Skocz do zawartości

Zarys I Rajdu Karawaning.pl


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o Poreć i Lanternacam to miejsce jest fantastyczne i chyba najwyżej położony camp na Istrze. Jest ogromny i z fajnymi zakątkami, zajmuje całą zatokę Lanterna, wędkarze mogą być uszczęśliwieni.

 

 

no to się mąż ucieszy. ja mam jeszcze jedno pytanko dotyczące daty wyjazdu -27 kwietnia to piątek czyli wyjazd wieczorkiem? zastanawia mnie to, bo córa wraca z zielonej szkoły dokładnie 27 kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominiko, jest jeszcze na tyle daleko, że wyjazd czy piątek czy sobota to się ustali. Na pewno ze Śląska będzie ktoś jechał hmm.gif i pewnie z Bielska hmm.gif... yay.gif

 

Bez problemu się dogadamy. Ja raczej w piątek pracuję, więc przed wieczorem nie mam szans się urwać.

 

Tomku, specjalnie nie pisałem dokładnie ile winiety kosztują, bo nie znalazłem nigdzie potwierdzenia cen winiet na przyszły rok - znalazłeś coś na ten temat? Wiem, że w Czechach się przymierzali do podwyżki i roczna ma kosztować 1500 CZK, czyli podwyżka o 25% - informacja z dzisiaj.

Ale ogólne koszta pozostaną na podobnym poziomie. Najbardziej zainteresowany jestem cena Euro jaka będzie w przyszłym roku, jeśli ktoś mógłby zaglądnąć do szklanej kuli, to będę bardzo wdzięczny zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Dominiko, jest jeszcze na tyle daleko, że wyjazd czy piątek czy sobota to się ustali. Na pewno ze Śląska będzie ktoś jechał hmm.gif i pewnie z Bielska hmm.gif... yay.gif

 

Bez problemu się dogadamy. Ja raczej w piątek pracuję, więc przed wieczorem nie mam szans się urwać.

 

Tomku, specjalnie nie pisałem dokładnie ile winiety kosztują, bo nie znalazłem nigdzie potwierdzenia cen winiet na przyszły rok - znalazłeś coś na ten temat? Wiem, że w Czechach się przymierzali do podwyżki i roczna ma kosztować 1500 CZK, czyli podwyżka o 25% - informacja z dzisiaj.

Ale ogólne koszta pozostaną na podobnym poziomie. Najbardziej zainteresowany jestem cena Euro jaka będzie w przyszłym roku, jeśli ktoś mógłby zaglądnąć do szklanej kuli, to będę bardzo wdzięczny zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif.

 

Starałem się sprawdzić informacje na temat winiet, szczególnie słoweńska i austryjacka. No ale zawsze może się coś zmienić na początek roku. Podsumujmy, że ceny winiet są aktualne na tę chwilę, z tym, że ceny austryjackie są już po podwyżce na 2012 rok.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny winiet moge podać w listopacdzie , będę kupował w Austrii roczne ,sa tam równiez ceny Słowenii.

Mała poprawka, słowacka winieta na przyczepę (zestaw pow. 3.5t) kosztuje tak jak na auto czyli 7 i 14 ÔéČ a nie 5 i 10ÔéČ

Postaram sie równiez poszukać w austrii stacj benzynowych z tańszym paliwem bo te które znam dotyczą trasy do włoch , róznica w cenie naprawę jest znaczaca i sięga 1.2zł/l ON porównując do stacji przy autostradzie ,nie wiem jakie ceny są na słowenii.

Widze,że już powoli się grupujecie jeśli więc mamy jechac grupa "południową" (może Miodzio mnie przyjmie do swojej) to nie wiem czy jest sens wyjadu w piatek późnym popołudniem bo gdzie dojedziemy na nocleg?Najlepszy nocleg tranzytowy to taki gdzie śpi się ok 200-300km od celu , czyli wstaje rano o 6 a na 8-9 jest się wypoczętym u celu. Oczywićie można jechać nocą ale jest to męczace, niebezpieczne i napewo nie szybsze bo trasa prowadzi autostradami bez korków.Następna sprawa to rajd ma na celu przekonanie rodaków do pierwszej zagranicznej podróży więc warto widziec co się mija po drodze.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny paliw w Słoweni, patrz tutaj

http://www.petrol.si...?sv_path=98,104

Jestem za trasą do CRO : Wrocław- Olomunc - Brno - Mikulov - Wiedeń - Gratz - Maribor - Lubljana - Koper - Poreć (o ile Laternacamp) Pozdrawiam

Edytowane przez archisan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

Czy ktos może powiedziec jak jest ze stacjami LPG z góry dzieki

 

Żaden problem, wystarczy na trasie do samego CRO, auto mam na LPG i trasę pokonywałem kilkakrotnie. Najmniej stacji po drodze jest w Austrii, ale i tak wystarczy aby przejechać bezproblemowo.

Pozdrawiam

Edytowane przez archisan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Ceny winiet moge podać w listopacdzie , będę kupował w Austrii roczne ,sa tam równiez ceny Słowenii.

Mała poprawka, słowacka winieta na przyczepę (zestaw pow. 3.5t) kosztuje tak jak na auto czyli 7 i 14 ÔéČ a nie 5 i 10ÔéČ

Postaram sie równiez poszukać w austrii stacj benzynowych z tańszym paliwem bo te które znam dotyczą trasy do włoch , róznica w cenie naprawę jest znaczaca i sięga 1.2zł/l ON porównując do stacji przy autostradzie ,nie wiem jakie ceny są na słowenii.

Widze,że już powoli się grupujecie jeśli więc mamy jechac grupa "południową" (może Miodzio mnie przyjmie do swojej) to nie wiem czy jest sens wyjadu w piatek późnym popołudniem bo gdzie dojedziemy na nocleg?Najlepszy nocleg tranzytowy to taki gdzie śpi się ok 200-300km od celu , czyli wstaje rano o 6 a na 8-9 jest się wypoczętym u celu. Oczywićie można jechać nocą ale jest to męczace, niebezpieczne i napewo nie szybsze bo trasa prowadzi autostradami bez korków.Następna sprawa to rajd ma na celu przekonanie rodaków do pierwszej zagranicznej podróży więc warto widziec co się mija po drodze.

 

Dzięki Piotrek za aktualizację cen winiet. Na razie prowadźmy dyskusję, później zrobi się podsumowanie, ewentualnie zrobimy osobne wątki dotyczące drogi, gadżetów, grup itp.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł świetny :dzieki:

 

 

 

 

Z czystym sumieniem mogę polecić właśnie wspominany przez Piotra camp. Stupice.

 

Byliśmy tam właśnie w weekend majowy w tym roku.

 

Położony obok ślicznej małej miejscowości Premantura bardzo blisko do Puli.

 

Bardzo dobre ceny i przepiękne widoki.

post-5-0-39218900-1319008738_thumb.jpg

post-5-0-01958300-1319008870_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrcze ale wam zazdroszczę.

aż serce się kroii z zazdrości ale to brzydki odruch..

poczekam na rozwój sytuacji domowej i pracowej - nie wiem jak szkoły czy będą miały wolne - u mnie to problem nauczyciel i 3 uczniów.

wiec jeżeli nie będzie wolnego to nici z wyjazdu nawet polskiego :(

będę śledził temacik ale na razie nie widzę chętnych z Środka Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.