Skocz do zawartości

Wiatraczki lodówki - nawiewne czy wyciągowe?


PYNIUS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ja założyłem wiatraczki( 4 szt), które wyciągają, uruchamiane są przez termostat zamontowany fabrycznie a dodatkowo w otworze wlotowym powietrza w podłodze zamontowałem wiatraczek, który wdmuchuje powietrze a uruchamiany jest włącznikiem . Niestety nie wypróbowałem patentu bo zakładałem z końcem sierpnia.

wiatraczki wyciągające bardzo dobrze zdały egzamin.

Edytowane przez RobiBona (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz 2 sezon testuję na żywym organiźmie wiatraczki ( 4szt wyciągają powietrze ), sterowane są czujnikiem temperatury na radiatorze , wiecej ciepła szybciej się kręcą. Lodówka jest im wdzięczna, a i my zadowoleni.

 

Możesz podać jakiś rodzaj tego czujnika temp. albo wskazać jakiegoś linka jak on wygląda? Będę wdzięczny - bo wydaje mi się to bardzo dobrym rozwiązaniem, do tej pory myślałem nad założeniem ręcznego sterownika obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem i mam nadal problem z nagrzewaniem pleców lodówki/moja akurat ma pobieranie i wyrzucanie powietrza na zewnątrz w ścianie bocznej/Dzięki pomocy kolegi który użyczył mi typowy wentylatorek 220V montowany zazwyczaj jako wyciągowy w łazienkach zmniejszyłem nagrzewanie się blatu.Było to rozwiązanie typowe na tą chwilę,natomiast dowiedziałem się od znajomych,że docelowo bardzo dobrze sprawują się wentylatorki 12V używane do chłodzenia komputerów a jest ich cała masa o różnych gabarytach,zastosowanie ich wraz z dopasowanym czujnikiem bimetalicznym jest jakimś rozwiązaniem.Spotkałem również gotowe rozwiązanie tego problemu w jednym z katalogów części do przyczep i kamperów były to 2-wa wentylatorki,czujnik temp.do włączania i załącznik - kosztowało to jako cena katalog.30Euro.Myślę,że dyskusja i pomysły mogą byc wykorzystane indywidualnie przez każdego.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wiatrak jest pomiędzy kratkami, To wtłacza czy wyciąga :niewiem:

 

 

Twój tylko wymusza cyrkulację powietrza zlosnik.gif. Pytanie w która stronę dmucha ten Twój wiatrak. Tak jak napisałem wcześniej byle by wspomagał naturalną konwekcję waytogo.gif, chłodząc to co "trzeba".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak żeście się rozpisali o tych wiatraczkach, że chyba nie wytrzymam i też sobie założę. :]

 

Ale bardziej w celu poprawy wentylacji budki niż sprawności lodówki.

 

W tym temacie nie miałem żadnych problemów ( odpukać ) chyba, że z zamarzniętym masełkiem. :mlot:

 

Nawet znalazłem w piwnicy taki 12V tylko trochę szumi. Muszę jeszcze przespać cię z tematem.

 

Może obniżyć napięcie zasilania ? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Do kompa można kupić razem z czujnikiem temperatury a wielkości też jest kilka.

 

Wiadomo czym większy tym mniej szumi. Można też do tych wiatraczków dokupić regulatory obrotów.

 

Jak zastosujesz to i to to masz fullwypas.

 

No i ceny przystępne.

 

Polecam raczej nowe i dobrej firmy żeby co rusz nie wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wystarczy założyć wentylatorek od kompa mam właśnie coś takiego w słoneczne dni załączam go rano i chodzi do popołudnia.Swoją drogą wydaje mi się że producenci przyczep dali ciała zakładając lodówki i kratki wentylacyjne od strony przedsionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy założyć wentylatorek od kompa mam właśnie coś takiego w słoneczne dni załączam go rano i chodzi do popołudnia.Swoją drogą wydaje mi się że producenci przyczep dali ciała zakładając lodówki i kratki wentylacyjne od strony przedsionka

 

Witam, dlaczego dali ciała? Dyć od strony przedsionka jest cień, ściana latem nie jest gorąca jak patelnia, a w Sylwestra jest darmowe ogrzewanie.:bevil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.