Skocz do zawartości

Wady i przypadłości HOBBY


MirasM

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Tu proponuje opisywać typowe przypadłości naszych budek izwiązane z tym skutki, oraz sugestie jak z tym walczyć a jest tego sporo.

 

 

 

Często jest tak, że coś się psuje a my nie wiemy, dlaczego iczekamy na dalszy rozwój wydarzeń a wtedy skutki są dużo większe i bardziejkosztowne.

 

 

 

 

 

 

 

Takim typowym mankamentem jest pękanie bakisty, nie wiemdlaczego? Ale skutkiem może być wymiana parapetu wewnątrz a co za tym idzie todemontaż przedniej ściany.

 

 

 

Już to przerabiałem :(

 

 

 

 

 

 

 

Myślę, że temat będzie cieszył się powodzeniem i dzięki temubędziemy mogli szybciej reagować na uszkodzenia oszczędzając czas i pieniądze :banan:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nagminnie zacina się okno dachowe przednie. Po uchyleniu bardzo ciężko się je przesuwa do przodu i podobno to taka przypadłość jest z tego powodu że umiejscowione jest na pochyleniu dachu budki do przodu i zbiera cały syf zza auta.

Faktycznie po wyczyszczeniu i nasmarowaniu dwa wyjazdy i znowu trzeba je na nowo smarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co u mnie wyszło to:

 

narożniki podłogi, nie wiem czy to wada hobby z początku lat 90, jak mają późniejsze modele, ale większość budek ma je juz mocno z fatygowane - czyt. przygnite

choć dla pocieszenia widziałem budkę innej firmy z 2002r. i było gorzej niż w mojej 20latce ;)

 

przyczyna jest brak kapinosa i woda zamiast kapać na zimie, podcieka na podłogę

jedno z rozwiązań to tak ukształtować klin który jest w listwie alu i mocowany na końcu do podłogi żeby była "kluska" i woda kapała na ziemię

nie wiem czy to jasno wytłumaczyłem :niewiem:

listwa.jpg

 

na fotce widać efekt, a czerwoną strzałką zaznaczyłem wspomniany klin

 

 

 

druga sprawa to ... przednia ścian, w jesieni zauważyłem że odeszła od parapetu, tzn jak pociągnę lewą rączka manewrową to ściana odchodzi

oglądnąłem ramkę okna i jest zdrowa, więc problem chyba powstał od ... rączki manewrowej ... to o czym pisał Andrzej, niestety za późno ;)

i z tym problemem muszę się zmierzyć ... jeszcze nie wiem jak :bzik:

 

 

pękający kufer u mnie na razie nie występuje, choć widać już pierwsze objawy - jak zapobiec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK :) to czekamy na wykaz :)

Mam nadzieje że jak ktoś to przeczyta to nie dostanie zawału i nie stwierdzi po co taką dziadowską budkę kupił :D

 

hehe tez tak właśnie pomyślałem jak Mirek zaproponował temat

 

juz nie mówiąc co będzie jak przyjdzie sprzedaćhehe%281%29.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

juz nie mówiąc co będzie jak przyjdzie sprzedaćhehe%281%29.gif

 

 

A co chcesz sprzedawać, kupisz inną i będziesz miał spokój? :niewiem:

 

Pewnie nie, bo te nowe są produkowane przez księgowych więc, z jakością różnie bywa ( na

pewno z trwałością) :hmm:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz sprzedawać, kupisz inną i będziesz miał spokój? :niewiem:

 

Pewnie nie, bo te nowe są produkowane przez księgowych więc, z jakością różnie bywa ( na

pewno z trwałością) :hmm:

 

na razie o tym nie myślę, ta spełnia swoje zadanie ... a co będzie za kilka lat :niewiem:

jest plan budowy kampera i hobbitka miała by być dawcą :swieca:

ale może jednak lepiej będzie sprzedać a na dawcę kupić coś po wypadku :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje dla Was starego kotleta nt. okien : http://forum.karawan...yczepach-hobby/

Był jeszcze jeden kwiatek pojawiający się w nowszych Hobby ale nie mogę go odszukać, ale może mi się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje dla Was starego kotleta nt. okien : http://forum.karawan...yczepach-hobby/

Był jeszcze jeden kwiatek pojawiający się w nowszych Hobby ale nie mogę go odszukać, ale może mi się uda.

 

No tylko że "stary kotlet" jest wyrwany z kontekstu bo link podany w pierwszym poście nie działa i nie wiadomo o co chodzi, a kwestia pęknięcia po kamyku to już nie dotyczy raczej jednej marki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich problemów jest więcej i tu poprosiłem Andrzeja (andrewa1),aby tu się wypowiedział. :hej:

 

 

 

witajcie chciałbym wam wszystkim pokazać na co zwracać uwagę bo hobby jest podatna na .....

 

zacznę wiec od tych wiekszych hobby bo to one właśnie są narazone na problemy

 

fotki poglądowe modelu i wielkości

post-2830-0-19518000-1320866217_thumb.jpg

 

post-2830-0-17543500-1320866280_thumb.jpg

post-2830-0-95087800-1320868957_thumb.jpg

 

przednia ściana to jusz norma jak dla mnie

 

efekt końcowy to wymiana przyczyna a raczej kilka

 

bakista nawet z pozoru błache pękniecie moze powodować podciekanie wody pod parapet

 

post-2830-0-00280800-1320866730_thumb.jpg

 

rączki uszczelnienie ,luzy na skręcaniu to zaproszenie dla wody

 

kończy się to wymianą ściany na nową post-2830-0-51890500-1320866973_thumb.jpg

 

sprawdzanie narozników na przedniej ścianie tesz przynosi efekt dlaczego ? jusz wyjaśniam

 

ściana bakisty jest tak posiada łączenie PCV a pod nim jest częściowo wona przestrzeń to droga dla wody efekt widoczny na fotce

 

post-2830-0-16715300-1320867587_thumb.jpg

 

celowo teraz pomine środek przejdę do części zewnetrznej ścian

 

listwy PCV ozdobne pod nimi blacha wystaje okolo 2cm lubi sie odklejić od ściany

post-2830-0-28641000-1320868132_thumb.jpg

 

efektem takiego drobiazgu jest gnicie podłogi

 

drzwi wejściowe taki objaw

post-2830-0-69006500-1320868296_thumb.jpg

 

czyli pekanie blachy to informacja o problemie z naroznikiem- ścianą z tyłu

 

to akurat skrajny przypadek fotki

 

post-2830-0-21759900-1320868558_thumb.jpg

post-2830-0-39918500-1320868629_thumb.jpg

 

w miarę mozliwości postaram sie wiecej szczegółów udostepnić opisać mam obecnie na placu 3szt hobby

 

wszystkie maja te same objawy mimo ze rocznikami sie sporo róznią

post-2830-0-78190300-1320867889_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.