Skocz do zawartości

Weekend w Polsce


NICKT

Rekomendowane odpowiedzi

gfizyk mnie natchnął w innym wątku, by założyć taki temat, dobrze jakby był to dział w PODRÓŻE... poza podziałem na rejony

 

Mieszkamy w różnych rejonach Polski i może moglibyśmy rzucić innym gotową propozycję wyjazdu weekendowego, w temacie podać województwo i kemping stacjonarny, a w opisie, co można zobaczyć w tym rejonie.

Co Tomii na to i Moderatorzy? Co Wy na to?

 

Moja propozycja na początek:

Świętokrzyskie - Gacki (Loch Ness)

 

kemping Loch Ness (Gacki k/Pińczowa), a stąd zwiedzamy: Pińczów- Kościół św. Jana, Kaplica św. Anny , Wiślica-Kolegiata, Jędrzejów-Muzeum Zegarów, Klasztor Cystersów, Chęciny-Zamek, Tokarnia-Skansen, Busko Zdrój- sanatorium Marconi, Park Zdrojowy, Pomnik Sosny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja na początek:

Świętokrzyskie - Gacki (Loch Ness)

 

kemping Loch Ness (Gacki k/Pińczowa), a stąd zwiedzamy: Pińczów- Kościół św. Jana, Kaplica św. Anny , Wiślica-Kolegiata, Jędrzejów-Muzeum Zegarów, Klasztor Cystersów, Chęciny-Zamek, Tokarnia-Skansen, Busko Zdrój- sanatorium Marconi, Park Zdrojowy, Pomnik Sosny :)

 

dodał bym ciuchcie dla dzieciaków - http://www.expres-ponidzie.k-ow.net/

i dla relaksu http://www.ogrodnarozstajach.pl/

w daleszej odległości Pacanów z muzeum bajek

 

sama idea zacna :ok:

nawet jest taki przewodnik pascala, polska na weekend ;)

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki przewodnik, ale myślałem o opinii karawaningowców i pod kątem takiego podróżowania. Myślę, że pomysł dodawania atrakcji do opisu kempingów dobry. Mnie chodziło raczej o skumulowanie propozycji typowo weekendowych w jednym miejscu. Ja weekendów nie mam wolnych, ale dla wielu taka baza byłaby pomocna w sezonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO założenie nowego działu do czegoś takiego nie bardzo ma sens - głównie chodzi o to że założymy kącik gdzie będzie wiało pustką i nudą.. Jestem zdania jak Jacek z nastawieniem na to żeby w Katalogu kempingu opisywać co z danego miejsca jesteśmy w stanie zwiedzić w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to byłby dobry pomysł, tylko byśmy chcieli się dzielić takimi opiniami o kempingu oraz wskazówkami, co w rejonie danego kempingu zobaczyć. Ja chętnie napiszę o miejscach, które znam, które widziałem i które warto zobaczyć w mojej okolicy.

Dodałem opinię do kempingu Loch Ness i kempingu 115 na Miedziance :)

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam z własnego doświadczenia takie problemy - mam ciekawe miejsce, chciałbym je zwiedzić - gdzie ciekawy kempnig w okolicach i co jeszcze można zwiedzić? W tym układzie fajnie by było, gdyby katalog kempingów można było przeszukiwać od strony "najbliższy określonego miejsca". Wiem, że to nie jest proste i będzie generowało kolejne potrzeby. Jak dla mnie pomysł, żeby do kempingu przypisywać atrakcje w okolicy powinien dać zamierzony efekt. Ponieważ zapewne informacje te są zapisane w bazie danych, pozostaje odpowiednie narzędzie do przeszukiwania tej bazy. Chyba, że się mylę. Widzę to jako bazę kempingów, bazę atrakcji. Dodatkowo więzy - przy każdym kempingu informacja o atrakcji i odległość od niej. Kiedy ktoś znajduje kemping - wybiera powiązane atrakcje. Kiedy ktoś wychodzi od atrakcji - wybiera powiązane kempingi. Powinno zadziałać. Jest tylko jedno ale - poza osobami wprowadzającymi (czyli my wszyscy) pozostaje duża praca programistyczna, którą muszą wykonać nasi administratorzy. Czy jest to fizycznie wykonalne? Przy czym mam tu na myśli nie tylko techniczne możliwości ale i czas konkretnych osób, które musiałyby to zrealizować. Czy w takim układzie proste rozwiązanie tylko wymieniające atrakcje w określonej okolicy, jako zawężenie rozwiązania przyniesie spodziewane efekty? :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalc3 - pomysł idealny, nie wiem, czy technicznie wykonalny. Ale już samo spojrzenie na mapę kempingów umożliwia nam zaplanowanie jakiegoś weekendu, a potem spojrzenie w opinie kempingu pomaga nam zaplanować wycieczki po okolicy. Gorzej jak jest fajne miejsce, ale nie ma tam kempingu z naszej bazy. Dlatego rzuciłem propozycję takiego osobnego tematu... Powstałby taki przewodnik jak już jest wydany Pascala, ale pod kątem "karawaningowym" i "napisany" przez karawaningowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO założenie nowego działu do czegoś takiego nie bardzo ma sens - głównie chodzi o to że założymy kącik gdzie będzie wiało pustką i nudą.. Jestem zdania jak Jacek z nastawieniem na to żeby w Katalogu kempingu opisywać co z danego miejsca jesteśmy w stanie zwiedzić w okolicy.

 

w sumie jest to jakieś wyjście, pod warunkiem że będziemy to wpisywać :hmm:

 

ma tylko jedna wadę, nie trafimy w dzikie miejsca :hmm:

nad jeziorami są pola biwakowe czy jak tam zwał, jakieś agroturystyki ... tego nie ma chyba w naszej bazie ?

 

kilka razy trafiłem na taki wątki na forum CT, tam ludzie podają miejsca postoju z krótkim opisem i nawet namiarami GPS

np "weekend w pieninach dla dzikusów" :-] - opisane miejsca do zwiedzania i postoju na dziko :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W katalogu jest możliwość zaznaczenia agroturystyki / pola namiotowego (w sumie to chyba to samo co pole biwakowe). Wiec zostaje tylko kwestia żeby forumowicza chciało się wypełniać katalog zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W katalogu jest możliwość zaznaczenia agroturystyki / pola namiotowego (w sumie to chyba to samo co pole biwakowe). Wiec zostaje tylko kwestia żeby forumowicza chciało się wypełniać katalog zlosnik.gif

 

:ok:

 

myślę że trzeba wprowadzić pewne obowiązki dla forumowiczów ... patrzę na Roztocze a tam pustka !

każdy ma dodać jeden wpis w miesiącu, może to być lokalizacja, albo i komentarz z oceną czy polecanymi miejscami ... inaczej :banned:hehe%281%29.gif

 

ja już wrzucam Sromowce bo widzę że nie ma na mapce :thank:

:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że można takie tematy umieszczać posługując sie rejonizacją. ..... dodać notkę na temat okolicznych atrakcji.

 

Wg mnie rejonizacja byłaby ze wszech miar wskazana.

 

Czemu oto przykład:

Forumowicz z okolic Trójmiasta np. poda camping Stogi - Gdańsk i atrakcje Trójmiasta,

Ja podam np. Brandysówke w Podkrakowskich Dolinkach

 

Na weekend - ani dla tego niego Dolinki , ani dla mnie Gdańsk nie na weekend (choć miejsca niewątpliwie atrakcyjne) zbyt duża odległość .

I dlatego popieram pomysł o rejonizacji, podobnie też zrobiłem na mojej www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już wrzucam Sromowce bo widzę że nie ma na mapce :thank:

:-]

 

Wczoraj wrzuciłem pole Sromowce przy OSP - trwa weryfikacja jak mi zakomunikowano :-)

 

Taka sugestia co do katalogu campingów - trochę dla mnie niewygodne jest podawanie położenia tylko poprzez ustawianie markera zoom działa na aplikacji mapy średnio i trudno dokładnie ustawić marker.

Ja osobiście wolałbym podać cyferki z GPS,a zwłaszcza dlatego że posiadam taka bazkę informacji o campingach i z opisami na mojej www (obecnie www jest jeszcze uboga bo przerabiam html-owe ramki na php i trochę b. pomału mi to idzie)

 

A propos nie doszukałem się regulaminu Forumowego katalogu campingów - mam pytanie czy ktoś może mi podać adres do regulaminu, chciałem sprawdzić czy możliwe i dozwolone jest zamieszczenie linku do innej (np. mojej) niekomercyjnej strony opisującej szerzej camping - myślę że wymiany informacji nigdy za wiele.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W katalogu jest możliwość zaznaczenia agroturystyki / pola namiotowego (w sumie to chyba to samo co pole biwakowe). Wiec zostaje tylko kwestia żeby forumowicza chciało się wypełniać katalog zlosnik.gif

 

Tu też drobny problemik z klasyfikacją co to jest pole a co camping/kemping - moje filozoficzne dywagacje na ten temat są tutaj

 

Tomii - "żeby się chciało" - no cóż to jest temat odwieczny - ale chcieć to móc jak mówią :-)) zatem niech żywi nie tracą nadziei :-))

 

Wprowadzanie danych - no cóż to zabiera zawsze trochę czasu - niech każdy sam odpowie sobie czy warto.

 

Jeśli chodzi o mnie chętnie podzielę się moja bazą danych i wrzucę ją sukcesywnie do forumowego katalogu, mogę też udostępnić dane w uzgodnionym formacie celem importu do bazy (czyli rozwiązanie "na leniucha")

 

Wprowadzanie danych zawsze trochę czasu jednak zajmuję - dlatego dla mnie optymalną i najszybszą formą byłoby podanie podstawowych informacji o znanych mi campingach oraz linka do mojej www gdzie mam już taki camping opisany - nie wiem czy taką formę dopuszcza regulamin - (p. mój poprz. post)

 

Jeśli regulamin jest rygorystyczny - trudno pomalutku też pewnie dam radę wprowadzić dane - w końcu ludzie wymyślili pomocne Ctrl+C i Ctrl+V :-)))

 

fajnie by było, gdyby katalog kempingów można było przeszukiwać od strony "najbliższy określonego miejsca". Wiem, że to nie jest proste i będzie generowało kolejne potrzeby. .....

Mam wstępnie opracowane (amatorsko) takie rozwiązanie bazujące na php i MySQL na razie ze wzgl. na małą ilość opisanych u mnie campingów nie wdrożyłem go jeszcze, wdrożyłem tylko prostą wyszukiwarkę wpisanego słowa lub frazy.

Rozwiązanie, które mam wstępnie opracowane pozwala na podanie przez szukającego miejscowości i promienia km i wyświetlenie spisu stron o campingach począwszy od najbliższego - Czy o takie rozwiązanie chodzi ?

 

Jeśli byłaby potrzeba mogę udostępnić moje rozwiązanie na potrzeby forumowego katalogu - nie mam informacji jak jest skonstruowana forumowa baza danych - ale to tematy techniczne są zawsze do pokonania .

 

Wg mnie jednak najwygodniejsza jest mapa bowiem daje szybki przegląd wszystkich campingów w pożądanej lokalizacji.

 

Jeśli chodzi o stwierdzenie "będzie generowało kolejne potrzeby" być może będzie powodowało modyfikację struktury bazy a ponadto w tworzeniu każdej bazy z przeszukiwarką czy też bez niej - niestety na początku zawsze jest kupę roboty z samym wprowadzaniem danych i jest to nieuniknione, a dopiero po wprowadzeniu danych otrzymujemy z nawiązką "podziękowanie" w postaci funkcjonalnego narzędzia.

 

Zatem dla mnie wnioski są jednoznaczne:

bez pracy nie ma kołaczy, jeśli nie podejmiemy trudu wprowadzenia danych do bazy (w jakiejkolwiek formie i miejscu by nie była baza) nie będzie narzędzia ułatwiającego nam życie

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie chętnie podzielę się moja bazą danych i wrzucę ją sukcesywnie do forumowego katalogu, mogę też udostępnić dane w uzgodnionym formacie celem importu do bazy (czyli rozwiązanie "na leniucha")

 

Bardzo fajna propozycja, ale wydaje mi się że praktycznie- czasowo mało opłacalna. Automatyzacja eksportu po towjej stronie i organizacja importu po mojej stronie zajmie myślę więcej czasu niż ręczne przeklepanie danych- to nie są jakieś straszne ilości ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.