Skocz do zawartości

Szukam ośrodka w Wielkopolsce


brams

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy, proszę o pomoc.

 

W przyszłym roku organizuję 3 edycję towarzyskiego rajdu samochodowego.

 

Poszukuję ośrodka mogącego pomieścić około 100-120 osób na północ lub na wschód od Poznania, w odległości nie większej niż 100km.

 

Zachód (Sieraków) i południe (Sława) mamy już zaliczone. :ok:

 

Standard - najlepiej zbliżony do tego w Sławie, gdzie były miejsca do spania zarówno przeciętne, nawet bardzo, ale za to tanie, jak i wypasione, droższe.

 

Będę wdzięczny za namiary. :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kierunku wschodnim możesz zainteresować się ośrodkami w gminie Ślesin:

1. Hotel "Mikorzyn".

2. "Wityng" w Mikorzynie.

3. Ośrodek Szkoleniowy w Wąsoszach

4. OSiR w Ślesinie.

5. Hotel "Energetyk" w Ślesinie.

6. "Gwarek" w Tokarach.

7. "Leśna polana" w Tokarach.

 

Kolejność wg odległości od Poznania. Dwa ostatnie sąsiadują ze sobą "przez płot". W zależności od potrzeb możesz rozdzielić część obsady.

W okolicy jest jeszcze kilka ośrodków, ale nie wiem jaką mają pojemność.

Jeśli się nie mylę to w Gwarku spotykali się miłośnicy VW Polo, a w Wąsoszach widziałem kilka razy miłośników jednośladów.

Najbardziej zróżnicowaną ofertę ma "Mikorzyn": hotel, domki, pole namiotowe, basen kryty z sauną, restauracja.

Dawno nie byłem w Osirze w Ślesinie, ale patrząc na to co dzieje się dookoła też mogło się dużo zmienić w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, Grzegorz :dzieki:

 

Będę sprawdzał, jak to wychodzi kilometrażowo. Chciałbym, aby całkowita długość trasy nie przekroczyła 120 km.

 

Jeżeli rajd będzie w kierunku wschodnim, to start planuję przy Auchan w Swarzędzu.

 

Jeżeli na północ - parking leśny przy drodze na Oborniki.

 

Nie jest to obecnie jednakże przesądzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę sprawdzał, jak to wychodzi kilometrażowo. Chciałbym, aby całkowita długość trasy nie przekroczyła 120 km.

Startując spod ETC do "Gwarka" masz jakieś 95 km. Trasa DK92 (Swarzędz-Września-Słupca), dalej drogą 263 (Słupca - Kleczew - Ślesin - Półwiosek Lubstowski) i na granicy Ślesin-Półwiosek w lewo w ul. Leśną.

 

Jeżeli rajd będzie w kierunku wschodnim, to start planuję przy Auchan w Swarzędzu.

To znaczy gdzie? Wprawdzie mieszkam w Swarzędzu dopiero kilka lat, ale nie spotkałem Auchan.

 

A brams jeśli będziesz w rejonie Ślesina zajrzyj też tutaj :)

 

http://ow-slesin.kwbadamow.com.pl/

 

Też fajne miejsce, ale nie wiem czy spełnia kryteria bramsa odnośnie pojemności i zróżnicowanej oferty.

Gdyby to była wyprawa po drogach wodnych polecam w ciemno. Osobiście wolę przystań górników z Adamowa bardziej niż nową "marinę" w Ślesinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy gdzie? Wprawdzie mieszkam w Swarzędzu dopiero kilka lat, ale nie spotkałem Auchan.

W sumie - ja też!!! :mlot::mlot:

 

W 2010 r. startowaliśmy ze Swadzimia, w tym roku z Komornik - i wszędzie tam było Oszą.

 

Zawsze z Lirojem, a tu patrz - w Swarzędzu zapomnieli lirojowi dobudować oszą! :niewiem:

 

 

OK, panowie - wielkie dzięki, czekam na jeszcze :palacz::calus:

 

Trasa ma liczyć ok. 120 km, ale nie drogami krajowo-autostradowymi, tylko bezpiecznymi!!! - mam na myśli najwyżej 3-cyfrowymi, a najczęściej są to drogi na mapach oznaczane kolorem białym, żółtym, tudzież cienką, czarną kreseczką. I trochę po polach-lasach.

Edytowane przez brams (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa ma liczyć ok. 120 km, ale nie drogami krajowo-autostradowymi, tylko bezpiecznymi!!! - mam na myśli najwyżej 3-cyfrowymi, a najczęściej są to drogi na mapach oznaczane kolorem białym, żółtym, tudzież cienką, czarną kreseczką. I trochę po polach-lasach.

Zrób rekonesans po okolicy np. w najbliższy weekend. Ośrodki, które wymieniłem wyżej powinny jeszcze pracować.

 

Jeśli Ślesin jest zbyt odległy to możesz poszukać w Powidzu i okolicach (Powidz, Przybrodzin, Tręby Stare, Skorzęcin, Gwiewartów, Wilczyn, Mrówki). Niestety dawno nie wizytowałem tamtych stron i nie znam aktualnej sytuacji, ale było tam trochę sympatycznych miejscówek w postaci różnych obecnych i byłych ośrodków zakładowych i sprywatyzowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Przybrodzinie jest fajny ośrodek "nad jeziorem" :ok:http://forum.karawaning.pl/topic/5541-jezpowidzkie-powidz-przybrodzin/ pod koniec września byliśmy na należącym do tego ośrodka kempingu i mile go wspominamy :-]

post-1137-0-65050600-1318959947_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Startując spod ETC do "Gwarka" masz jakieś 95 km. Trasa DK92 (Swarzędz-Września-Słupca), dalej drogą 263 (Słupca - Kleczew - Ślesin )

 

 

Też fajne miejsce, ale nie wiem czy spełnia kryteria bramsa odnośnie pojemności i zróżnicowanej oferty.

Gdyby to była wyprawa po drogach wodnych polecam w ciemno. Osobiście wolę przystań górników z Adamowa bardziej niż nową "marinę" w Ślesinie.

 

brams niech sam oceni , lecz mi wydaje się iż w rejonie Ślesina lepszego miejsca nie znajdzie . Jak wcześniej określił , że ma być 100 - 120 osób , to miejsce polecane przezemnie określiłbym na idealne.

 

 

brams , a możesz uchylić rąbka tajemnicy i ujawnić trochę szczegółów o tym rajdzie :) może wtedy łatwiej będzie nam Tobie doradzić w tym temacie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam się nisko wszystkim dziękując za namiary, :yes::yes::yes: myślę, że z któregoś polecanego przez Was ośrodka skorzystam. :ok:

 

tomik, przyszłoroczna III TRASA (Turystyczny Rajd Amatorów Super Atrakcji) jest dopiero na etapie szukania.......ośrodka :tuptup:

 

Od tego zawsze zaczynamy (wszystko przygotowuję wspólnie z żoną, która bardzo mi pomaga, choć często przy tym się porządnie ...kłócimy :palacz:).

 

Po wybraniu ośrodka zaczynamy (zazwyczaj już w styczniu) wytyczanie przyszłej trasy. Powtarzamy to kilkukrotnie - dla 100% pewności, że nie popełnię błędu przy pisaniu roadbooka, czyli książki drogowej wg której będą poruszać się załogi. Ostatni raz - około tydzień przed samym rajdem.

 

Już miałem tę wątpliwą przyjemność wprowadzenia w ostatniej chwili zmiany trasy w związku z właśnie rozpoczętymi robotami drogowymi!!!

 

Trasa wiedzie drogami jak najmniej uczęszczanymi, często przez pola i lasy - ale dopuszczonymi do ruchu.

 

W rajdzie biorą udział załogi posiadające jakiekolwiek 4 kółka - to ma być turystyka, poznawanie Wielkopolski a nie wyczyn w błocie.

 

Po drodze są zadania do wykonania. O zwycięstwie decyduje najmniejsza ilość kilometrów oraz punkty za zadania, znalezione miejsca.

 

Wieczorem - przy ognisku - ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i ...zabawa do rana!

 

Impreza typowo prywatna, nie komercyjna, dla maksymalnie 30-35 załóg. (w tym roku pojechało 28).

 

Dopiero po IV edycji TRAS-y zdecyduję, czy "ciągniemy" dalej Wielkopolskę, czy :niewiem::niewiem::niewiem:

 

ps - pod względem poznawczym taki rajd jest nieoceniony - wiele miejsc naszego regionu pewnie nigdy byśmy nie widzieli :thank::palacz: - częściowo vide załączniki

 

ps2 - oczywiście bardzo proszę też o namiary na północ od Poznania :dzieki:

post-2998-0-98207500-1319025850_thumb.jpg

post-2998-0-20520500-1319025860_thumb.jpg

post-2998-0-89685100-1319025871_thumb.jpg

post-2998-0-43173100-1319025880_thumb.jpg

post-2998-0-49292400-1319025888_thumb.jpg

post-2998-0-02403400-1319025906_thumb.jpg

post-2998-0-75599400-1319025933_thumb.jpg

post-2998-0-36190900-1319025943_thumb.jpg

post-2998-0-45042600-1319026054_thumb.jpg

post-2998-0-39476500-1319026162_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brams niech sam oceni , lecz mi wydaje się iż w rejonie Ślesina lepszego miejsca nie znajdzie . Jak wcześniej określił , że ma być 100 - 120 osób , to miejsce polecane przezemnie określiłbym na idealne.

 

Każdy ma swoje ulubione miejsca. Jak dla mnie zbyt odkryta przestrzeń. Preferuję więcej lasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o jeden nocleg z soboty na niedzielę, miejsce - jak w Sławie - winno mieć różny standard, muszą być też noclegi o lepszym standardzie, bo i uczestnicy rajdu są jak gdyby odbiciem naszego społeczeństwa - biedniejsi i bogatsi, (ale i tak wspólnie później się bawią).

 

Szkoły odpadają, chociażby z uwagi na termin - ok. 16.06.2012 oraz fakt, iż miejsce powinno być w miarę atrakcyjne :palacz:

 

Ale :blagac: i :banan:

Edytowane przez brams (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jestem winien Wam informację o wyborze miejsca mety rajdu.

 

Był nim folwark Hermanów:

 

http://www.hermanow.pl/

 

Jest to kapitalne miejsce na spędzenie weekendowego wyjazdu, z tym, że nie ma typowych miejsc dla przyczep, tudzież kamperów.

 

Nie miałem problemu z uzgodnieniem miejsca stacjonowania mojego kampera, a na podanej przeze mnie stronie znajdziecie wszelkie informacje o samej miejscówce.

 

Polecam dziczyznę, nie jest droga, a pięknie pieści podniebienie!

 

 

Aktualnie poszukuję jakiegoś fajnego miejsca na IV rajd, tym razem na północy Wielkopolski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.