Skocz do zawartości

Przejście graniczne Zwardoń-Skalite


tomekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Czy ma ktoś aktualne informacje n/t drogi do przejścia Zwardoń-Skalite ? Czy pracują drogowcy, czy przyczepą można przejechać, czy na przejściu można kupić winietki na Słowację i ewentualnie na Austrię ? Jak z kantorem wymiany walut - chodzi o korony słowackie ?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy na przejściu można kupić winietki na Słowację i ewentualnie na Austrię ? Jak z kantorem wymiany walut - chodzi o korony słowackie ?

tomekk, Spokojnie winietki kupisz na stacji benzynowej na Słowacji i Austrii, na przejściu jak są to droższe. Kantory praktycznie na każdym przejściu jak nie po jednej to po drugiej stronie.

Ostre widzę przygotowania do Chorwacji. :jump::hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Mam nadzieję, że wypali. :jump: Wiem, że winietki wychodzą drożej. 4 lata temu kupowałem w Cieszynie już po stornie czeskiej, może tak samo można kupić w Zwardoniu-Skalite. Lubię być wyposażony od razu w niezbędne "elementy" podróży, a poza tym idąc za Twoją "namową" Dzidas jak najbardziej rozpatruje wariant jazdy nocnej. :hop1:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Chorwacji zawsze preferowałem jazdę nocną. Tylko moja trasa zawsze była bardziej "autostradowa", Cieszyn, Wiedeń, Graz, Maribor i dalej. To naprawdę szybka droga.

Plany wypalą na 100% i zdasz nam dłłłłłłłługą relację. :hop1::jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Bratysława to może dalej przez Węgry trasą 86 do granicy ze Słowenią albo do granicy z Chorwacją, a tam to już prawie same autostrady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Mój projekt trasy to : Dom - Bielsko-Białą - Zwardoń - Zilina - Bratysława - Wiedeń - Graz - Maribor i dalej.

 

 

Pozdrawiam

zdecydowanie szybsza trasa jest przez czechy, austrię, słowenię :jump:

jazda przez wegry jest zdecydowanie bardziej czasochłonna

 

jeżeli chodzi o przejście graniczne w Zwardoniu to musisz przed samą granicą zjechać w kierunku stacji paliw i tam jest kantor ( drogi kantor ), od pewnego czasu jest nowe przejście graniczne i bezpośrednio przy nim nie ma ani kantora ani możliwości kupienia winietek

 

proponuję zaopatrzyć się w winietki w Słowacji na stacji a w Austrii na granicy lub wysyłkowo w PZM Travel www.pzmtravel.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Cosin boję się, że właśnie w Czechach kontrolują kat. E do B. Poza tym, skracam sobie drogę.

 

Pozdrawiam

 

niestety Słowacy też kontrolują prawko E do B, mam nadzieję że uda Ci sie dojechać bez kontroli na miejsce a tym bardziej wrócić do domu :jump: jeżeli jest to możliwe to stosując się do starej zasady caravaningowca nie wracam drogą którą jechałem do celu !!! tego również Ci życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

No tak, ale coś mi się wydaje, że Czesi zmienili przepis w kodeksie na 750 kG, a Słowacy teoretycznie powinni uznać Nasze prawo jazdy, no i sumaryczną masę mniejszą niż 3500 kG. Oczywiście to jest moje gdybanie i jak tylko uzbieram pieniążki to trzeba robić E do B i już.

 

Pozdrawiam

 

PS Może przez Niemcy jechać :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy równiez kontrolują od czasu jak w Polsce wprowadzono nowe prawo jazdy :jump:

Litwa również odpada :jump:

Obyś człowieku wrócił :jump:

A EdoB i tak wszyscy będa musieli zrobić po nowelizacji przepisów które wymusi na Polsce UE :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.