Skocz do zawartości

Członkowie BürstnerKlub


geloo77

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, dlatego się zastanawiam :-).

Kolor budy nie ma nic do rzeczy (o ile wiem), te szare to po prostu od któregoś roku opcja estetyczna.

A co znaczy "wysoki komin" i "ogrzewanie x3" ?

U mnie:

  • komin w rozumieniu elementy wychodzącego z dachu to ok. 20cm wysokości.
  • ogrzewanie to piecyk Thruma (z pokrętłem mocy grzania i pokrętłem mocy wentylatora) z rozprowadzeniem po całej przyczepie (pod każdym łóżkiem, łazience, ... ) dodatkowo doposażony w ogrzewacz elektryczny, i dodatkowy wentylator. To wszystko działa ale jak do tej pory korzystałem jedynie i sporadycznie z piecyka ... i wystarczyło z dużym zapasem jeszcze :-).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.02.2019 o 11:43, zuczek napisał:

No właśnie, dlatego się zastanawiam :-).

Kolor budy nie ma nic do rzeczy (o ile wiem), te szare to po prostu od któregoś roku opcja estetyczna.

A co znaczy "wysoki komin" i "ogrzewanie x3" ?

U mnie:

  • komin w rozumieniu elementy wychodzącego z dachu to ok. 20cm wysokości.
  • ogrzewanie to piecyk Thruma (z pokrętłem mocy grzania i pokrętłem mocy wentylatora) z rozprowadzeniem po całej przyczepie (pod każdym łóżkiem, łazience, ... ) dodatkowo doposażony w ogrzewacz elektryczny, i dodatkowy wentylator. To wszystko działa ale jak do tej pory korzystałem jedynie i sporadycznie z piecyka ... i wystarczyło z dużym zapasem jeszcze :-).

 

Kazdy Burstner  Belcanto jest tak wyposażony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Lucek26 napisał:

Kazdy Burstner  Belcanto jest tak wyposażony .

Tego to ja się się domyślałem, pisząc wyżej chciałem się dowiedzieć w co doposażony jest Burstner w wersji "zimowej" ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, na forum do dnia wczorajszego byłem jako poszukujący przyczepy, oraz chłonący wiedzę. Udało mi się w końcu zakupić przyczepę, jest nią Burstner 390 TK sportiv  (w dowodzie rejestracyjnym 3922) z 2000r . Czy ktoś z Was posiada może takową przyczepę, albo może udostępnić jakąś instrukcje, schematy? Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎03‎-‎09 o 20:48, pawel1966 napisał:

ultraheat

A mój nie ma ?

57 minut temu, Marcino81 napisał:

Witam, na forum do dnia wczorajszego byłem jako poszukujący przyczepy, oraz chłonący wiedzę. Udało mi się w końcu zakupić przyczepę, jest nią Burstner 390 TK sportiv  (w dowodzie rejestracyjnym 3922) z 2000r . Czy ktoś z Was posiada może takową przyczepę, albo może udostępnić jakąś instrukcje, schematy? Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Witamy Cię serdecznie

Instrukcji możesz szukać w necie czy na Forum... ale najlepszy sposób to "organoleptycznie" na spotkaniach karawaningowych przy :piwo:

A moja instrukcja leży gdzieś w zakamarku....w zasadzie niepotrzebna. Innymi słowy na Forum jest więcej informacji niż w książce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że jest to pierwsza przyczepa wyszukana po ponad roku poszukiwań będę miał pewnie wiele pytań. Więc z góry dzięki za cierpliwość i wyrozumiałość.  Oglądałem  przyczepy różnych marek a Burstner tylko jedną  i okazała się ok. Ludzie po 50tce kupili sobie kampera. Muszę ją sobie dopracować, poczyscic, przejrzeć hamulce, opony itd. Najważniejsze że jest sucha.

Edytowane przez Marcino81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki rozmiar opon posiadacie w swoich przyczepkach? W mojej obecnie są założone 175/70/13 lecz nie są to opony C i już rocznikowo leciwe. Muszę wymienić i zastanawiam się czy jest to prawidłowy rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2019 o 15:20, Marcino81 napisał:

Jaki rozmiar opon posiadacie w swoich przyczepkach? W mojej obecnie są założone 175/70/13 lecz nie są to opony C i już rocznikowo leciwe. Muszę wymienić i zastanawiam się czy jest to prawidłowy rozmiar.

U mnie też są 13 cali. jutro będę ściągał przyczepę z Elcampu na nowy parking to zobaczę dokładnie jakie mają oznaczenia i  zrobię dokładne zdjęcie opon, bo na razie mam tylko takie jak poniżej. Ale są to opony chyba 5 letnie.

400 TS 3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wienio i Ulka Kiedyś pisałeś o ważeniu swojej przyczepy ale nie mogę tego na forum znaleźć. My dziś przeprowadziliśmy przyczepę z Ecampu na nowe miejsce, ale po drodze zajechałem na wagę do Luskaru na Płk. Dąbka. No i...zonk... Przyczepa jest praktycznie pusta ( tylko Mover Enduro, ale nie było nawet akumulatora) a facet mi dał wydruk...930 kg. MW ta jak pisałem wcześniej miało być 770 kg....No muszę przyznać,że spodziewałem się mniej - tak gdzieś do 850 kg.  Skąd takie rozbieżności? muszę chyba pojechać jeszcze na inną wagę bo cś to mi się nie podoba. BTW za wjazd na wagę kasują tam 30 złotych.

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja też była dla sprawdzenia na drugiej wadze i potwierdziła się nadwaga... wyszło ok 1200 a powinno być max 1100

pousuwam jeszcze trochę "gratów" ale to będzie nie więcej niż 50kg.... więc będę jeździł z lekką nadwagą.

 

To u Ciebie jest i tak lepiej... masz gabaryty jak ja a waga sporo mniejsza... z czego to wynika?

mamy inne materiały (na ściany, podłogę, dach i meble)? choć np. meble u mnie są zrobione z tak cienkiej i "rzadkiej" płyty że chyba lżejszej już się nie da...

ale tak myślę że generalnie jakby zważyć wszystkie przyczepy to na pewno połowa ma sporą nadwagę...jak obserwuję ogłoszenia o sprzedaży,

wielkie długie przyczepy mają np. 1300 wagi 1500 dmc to moja krótka waży na sucho ok 1150 ...widać że coś nie tak z tymi dużymi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.