Skocz do zawartości

Prąd w przedsionku


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie,to nie jest czepianie tylko podstawowy wymóg/przynajmniej na zachodzie/.Prawo zabrania instalowania jakichkolwieg żródeł potencjalnego iskrzenia w pomieszczeniu gdzie znajduje się butla z gazem.Zrobi Pan ja chce ale w tym wypadku MRsulki ma całkowitą rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każ wszystkim użtykownikom butli gazowych zlikwidować gniazdka elektryczne w kuchni.
Myślę że jak byś miał choć odrobinę wiedzy na ten temat nie wypisywałbyś takich bzdur.
Zawsze się do czegoś doczepisz
No cóż nie wszyscy widocznie są skłonni przyjąć rzaczowe rady. Jak dla mnie to zamontuj se nawet gniazdo w dnie wanny ale nie dawaj innym takich "dobrych rad".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż nie wszyscy widocznie są skłonni przyjąć rzaczowe rady. Jak dla mnie to zamontuj se nawet gniazdo w dnie wanny ale nie dawaj innym takich "dobrych rad".

Nie będę dyskutował z najmądrzejszym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi pawwl, na myśl mi nawet nie przyszło żeby strugać "najmądrzejszego" jak piszesz tylko po co dawać po pierwsze nie praktyczne a po drugie niebezpieczne rady i jeszcze upierać się przy swoim. Każdy popełnia błędy ja też tylko po co zaraz się zacietrzewiać na kogoś kto stara się nas poprawić. Myślę że nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej przyczepie miałem przyłącze na lewej "burcie" i składając sobie z części przewód do zasilania przyczepy od razu zamontowałem wtyczkę kątową. Do tego przedłużacz na bębnie z 4 gniazdami, który już miałem wcześniej, podłączałem do tej wtyczki i pod przyczepą do przedsionka - zdało egzamin. W nowej przyczepie przyłącze mam na prawej burcie. Jeszcze nie nie skorzystałem, ale powinno być jeszcze wygodniej -> odpada przedłużacz.

 

Przy okazji: zrobiłem sobie na krótkich przewodach przejściówki w obie strony euro-'nasza' i 'nasza'-euro - też się przydały w zeszłym roku. Kupiłem przewód osobno i wszystkie gniazda i wtyczki, więc obcięcie przewodu 2x po ok.30cm na przejściówki nie było problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu zamontowałem zwykłe gniazdo bryzgoszczelne pod podłąga i nie mam żadnych przepić czy zwarć nawet podczas ostrej burzy.

Polecam bo jest to spore ułatwienie.

Ja na przykład z tego gniazda zasilam lampkę, czajnik, radyjko, a ostatnio w maju przydało sie do farelki.

Dla pewności można upatrzyć sobie miejsce na gniazdo i w tamtej okolicy polewąc ściane wądą i obserwowac czy przy padkiem strumień załamując sie nie dociera do naszego upatrzonego miejsca.

 

W przyczpach niewiadów podłoga od spodu nie jest płaska tylko posiada naprzemian wgłębienia gdzie idealnie pasuje gniazdo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebezpieczne rady

Trochę się nakręciłem. O jakim niebezpieczeństwie tu mowa?? Kufer to nie zamknięte pomieszczenie, jest dobrze wętylowane. Gaz jest cięższy od powietrza więc idzie do dołu, żeby zaistniało zagrożenie musiał by się on nagromadzić, a może się to stać tylko w szczelnym kufrze, a takie chyba nie występują. Poza tym zapłon może powstać w wyniku iskrzenia a gniazdo z dobrze zamocowanymi przewodami nie jest źródłem iskry (co innego włącznik) takowa może powstać w momęcie wyciągania wtyczki jeżeli jest obciążenie elektryczne.

Wspomniałem wcześniej o setkach tysięczy gospodarstw domowych gdzie butla stoi w szfce pod zlewem, w tym pomieszczenio są włączniki, roboty kuchenne w których na komutatorze zdtowo iskrzy, iskrowniki do zapalania gazu w kuchenkach. Kierując się twoim sposobem myślenia to może nawet 50% społeczeństwa to samobujcy lub ignoranci łamiący jakieś przepisy, od tego kilka milionów samochodów zasilanych gazem. Pod maską parownik i przewody gazowe a obok przewody wysokiebo napięcza, które mogą mieć przebicie i pięknie iskrzą.

Jeżeli masz szczelną instalację to gdzie to niebezpieczestwo.

Zawsze potrzebny jest zdrowy rozsądek, a on powoduje, że nie popadamy w skrajności i potrafimy znaleść środek między ignorancją, a przesadą, również w sprawach elektryczno-gazowych.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zasilanie przyczepy jest na lewej burcie a od strony przedsionka nie ma żadnego gniazda. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest mimo wszystko oryginalny przedłużacz na bębnie, który posiada własny bezpiecznik, do którego podłączacie zasilanie przyczepy i pozostaj 3 wolne gniazda pod przyczepą. Przecież i tak jedno gniazdko od strony przedsionka nic nie załatwia. I tak musicie mieć jakieś rozgałęźniki czy przedłużacze do zasilania urządzeń elektrycznych. Z praktyki wiem i nie wieżę, że jedno gniazdko załatwi zasilanie wszystkiego co macie w przedsionou (lampeczki ekspresiki grilliki itp). Po co więć poprzez obwód elektryczny przyczepy puszczać większe prądy i narażać przyczepkę na niebezpieczeństwo??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałem wcześniej o setkach tysięczy gospodarstw domowych gdzie butla stoi w szfce pod zlewem, w tym pomieszczenio są włączniki, roboty kuchenne w których na komutatorze zdtowo iskrzy, iskrowniki do zapalania gazu w kuchenkach. Kierując się twoim sposobem myślenia to może nawet 50% społeczeństwa to samobujcy
Powiedz to setkom rodzin które z powodu głupoty i nieszczelności takich butlowo-gazowych instalacji odeszli z hukiem z tego świata. Pewnie też byli zdania że to bezpieczne. Ale dajmy na luz bo to nie temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.