Skocz do zawartości

Spuszczenie wody na zimę


elaola

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie: czy żeby spuścić wodę z instalacji w przyczepie wystarczy poodkręcać wszystkie krany i "na oko" stwierdzić, że wody już nie ma? Do tej pory mieliśmy Niewiadówkę, więc nie znamy się zupełnie na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko przy termie. Generalnie trzeba dokładnie spuścić wodę ze zbiornika. niektóre mają korek wewnątrz, który trzeba wyjąć, w innych jest taki dinks na wężach, który trzeba otworzyć. Z termy też róznie się spuszcza. Są takie, gdzie zaworek jest w samej termie na zewnątrz przyczepy, w innych jest taki sam dinks na wężu jak w przypadku zimnej wody.

 

Spuszczanie warto zrobić podczas ostatniego przed zimą powrotu do domu. Zostawiamy otwarte zawory i odkręcamy kran. Wtedy wytrzepie nam dokładnie wodę znajdującą się w wężach czy kranie. Zapobiegniemy w ten sposób rozmrożeniu powyższych. Jeżeli tego nie zrobimy możemy mieć kłopoty wiosną.

 

Pamiętaj też o kibelku, tam też trzeba spuścić wodę i wyjąć kasetę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że trzeba spuścić wodę ze spłuczki to oczywiste (...)

 

 

Ło kurde... a ja o spłuczce zapomniałem i nie sprawdziłem czy jest w niej woda czy nie, mimo że to oczywiste sciana.gifmlot.gif

Dzisiaj polecę puki mrozów nie ma. Bartosz, thx za to przypominające zdanie.

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło kurde... a ja o spłuczce zapomniałem i nie sprawdziłem czy jest w niej woda czy nie, mimo że to oczywiste sciana.gifmlot.gif

Dzisiaj polecę puki mrozów nie ma. Bartosz, thx za to przypominające zdanie.

 

:ok: nie ma za co

Swoją drogą leć bo u nas już są przymrozki w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja Trumy mówi tak - wyłaczyć zasilanie , ustawic krany otwarte w pozycji ciepła, zlać wode ze zbiornika , odkręcić zawory przy boilerze sprawdzajac czy wylało sie 5 litrów ,własnie tak zrobiełem tydzień temu.Przewody można przedmuchać jednak moim zdaniem to nikenieczne, nawet jeśli zostaną resztki to rozpręży na boki , gdyby instalacja była pełnan i zamknięta to pewnie rozerwie weże lub złącza ale przy śladowych ilościach wody niepowinno.

Oczywiście ze spłuczki woda zlana, kasety nie wyciągam bo po co, jesli jest pusta to nic jej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja zamontowałem pompe od spryskiwaczy samochodowych od jakiegoś busa bo inne pompki padały jak muchy po zimie. Wyjmuję pompę ze zbiornika, wylewam całą wode z niego, wsadzam spowrotem pompę, podłączam budke do prądu lub pompke do akumulatora i włączam ją na krótką chwilkę żeby wypompowac wode, która pozostała w przewodach. Jak tylko przestaje końcówka wody lecieć w kranie już wiem ze nic nie pozostało co mogłoby ulec uszkodzeniu przez mróż.

Edytowane przez Odrzutowy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Instrukcja Trumy mówi tak - wyłaczyć zasilanie , ustawic krany otwarte w pozycji ciepła, zlać wode ze zbiornika , odkręcić zawory przy boilerze sprawdzajac czy wylało sie 5 litrów ,własnie tak zrobiełem tydzień temu.Przewody można przedmuchać jednak moim zdaniem to nikenieczne, nawet jeśli zostaną resztki to rozpręży na boki , gdyby instalacja była pełnan i zamknięta to pewnie rozerwie weże lub złącza ale przy śladowych ilościach wody niepowinno.

Oczywiście ze spłuczki woda zlana, kasety nie wyciągam bo po co, jesli jest pusta to nic jej nie będzie.

 

Instrukcja prawdę ci powie. Dwa lata temu zapomniałem o Trumie i mi plastikową obudowę rozerwało. Dobrze, że można zakupić samą obudową. Ostatnia zima bez niespodzianek, woda spuszczana wg instrukcji, kaseta na swoim miejscu i nic się nie stało.

Edytowane przez old (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.