Jump to content

Budowa-SWIFT CORNICHE 12/2

PYNIUS
 Share

Recommended Posts

Czy ktoś może wie jak i z czego są zbudowane te przyczepy?

pewnie tak jak wszystkie przyczepy: z listewek sosnowych, sklejki, styropianu i paneli aluminiowych lub plastikowych (ściany dach)

Rama ze stali, najczęściej ocynk Alko, koła z oponami, instalacja elektryczna z kabli miedzianych w izolacji PCV, drewno lite jako stelaż , styropian, aluminium, tworzywa sztuczne, pleksa, sklejka . Wszystko ze sobą połączone śrubami lub klejami. Często używa się zszywek. Ponadto gąbka i tapicerki. Meble wiadomo. Podłoga kratownicowa. Tyle na Twoje precyzyjne pytanie wiem :) A to na deser:

Edited by Wojtek Chrysler (see edit history)

:skromny:

Widziałem, chciałem podesłać ale nie znalazłem 2 części Swifta a o technologie montażu dachu mi najbardziej chodziło bo ten Baylei to jakaś techniczna paranoja... Plastikowe listwy i silikon na łączeniu każdego elementu. Silikon puści lub plastik od mrozu lub gałązki pęknie i woda leci do środka zamiast na zewnątrz. Wstyd. Taniość!!!

Też szukałem II części ...nie ma ... ale są też inne firmy i relacje z budowy ... fajnie , że takie coś jest i można popatrzeć , przekonać się na własne oczy , że to co się robi we własnej stodole tak naprawdę niczym się nie rózni ...oprócz ceny oczywiście , można dobrze uszczelnić , prosto dociąć , pochować pod listewkami nierówności ... wszystko mozna jak się chce .... mówisz , że jakośc tam słaba ale gdyby robili na zawsze to kto by kupował nowe modele ? Podobno w firmach zatrudniają ludzi , którzy produkt mają testować tak by ich praca umożliwiła wyprodukowanie czegoś co się rozwali zaraz po końcu gwarancji ... ja w to wierzę , bo ileś już razy coś mi nawaliło miesiąc po okresie ochronnym ... takie czasy ...:niewiem: