy, chyba że wcześniej przyczepa mnie wykończy :(

 

 

Misiek bez nerwów.

Moja tak samo buja.To chyba normalne. Ale pomysł przekatnych podpór bardzo mi się podoba.

 

Do zobaczeia w Warczydle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nerwów na to akurat nie mam ;)

Ale też w kurza - jak chłopaki się "bujną" w łóżku to nawet kawa czy herbata potrafi się wylać stojącą na drugim skraju przyczepy :( nie mówiąc o spokojnym spaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nerwów na to akurat nie mam ;)

Ale też w kurza - jak chłopaki się "bujną" w łóżku to nawet kawa czy herbata potrafi się wylać stojącą na drugim skraju przyczepy :( nie mówiąc o spokojnym spaniu...

 

 

taaaa...mnie napisali "za bardzo bujam".

Misio wstrzymaj się do Warki - porównamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ma 95cm więcej... wiec przy tym samym kącie - ruch liniowy jest większy :(

Ale liczę że w końcu takie problemy to będą moje największe związane z tą przyczepą :D i się takowymi zacznę zajmować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.