Jump to content
Sign in to follow this  
Tomii

Prąd w przedsionku

Recommended Posts

Jaro
Przecież i tak jedno gniazdko od strony przedsionka nic nie załatwia

Też tak myślę. Po co obciążać instalację przyczepy? Na bębnie zostają minimum 2 gniazda - co nie jest i tak zbyt wiele.

Są np w Castoramie listwy z 5 gniazdami i wyłącznikiem o ile dobrze pamiętam IP 54 i wolałbym mieć to zaraz za przedłużaczem i z tego ciągnąć do przyczepy niż cały prąd pakować przez wtyczkę do przyczepy żeby potem wyjść na zewnątrz.

Mrsulki

Myślę że ciągniecie prądu z przyczepy ma jeszcze to uzasadnienie że w razie zwarcia lub przeciążenia wyłączy się zabezpieczenie w przyczepie a nie na kempingu (ponoć na niektórych każą za to płacić :jump: )

marek67

Tak czy siak zabezpieczenie w przedłużaczu teą zadziała przed zabezpoeczeniem złącza na kenpingu, pod warunkiem że nie "podwatujemy" go gwoździkiem.

szary11

ja dodam tylko małe spostrzeżenie do tego tematu. Czy w luku na butle nie ma większość z nas urządzeń elektrycznych? U mnie jest pompka wodna (u Was napewno też) i na ściance są fabryczne przewody i połączenia które po poluzowaniu mogłyby zaiskrzeć... a jednak ktoś tak to zaprojektował.

jacek l

Ja na początku też ciągnąłem cały prąd z przyczepy ale jak wypaliłem od obciążenia bolce w gnieżdzie podłączeniowym do przyczepy razem z gniazdem to podłączam osobno przedsionek i przyczepę z bębna z bezpiecznikiem, który stawiam w przedsionku, najpierw wywala właśnie w tym bębnie co oznacza, że muszę coś wyłączyć i dalej będzie ok.

Pozdrawiam, Jacek.

Mrsulki

To co ty spawałeś, czy buzały używałeś? :jump:

tomekk

Witam !

Ja używam przedłużacz na bębnie z bezpiecznikiem i czterema gniazdami. Pod przyczepą przekładam zasilanie przyczepy, a w przedsionku mam do dyspozycji pozostałę 3 gniazda. Tak jak Jacek wspominał, coś będzie nie tak, to bezpieczniczek wywali już na bębnie.

Pozdrawiam

Tomii

Gniazdko bryzgoszczelne będzie :jump: - mniej roboty z rozkładaniem i składaniem się na kempingu.

Mrsulki
Gniazdko bryzgoszczelne będzie
Tomii a pomyślałeś o osłonie pod przyczepę (spudniczce) jak będziesz się dostawał pod nią do gniazdka, chyba raczej mało wygodne.

Tomii

Na razie fartucha nie mam :jump: - to znaczy będzie na dniach bo jest już zamówiony. Generalnie plan jest taki, że do tego gniazdka będę podłączał przedłużacz. Dlaczego zdecydowałem się na to gniazdko?

Przyjeżdżam wieczorem na kemping i zaraz podłączam przyczepkę do prądu. Niby światło przed przyczepą jest, ale ma ono małą moc i w dodatku przy otwartych drzwiach jest w połowie zasłonięte. No a trzeba samochód wypakować, piwo jakoś otworzyć, wypoziomować przyczepkę itd, itp, a po ciemaku ciężko to robić.

Jaro
Gniazdko bryzgoszczelne będzie :hop1: - mniej roboty z rozkładaniem i składaniem się na kempingu.

Przecież przedłużacz i tak musisz rozwinąć? No chyba że masz z 1 gniazdem i bez bębna.

Zresztą jak masz bęben to jest mniej roboty ze składaniem i rozkładaniem :jump:

jacek l

Niech robi po swojemu, jeszcze na razie nie ma takiego dużego gospodarstwa, to faktycznie

jedno gniazdo wystarczy myślę. :jump::jump::hop1:

Jacek :jump:

Tomii
No chyba że masz z 1 gniazdem i bez bębna.

No właśnie :jump:

na razie nie ma takiego dużego gospodarstwa

:jump::jump::hop1::jump: