Jump to content

Podnoszenie przyczepy ?

RULAK
 Share

Recommended Posts

Koledzy ,chciałem przyjrzeć się hamulcom w mojej budce.(moja pierwsza budka)

Nurtuje mnie problem pod lewarowania cepki??

Czytałem na forum że nie można na samych podporach bo sie pokrzywi budka? Z drugiej strony mam to zrobić lewarkiem pod oś??a podpory tylko ją ustabilizują ,a może podpiąć po samochód dla stabilizacji??

Przeciesz jakoś koło trzeba w drodze czasem zmienić?? :niewiem:

lewarek podstaw pod rame jak najbliżej osi :ok: dla stabilizacji możesz wtedy opuścić podpory :-]

warto poszukać na forum bo było sporo na ten temat :]

Szukałem ,czyli podnosić jednocześnie na lewarze i podporach? a lewar nie na osi tylko na ramie blisko osi?

nie jednoczesnie :nono: podstaw lewarek pod rame jak najbliżej osi (pod os ciężko bo jest pozaokrąglana) i podlewaruj do góry ... wtedy tylko dla ustabilizowania możesz opuścić sobie podpory ale tylko by staneły na ziemi a nie unosiły budki :-]

Przeciesz jakoś koło trzeba w drodze czasem zmienić?? :niewiem:

Koła w trasie zmieniasz bez odpinania przyczepy. A lewarek podkładasz z tyłu osi ( lub pod oś ), a nie przed

żebyś nie podnosił z budką samochodu. :] Jak masz sanki z zapasem to czasem trzeba się trochę pogimnastykowć.

Obyś nie musiał przerabiać tego w trasie :przyczepa:

Kit ,dzięki wielkie. W sobotę biorę się za przegląd hamulców,już nie wiele czasu do zlotu w Sandomierzu.

Beruang,mam ten saneczki zaraz za osią :oslabiony: , również dziekuje

I warto przećwiczyć wyciąganie zapasu w domu. żeby się nie okazało, że nie można go wyjąć. :-)

I warto przećwiczyć wyciąganie zapasu w domu. żeby się nie okazało, że nie można go wyjąć. :-)

O!!! Tu słuszna uwaga. Co ja się kiedyś mordowałem żeby te sanki spod p-py wydobyć... :sciana:

przekląłem angoli za ten pomysł , ale szybko mi przeszło bo pomysł nie tylko z wysp :) Wystarczy nasmarować coby potem w drodze kłopotu nie było.

Edited by Wojtek Chrysler (see edit history)