Skocz do zawartości

Mister Camping 2011 - kilka pytań


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań do opublikowanych wyników konkursu Mister Camping ( http://www.pfcc.eu/pol/files/mister11.pdf ) . Może ktoś z forumowiczów będzie znał odpowiedź:

 

1. Jak to możliwe że są dwa kempingi które startują w dwóch kategoriach? Np. Camping nr 159 w Stegnie ma wyróżnienie w III grupie i 4 miejsce w 2 grupie. Camping nr 150 w Ustrzykach Górnych ma 4 miejsce w II i III kategorii.

2. W III Grupie jest taka ciekawostka że 2 miejsce ma camping nr 180 "Camp" ze Stegny a 4 miejsce ma camping z tej samej miejscowości i o tej samej nazwie, a innym numerze - to pewnie jest pomyłka.

3. Czy w Kozienicach to się coś zmieniło od naszego zlotu że mają 3 miejsce zlosnik.gif ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie.

Jak Camping X z ( górnego miejsca ) może być tak wysoko skoro stan faktyczny zasługuje aby był gdzieś na dole?

Dla porównania Camping Y w ocenie na dole , jest 50% lepszy od tego z góry. :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w Dźwirzynie były codzienne nocne kradzieże to komandor zlotu prosił aby nie robić z tego problemu i niepotrzebnego rozgłosu...

A codziennie pomykał po całym wybrzeżu po zrzeszonych campingach na kontrole aby przyznawać bądź zabierać gwiazdki i

sprawdzać kryteria do konkursu Mister Camping i jak widać na próżno nie jeździł :drive:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zawsze mówie ze wg mnie wynik takich konkursów zależy od "widzimisie" szanownej komisji i od tego jak ich ugoszczą... :)

 

POMONA - 2 miejsce za "żetony" pod prysznicami? czy za halas i kurz czy błoto z pobliskiej budowy?

KLIF - 4 miejsce za zblokowany i kulejacy internet? czy za fatalne dojscie do plazy po kilku deszczowych dniach?

AMBRE - 1 miejsce za tłok? czy za braki napiecia w szczycie sezonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jest tak jak z większością branżowych wyróżnień. Jest kilku zdecydowanie najlepszych którzy muszą dostać wyróżnienie z racji braku konkurencji na poziomie, oraz kupa takich którzy dostają tak po prostu "po polsku". A przy takim nagradzaniu zdarza się że z wiadomych powodów się coś komuś pomyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jest tak jak z większością branżowych wyróżnień. Jest kilku zdecydowanie najlepszych którzy muszą dostać wyróżnienie z racji braku konkurencji na poziomie, oraz kupa takich którzy dostają tak po prostu "po polsku". A przy takim nagradzaniu zdarza się że z wiadomych powodów się coś komuś pomyli.

 

:niewiem: te kampingi które znam i które trafiły na listę są IMO naprawdę niezłe

ale czy są lepsze ... nie wiem, wiadomo że na ocene składa się kilka pkt i trzeba by znać oceny w poszczególnych kategoriach żeby oceniać

coś jak testy opon, jest ocena na mokrym, suchym, śniegu, hamowanie, jazda po łuku itd ... i dopiero z tego końcowa ocena

 

bodzioklb pisał co Mu nie pasowało, pytanie na ile to było oceniane - wagi? i czy w ogóle było brane że np na Ambre jest tłoczno :bzik:

czy że w Chłapowie jest kiepskie dojście do plaży

 

nie ma gdzieś szerszego opisu tych ocen ?

to tak jak z ocenami NCAP, za kontrolkę pasów gwiazdka :bzik:

 

porównując kempingi ze Stegny, to IMO 2 miejsce 180 i 4 159? ... można się zgodzić, choć oba widziałem tylko przelotnie

ale 180 robi dużo lepsze wrażenie :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konrad_b - tamjest cos takiego jak lokalizacja odnosnie terenu... tzn czy nad morzem daleko do morza...

 

wiesz jakie jest dojscie do morza z Pomony? - juz ci grzecznie odpowiadam - spory kawalek pod lekka gorke w strone latarni a pozniej na dol kretymi rozwalajacymi sie schodami gdzie ciezko minac sie z idacymi.... no chyba ze chcesz stracic pol godziny i isc na inne zejscie :D.... to wg tez ogromny minus tego kempingu...

27060606.jpg

 

a jak juz zejdziesz schodami na plaze to jeszcze trzeba zejsc z umocnienia.... :D

/szybki szkic orientacyjny /

post-728-0-53328000-1320438202_thumb.jpg

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konrad_b - tamjest cos takiego jak lokalizacja odnosnie terenu... tzn czy nad morzem daleko do morza...

 

wiesz jakie jest dojscie do morza z Pomony?

 

byłem na Pomonie i jakoś nie wspominam źle ... ale chodziliśmy na prawo deptakiem od latarni, jest już mniejsza skarpa

fakt że to było z 7-8 lat temu ... więc cieżko mi powiedzieć co jest dziś

 

a o zejściu pisałeś odnośnie Klif'a ... Chłapowo ? ... tez byłem tyle że na alexie (też jest w zestawieniu i tu mam mieszane uczucia bo nas raz nie wpuścili ;))

ale wracając do dojścia to tam wszystkich pola mają kulawe dojście milonem schodów :niewiem:

 

Pytanie jaka jest waga odnośnie "otoczenia" ... jak porównać otoczenie kempingu np w Sopocie - brak ? ... z położeniem Clepardii w Krk ?

Weź np kemping w Rowach, tam dojście też jest mizerne, owszem po płaskim, ale kawał drogi przez las :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw... baner reklamowy "pewnego" czaspisma umieszczony na AMBRE tez chyba nabija im punkty... ale to takie moje gdybanie...

 

ogolnie wg mnie najlepsze zejscie/wyjscie na plaze jak i nalepsza plaza jest na kempingu TRAMP w Świętouściu... za to ogromny plus im sie nalezy :)

post-728-0-10685600-1320439200_thumb.jpg

 

z kempingu Klif w Rewalu najblizej szlo sie scieżka na klifie - po deszczu bylo tragicznie: kałuże, pełno błota i ślisko na tej mazi jak na lodowisku... nie wspominajac ze scieżke te sobie upatrzyli właściciele psów i było pełno psich odchodów ...

mam słabe zdjecie na ktorym widać ów scieżke i plaze ktora byla przepleniona i wąska

post-728-0-82922800-1320439461_thumb.jpg

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw... baner reklamowy "pewnego" czaspisma umieszczony na AMBRE tez chyba nabija im punkty... ale to takie moje gdybanie...

 

dlatego fajnie było by zobaczyć konkretne oceny, wtedy faktycznie można by podyskutować i łatwo wyłapać komu naciągnięto "za baner" :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...myślę, że pewnym wyjaśnieniem będzie regulamin konkursu (http://www.pfcc.eu/pol/files/regul11.pdf)

Pkt. 2: Uczestnikami konkursu są wyłącznie campingi skategoryzowane i zrzeszone w Polskiej Federacji Campingu i Caravaningu.

Co do oceny, to pkt.4 wymienia za co kemping będzie oceniany. Jeśli więc campingi zrzeszone, to już mamy sporo innych - zapewne lepszych - odciętych. Nie wiemy jaka waga do poszczególnego punktu oceny była przypisana. W każdym bądź razie - dla mnie mało miarodajna ocena. Natomiast nijak nie mogę zrozumieć jak jeden camping może równocześnie prynależeć do 2 kategorii - równocześnie ma mniej niż 150 miejsc i więcej niż 300? W matematyce nazywa się to chyba zbiory rozłączne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.