Skocz do zawartości

Agregat prądotwórczy - jaki?


Jery

Rekomendowane odpowiedzi

A czy to nie jest nowa marka kipoor-a ?

Jakiś czas temu słyszałem w serwisie kipoor-a że "źli" chinole podrabiali dobrego kipoora i dla tego kipoor zmienił nazwę i markę 

aa no to muszę się dowiedzieć :) bardzo na plus ta miedziana prądnica jak dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co myslicie o tym maleństwie. jeszcze nie odpalałem z braku czasu .mały ale ciężki !

Oj Rysiaczek doswiadczony karawanignowiec a bierze się za agregaty :hmm: są inne zrodła zasilania  do przyczepy bardziej ciche i ekologiczne.Czasami mam wrazenie ze nalezało by zasilac wszystkich w koło,niektórzy chcą miec na pokładzie małe elektrownie czy o to w tym wszystkim chodzi?? :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co myslicie o tym maleństwie

Używałem sporadycznie bardzo podobny. Różnica jedynie w kolorystyce oraz nazwie. U mnie jest czerwony zbiornik paliwa i ktoś nakleił dumną nazwę "HONDA" (to tak, jakbym do mojej cytryny przymocował znaczek Mercedesa).

Agregat dwusuwowy, dość głośny. Po bezpośrednim podłączeniu lodówki (takiej dwudziestoletniej), wyraźnie "siadł", a żarówka w lodówce ledwo się świeciła.   

Rysiu, nie wierz w te dane z tabliczki dotyczące kW.

Do telewizorka i ładowania komórki - może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru używać tego ciężarnego maleństwa do zwykłego karawaningu. Myślę o pewnym wariactwie ekstremalnego spedzania wolnego czasu w przyczepie.

Narazie to pomysły ale jak zawsze dojdę do celu i znajdę  chętnych tak jak ja zwariowanych. Chciałem sie tylko dowiedzieć czy nie wyrzuciłem kasy w błoto i czy ten akurat typ jest komuś znany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odswieze troche stary temat.. Jako ze zaczelismy przygode z przyczepa ( nie wiem jak moglem zyc bez tego wczesniej :) ), to pierwsze wyjazdy pokazaly czego mi brakuje.. A brakuje mi ( a raczej malzonce) cieplej wody. Narzekania zbywalem do tej pory "kochanie jak nie jestesmy podlaczeni do pradu to nie bedzie cieplej wody" i tym stwierdzeniem ucinalem wszelkie przejawy defetyzmu. Niestety jeden Jegomosc naopowiadal mojej lubej o bojlerach gazowych ( z tego miejsca dziekuje bardzo Heniu :) ) i teraz mam status BMW - czyt. Bedziesz Mial Wydatki. Pomyslalem jednak o generatorze, na tyle cichym ze nikt podirytowany halasem nie podpali mi budki. Mysle o dwoch urzadeniach - Kipor IG1000 i Honda EU10.  Tak, Honda jest na pewno lepsza ale zrujnuje moj budzet. 

Pytania:

1) czy moc 1kW "pociagnie" terme truma, czy jest to za slaby sprzet?

2) z lektury postow powyzej zdecydowana wiekszosc uzywa agregatow Kipor o mocy 2 kW. Czy ktos uzywa mniejszej wersji IG1000? jak z jego glosnoscia?

3) czy roznica w cenie jest uzasadniona, czy chodzi tu bardziej o marke?

 

pozdr

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odswieze troche stary temat.. Jako ze zaczelismy przygode z przyczepa ( nie wiem jak moglem zyc bez tego wczesniej :) ), to pierwsze wyjazdy pokazaly czego mi brakuje.. A brakuje mi ( a raczej malzonce) cieplej wody. Narzekania zbywalem do tej pory "kochanie jak nie jestesmy podlaczeni do pradu to nie bedzie cieplej wody" i tym stwierdzeniem ucinalem wszelkie przejawy defetyzmu. Niestety jeden Jegomosc naopowiadal mojej lubej o bojlerach gazowych ( z tego miejsca dziekuje bardzo Heniu :) ) i teraz mam status BMW - czyt. Bedziesz Mial Wydatki. Pomyslalem jednak o generatorze, na tyle cichym ze nikt podirytowany halasem nie podpali mi budki. Mysle o dwoch urzadeniach - Kipor IG1000 i Honda EU10. Tak, Honda jest na pewno lepsza ale zrujnuje moj budzet.

Pytania:

1) czy moc 1kW "pociagnie" terme truma, czy jest to za slaby sprzet?

2) z lektury postow powyzej zdecydowana wiekszosc uzywa agregatow Kipor o mocy 2 kW. Czy ktos uzywa mniejszej wersji IG1000? jak z jego glosnoscia?

3) czy roznica w cenie jest uzasadniona, czy chodzi tu bardziej o marke?

 

pozdr

Maciek

Polecam boiler gazowy truma b10 ;) zdecydowanie. Używka w dobrym stanie ok 1500, a działa fantastycznie. Nie mogę zrozumieć dlaczego męczyliśmy się bez tego tyle lat. Zasobnik 10 litrów, po kilkunastu min jest już ciepła woda, później nonstop. To wygodniejsze od generatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeden Jegomosc naopowiadal mojej lubej o bojlerach gazowych ( z tego miejsca dziekuje bardzo Heniu :) )

 

Oj tam naopowiadał :]  - mówiłem, że istnieją i że też myślałem o zakupie ale jako, że gazu się boje i sam montować nie zamierzam, to musimy się bez niego obywać.

Coś mi się wydaje, że idąc "tym torem" będzie Ci musiał holownik urosnąć. :)

Tak przy okazji to mój holownik to się nadaje tylko na płaski teren - znów skrzynia zaczęła alarmami sypać na każdym podjeździe :( - powoli chyba zbliża się moment, że trzeba będzie jakiś ładny fiord znaleźć dla niego ;) ;) ;)

 

Polecam boiler gazowy truma b10 ;) zdecydowanie. Używka w dobrym stanie ok 1500, a działa fantastycznie. Nie mogę zrozumieć dlaczego męczyliśmy się bez tego tyle lat. Zasobnik 10 litrów, po kilkunastu min jest już ciepła woda, później nonstop. To wygodniejsze od generatora.

 

Pochwal się proszę ile kosztował Cię montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam naopowiadał :]  - mówiłem, że istnieją i że też myślałem o zakupie ale jako, że gazu się boje i sam montować nie zamierzam, to musimy się bez niego obywać.

Coś mi się wydaje, że idąc "tym torem" będzie Ci musiał holownik urosnąć. :)

Tak przy okazji to mój holownik to się nadaje tylko na płaski teren - znów skrzynia zaczęła alarmami sypać na każdym podjeździe :( - powoli chyba zbliża się moment, że trzeba będzie jakiś ładny fiord znaleźć dla niego ;) ;) ;)

 

 

A ja wracajac rzucilem sie "w gorki" i moj holownik urosl, i to bardzo w moich oczach. Nie byly to moze Himalaje, ale granice sniegu pokonalismy :)

 

Witus problem polega na tym ze mieszkam w N - na montaz musialbym pojechac do PL biorac pod uwage sredni koszt roboczogodziny w tutejszych realiach - od okolo 550 pln.  To pierwsze. Drugie to to, ze nie wykluczam ze w przyszlym roku lub za dwa lata zrobimy przesiadke z cepki na kampera. Wtedy bojler pojdzie "na straty", a agregat z nami zostanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wracajac rzucilem sie "w gorki" i moj holownik urosl, i to bardzo w moich oczach. Nie byly to moze Himalaje, ale granice sniegu pokonalismy :)

 

Witus problem polega na tym ze mieszkam w N - na montaz musialbym pojechac do PL biorac pod uwage sredni koszt roboczogodziny w tutejszych realiach - od okolo 550 pln. To pierwsze. Drugie to to, ze nie wykluczam ze w przyszlym roku lub za dwa lata zrobimy przesiadke z cepki na kampera. Wtedy bojler pojdzie "na straty", a agregat z nami zostanie..

Ja bym boiler zdemontował. W miejscu po kominku trzeba małą klapę serwisową zainstalować (albo jakaś zaslepk) i po sprawie. Więcej strat nie ma. Oglądając instrukcje trumy do zrobienia we własnym zakresie. Rozszczepienie gazu wydaje się najbardziej pracochłonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji to mój holownik to się nadaje tylko na płaski teren - znów skrzynia zaczęła alarmami sypać na każdym podjeździe :( - powoli chyba zbliża się moment, że trzeba będzie jakiś ładny fiord znaleźć dla niego ;) ;) ;)

 

 

Swoja droga to dosc dziwne auto :) Niby terenowe 4x4, ale nie na gorki. Niby duze rodzinne kombi a przestronnosc na poziomie volkswagena polo. Twoje volvo,tak jak kobieta-inzynier jest podobna do swinki morskiej. Ani to swinka, ani to morska :) Zdecydowanie zatapiaj :)

 

Sam nie zamontuje bojlera bo chcialbym jeszcze pare miejsc odwiedzic.. Zobaczymy, moze ktos stosuje rozwiazanie z generatorem. Jesli nie to bojler, ale to dopiero na gwiazdke bo wczesniej chyba nie bede w kraju gdzie pola malowane zbozem rozmaitem, wyzlacane przenica i posrebrzane zytem. Gdzie bursztynowy swiezop, gdzie gryka jak snieg biala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga to dosc dziwne auto :) Niby terenowe 4x4, ale nie na gorki. Niby duze rodzinne kombi a przestronnosc na poziomie volkswagena polo. Twoje volvo,tak jak kobieta-inzynier jest podobna do swinki morskiej. Ani to swinka, ani to morska :)Zdecydowanie zatapiaj :)

 

Sam nie zamontuje bojlera bo chcialbym jeszcze pare miejsc odwiedzic.. Zobaczymy, moze ktos stosuje rozwiazanie z generatorem. Jesli nie to bojler, ale to dopiero na gwiazdke bo wczesniej chyba nie bede w kraju gdzie pola malowane zbozem rozmaitem, wyzlacane przenica i posrebrzane zytem. Gdzie bursztynowy swiezop, gdzie gryka jak snieg biala :)

Cytaty z wczorajszej matury ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.