Skocz do zawartości

Nasza pierwsza przyczepa - Sprite Europa 500l


maarec

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiona we wrześniu, również dzięki pomocy forum :].

 

Układ taki jak chcieliśmy - z tyłu narożnik, z przodu salon. Teoretycznie 6 miejsc do spania (łóżko piętrowe),

 

wyposażenie jak na angielkę przystało, dość bogato - a przed pierwszym wyjazdem w cieplejsze kraje - będzie też klima.

 

parametry:

 

rok produkcji - 1995

długość w środku - 5,4m

długość całkowita - 6,6m

szerokość- 2,15m

wysokość (2,5m + 0,25 na antenę TV)

MW - 982kg

DMC - 1250kg

 

fotka pierwsza - z zewnątrz - moja, natomiast reszta - z ogłoszenia w necie (jak przerobię oświetlenie na taśmy led, i zrobię trochę zmian to się pochwalę).

post-8007-0-39594900-1319403186_thumb.jpg

post-8007-0-64572800-1319403318_thumb.jpg

post-8007-0-10286700-1319403432_thumb.png

post-8007-0-37081300-1319403450_thumb.png

post-8007-0-35747200-1319403491_thumb.png

post-8007-0-60559900-1319403521_thumb.png

post-8007-0-74890900-1319403556_thumb.png

post-8007-0-51483200-1319403575_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 4 tygodnie później...

Wow piękna.. wygląda jak mój EX Swift Challenger 490/5 - gratuluje trafnego wyboru made in england.

zrób zdjęcia jak jest przymocowany bagażnik rowerowy?? bo tam przecież jest delikatna ściana.

 

dzięki wszystkim za gratulacje i pomoc w poszukiwaniach...

 

odnośnie bagażnika - nie jest najlepiej zamontowany - każde mocowanie ma wewnątrz przyczepy blaszkę ok 12 x 5cm - bagażnik wygląda na solidnie używany i nie pierwszej młodości, a ścianka tylna twarda i sucha, jednak przed montażem rowerów chyba pomyślę o wzmocnieniu jej.

 

 

ogółem zakupiłem na razie:

 

- wózek aluminiowy transportowy do 90kg

- wyciągarkę 1260 kg ręczną (mam bardzo stromy plac i do tego trawa - jak jest mokro to nie ma mowy ruszyć) - zamontuję jej mocowanie na dyszlu a samą wyciągarkę na motylkach będę zakładał jak będzie potrzebna.

- przewód zasilający

- kliny zabezpieczające

- nowe plafony a w nich zamontowałem duuuużo taśm LED zamiast żarówek

- szyna górna do drzwi przesuwnych - oryginał miał 4 uchwyty u góry (plastik) - jak kupiłem to były tylko 3 sprawne , ale spokojnie - dwa z nich załatwiła chrześnica żony (10lat) i został jeden :) - jeszcze nie zamontowana

- butla gazowa 11kg (bez kołnierza) + nowy reduktor 37mbar (Castorama 23pln)

- zamontowałem nowe zawiasy do kufra i wzmocniłem ich mocowanie

 

Planuję (do wiosny koniecznie) :

- przedsionek

- 2 baniaki na wodę po 60l

- oświetlenie na taśmach Led

- sejf :] - własnej roboty

- alarm samochodowy

- opony!!!

- wizytę u Andrewa1 - akurat jego zakład u mnie w mieście :] - głownie konserwacja podłogi i sprawdzenie najazdu itd, ogólny przegląd - może poprawki bagażnika, uszczelnienie okien ? (jak się da)

- wiele wiele innych :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten reduktor ma:

- ciśnienie nie stosowane w przyczepach (w przyczepach masz 30 lub 50 mbar)

- z jednej strony wąż montowany jest na cybant oslabiony.gif (reduktory montowane w przyczepach muszą mieć po jednej i pod drugiej stronie gwint)

Szkoda że nie zapytałeś wcześniej na forum bo wydał byś 7 zł więcej i wszystko by było wzorowo smirk(1).gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz racje :/ , faktycznie nie ma gwintu, tylko są takie pierścienie, jakby zgrubienia na tej rurce, na którą zakładam węża od gazu i cybant. Ledwo założyliśmy we 2 chłopa tego węża, więc nie wydaje mi się aby spadł, myślisz że te 7mbar to różnica dla sprzętu ? - generalnie mogę go użyć do "słoneczka" - tam jest 37mbar

 

 

Ten reduktor ma:

- ciśnienie nie stosowane w przyczepach (w przyczepach masz 30 lub 50 mbar)

- z jednej strony wąż montowany jest na cybant oslabiony.gif (reduktory montowane w przyczepach muszą mieć po jednej i pod drugiej stronie gwint)

Szkoda że nie zapytałeś wcześniej na forum bo wydał byś 7 zł więcej i wszystko by było wzorowo smirk%281%29.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę kolego, że te 7mbar to żadna różnica. Natomiast kwestia mocowania - tu różnica bardzo duża. Połączenia gwintowane są po prostu pewniejsze. Poza tym sam reduktor nie przystosowany do pracy w takich warunkach. Te do kempingów przypuszczam, że w konstrukcji mają przewidziane drgania występujące po drodze. Ten, który kupiłeś może po prostu się rozkalibrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

przyszła wiosna - pora przygotowywać się na 1 wyjazd :]

 

dziś rozłożyłem z pomocą szwagra w ok 2 godziny przedsionek "nowy" od Pani Beaty (Pozdrawiam)...

 

dzięki schematowi - było dość łatwo - ale nie wszystkie rurki były opisane, nie wszystko było zrozumiale wyjaśnione na rysunku.

Pomyliliśmy się raz - środkowy trójnik a właściwe czwórnik - jest odwrotnie wsadzony - i nie do końca jest zamocowany daszek przedni - ale nie było już czasu na poprawki - w poniedziałek i tak składam przedsionek - po poprawie opisu rurek.

 

Rozmiar moim zdaniem pasuje idealnie, mimo - że na fotkach słabo to widać - teren jest pochyły, tył przyczepy stoi ponad 50cm od ziemi a przód poniżej 20cm - myślę że przez to pojawiły się fale na dachu - mimo 5 rozpórek - dach jest gumowy. Zaczepiłem kilkanaście śledzi z namiotu - te od przedsionka są za grube na kostkę brukową oraz przycisnąłem kilkunastoma kostkami....

 

Rano przez 2 godziny walczyłem z wyjechaniem przyczepy z pod daszku - w drugim końcu podwórka - niby jakieś 80m - ale bardzo stromo, sama grząska trawa, w której zapadała się i przyczepa (prawie 600kg na koło) oraz auto - z napędem na przód.

 

ostatecznie udało się z użyciem wyciągarki - zakup za 70zł już się zwrócił :] - na szybko wykonałem jej montaż - na uchwycie przy dyszlu - po stabilizatorze starego typu - po użyciu schowałem do auta. Linka wytrzymała - wyciągarka na styk - ma niby zapas w stosunku do DMC 10kg (przy 1250kg to pikuś).

 

Dodatkowo - dzisiaj zakończyłem montaż (wcześniej były przymiarki) felg i opon 14cali - wcześniej były 13stki, jak widać na foto - użyłem "nowego" stopnia do przyczepy, oraz zgromadziłem kolejne kg "niezbędnego wyposażenia" - jak 50m przewodów, alarm samochodowy, środki chem do czyszczenia itd...

 

Odnośnie wcześniej poruszanego w tym wątku gazu - w poniedziałek przychodzi paczka z duni.pl :

 

wężem gazowym zakładanym bezpośrednio na rurkę gazową 8mm oraz nowy reduktor i kilka dupereli...

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny przedsionek. Widzę, że przygotowania idą pełną parą... Co wymysliłeś z baniakami na wodę - kombinujesz na czystą w środku, czy zostawiasz na zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.