Skocz do zawartości

Agregat prądotwórczy - jaki?


Jery

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

No i kupił waćpan agregat...znaczy mój mąż...kraft&dele Progessional model st 1100/st1000 symbol KD109...

Opis tabliczki znamion. Napięcie / częstotliwość 230V/50Hz, ibroty silnika 3600 r/ min...moc prądnicy 1.5 KVA....pojemność zbiornika paliwa 4 L

I odpalać odpala, praca jest równa ale... przy podłączeniu ( w celu próby) małej żarówki z lampki nocnej / nie led - żarówka nie świeci jasno a tylko się żarzy, rozjaśnia się i przyciemnia.....co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Agulek napisał:

.....żarówka nie świeci jasno a tylko się żarzy, rozjaśnia się i przyciemnia.....co może być przyczyną?

Prądnica musi mieć odpowiedni prąd wzbudzenia dla prawidłowego działania.
A jako że w wielu konstrukcjach "pobiera go poprzez obciążenie" to bywa taj jak u ciebie- trzeba wybadać od jakiego obciążenia działa OK: może przy dwóch żarówkach będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odgrzewam kotleta, szukam małego agregatu. Warunki dwa, wielkość i hałas. Nie może być duży i głośny mocy nie potrzebuje aby zasilić podstawy przyczepy w razie braku słońca, wiadomo aku ileś tam wytrzyma. Ma ktoś sprawdzone modele?  Dużo na allegro chinoli 2-suwa się pojawiło ale jak to chodzi? Ojciec kupe lat używa chinola ale 4takta i jest ok, sam używam Kipora ale 8kw więc bydle jak na warunki polowe nie ma mowy o zabraniu ze sobą. Są godne polecenia sprzęty "walizkowe"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, chris_66 napisał:

Daje radę normalnie używać tego z odbiornikami koło 1000W jak wiertarka, kompresor czy opalarka. Kolega w busie do przy tego używa

No to już nic nie rozumiem, dla pewności  na mądrą stronę zajrzałem , a tam pisze :

Prąd znamionowy – ustalony prąd pracy urządzenia elektrycznego, przy poziomie którego urządzenie to zachowuje się zgodnie z jego przeznaczeniem. Informacja o prądzie znamionowym zamieszczana jest na tabliczce znamionowej urządzenia oraz zamieszczana w instrukcji obsługi urządzenia.

A w instrukcji tego urządzenia pisze :

Prąd znamionowy -  3,9A

A przykładowo na mojej ładowarce od Della Precisiona pisze  230V   2,5A - czyli  jedną ładowarkę pociągnie, ale już dwóch nie. Wychodzi na to, że zbyt mocne to jednak nie jest, albo ja głupio coś tu rozumuję, bo przecież stróżem nocnym jestem , a nie elektrykiem :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę fizyki:

Kipor pozwala obciążyć się prądem 3,9A przy napięciu 230V, co daje moc 3,9 x 230, czyli 897W.

Najmocniejsza ładowarka do tego Della pobiera maksymalny prąd 2,5A ale przy zakresie napięć 100-230V, dlatego daje maksymalnie 250W (2,5 x100 =250, przy 230V będzie pobierała prąd 250 / 230 = 1,08A)

Na elektronarzędziach podana jest maksymalna moc, czyli np w przypadku wiertarki podczas wiercenia w stali wiertłem 13mm. Jeżeli będziemy wiercić w drewnie wiertłem 6mm, nie sprzęt nie będzie używał nawet połowy mocy :)

Dlatego:

1. Ten mały Kipor zasili nawet 4 takie ładowarki

2. Zasili też wiertarkę (używam go czasami z młotem 1,3kW, delikatnie, ale działa)

3. Jest optymalny do przyczepy - gabaryt/cena/zużycie paliwa -  przy obciążeniu 50% spala ok 0,5l/h

Natomiast, jeżeli komuś to nie wystarcza, zawsze można zabierać takiego potworka 8kW, wystarczy zamontować dodatkowy hak holowniczy z tyłu przyczepy :D

PS. Od kilkunastu lat używam agregatów i innych zapasowych źródeł energii. Jak coś, to śmiało pytać.

Pzdr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 800W agregat i całą przyczepę łącznie z ciepłą wodą spokojnie zasilał. Bywało że i 3 przyczepy były podłączone.

Bob Duży, ten Kipor spełni Twoje potrzeby w 100% i nie słuchaj teoretyków?

 

Możesz jeszcze pomyśleć o IG770 ale może być problem z dostępnością. Mniejszy i lżejszy no i mniej pali, kwestia tylko jakie planujesz zapotrzebowanie na moc.

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, danielpoz napisał:

Miałem 800W agregat i całą przyczepę łącznie z ciepłą wodą spokojnie zasilał. Bywało że i 3 przyczepy były podłączone.

Bob Duży, ten Kipor spełni Twoje potrzeby w 100% i nie słuchaj teoretyków?

 

Możesz jeszcze pomyśleć o IG770 ale może być problem z dostępnością. Mniejszy i lżejszy no i mniej pali, kwestia tylko jakie planujesz zapotrzebowanie na moc.

Jadąc na ryby jadę zazwyczaj tam gdzie jest "cień" i czasami brakuje prądu po dzieciak jakieś bajki, tu światło tu to laptop. A jeszcze jak włączy mikrofalówke . Natomiast jeżeli te 800-900 W jest realne to mi styka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Stu napisał:

Np Kipor IG1000.

Pzdr

 

Mam takiego od 8 lat.  Jak potrzeba jeżdzi na pace, dawniej na dachu w boxie.     Złego słowa nie mogę powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.