Skocz do zawartości

Agregat prądotwórczy - jaki?


Jery

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.01.2020 o 18:57, adaml61 napisał:

Polecam Barracude , bardzo dobry budżetowy agregat , Na pewno ma uzwojenie z miedzi . Używam 3 fazowego , zero problemu .

Jakiś link? 

12 godzin temu, Karol557 napisał:

Polecam ten od kruzera. Mamy go w przyczepie i nam się sprawdza .

Jakiś link?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich!

Jestem tu nowy, chciałbym się podłączyć pod temat. Mam pytanie czy ktoś z forumowiczów używał małego agregatu walizkowego do awaryjnego zasilania pieca w domu bądź jakiejś lodówki czy zamrażalki? W szczególności interesują mnie te mniejsze model 1000, bo rozumiem że mocniejsze 2000 W nie mają z tym problemu. 

Poza tym jeszcze pytanie o większe modele, jak one rozdzielają moc. Czy jak są 2 gniazdka to wtedy np. każde gniazdo ma 1000W?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 2 lata temu kupiłem taki wynalazek Stanleya, potrzebowałem agregat do awaryjnego zasilania kotła CO, na wypadek braku prądu. Zapłaciłem za niego 8 stów. Dane techniczne to: czterosuw, moc 1 kW, natężenie prądu 4,3 A, Zbiornik paliwa 4,5 litra. Dodatkowo przełącznik trybu eko, przy małym obciążeniu. Używam go sporadycznie, nie ma problemu z zasilaniem elektroniki. Waży 13 kg. Ostatnio w listopadzie zabrałem go na wyjazd na ,,dziko,, i chyba Opatrzność czuwała nade mną , bo niechcący włączyłem lodówkę na 12 Volt , zamiast na gaz. Zorientowałem się dopiero jak zasilacz odciął napięcie z akumulatora. Słońca było jak na lekarstwo, panel nie był w stanie podładować baterii 120 amph. i zostałem bez wody w kranie i światła. Brakuje w nim drugiego gniazdka zasilającego , ale to można przeskoczyć rozdzielaczem i niestety nie ma wbudowanego prostownika do ładowania baterii. Hałas wytwarzany przez agregat moim zdaniem dyskwalifikuje go , do używania przy samej przyczepie, trzeba go wynieść kilkanaście metrów dalej.

 

IMG-20210901-WA0008.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem agregat  Honda EU22i - jestem bardzo zadowolony. Potrzebowałem coś uniwersalnego do przyczepy/pracy/domu. Jest lekki, cichy i ma wystarczająco dużo mocy aby pociągnąć awaryjnie 2 klimatyzacje jakby faktycznie odcięli prąd zimą ;)

agregat_honda_eu22i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Marek4791 napisał:

Też czaiłem się na Stanleya z inwerterem z julki, ale zeszły jak ciepłe bułeczki po ostatniej fejkowej info, jakoby czekają nas egipskie ciemności w przyszłym roku :)

Ciesz się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na Allegro agregat firmy zza Odry, walizkowy, zasilany benzyną i gazem z butli. Cena ok. 3,5 tys , gdyby nie to , źe mam tego Stanleya to kupiłbym ten wynalazek i na stałe zamontował w bagaźniku przyczepy , podłączył do butli, wyprowadził spaliny pod podłogę. Nawet bym go nie zalewał benzyną, źeby nie zalatywało paliwem

Edytowane przez mesert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od niedawna Hondę jak na zdjęciu powyżej, czyli model EU 22i. Kupiłem ją z zamiarem awaryjnego używania do zasilania camperka lub przyczepy gdyby zabrakło słońca lub podłączenia do 230V, a nam zachciało się gorącej wody...:) Ale, poza "rozrywkowym" zastosowaniem przydała się już  np przy zasilaniu pompy  po zalaniu firmy, kilka razy już korzystałem z niej też przy budowie domu,. Jestem jak na razie bardzo zadowolony - w trybie "eco"  to naprawdę cichy sprzęt.

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.