Skocz do zawartości

Przyczepa kempingowa - pasieka wędrowna


vitara

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za zainteresowanie. Na początek planuję po jednym rzędzie z każdej strony. Ile kosztuje przegląd i ubezpieczenie przyczepki na rok ? Tak samo jak w wypadku przyczepki towarowej ? PRzegląd raz w życiu a ubezpieczenie 35 zł ?

 

Ubezpieczenia tak samo - przegląd jak za motocykl 62 zł.jeśli dobrze pamiętam.

 

 

Chyba, że do 750 kg to bez przeglądu. Chyba nic nie pokręciłem :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenia tak samo - przegląd jak za motocykl 62 zł.jeśli dobrze pamiętam.

 

 

Chyba, że do 750 kg to bez przeglądu. Chyba nic nie pokręciłem :hmm:

 

Jak będzie dwuosiowa to raczej będzie więcej ja 750kg, ale kolega vitara pisał

że nie będzie rejestrował przyczepki tak więc przegląd i ubezpieczenie go nie dotyczy.:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję, abyś przemyślał jeszcze raz co chcesz kupić i zrobić.

 

Jesli kupisz w miarę dużą i tanią przyczepę, to nie będzie w dobrym stanie. Sam szukam czegoś za 8-10 tys. zł i jeszcze nie udało mi się trafić na żadną suchą, a oglądam roczniki od 1990.

Jeśli kupisz przyczepę nieszczelną to szkielet będzie zgniły, a do tego wszędzie latają zarodniki pleśni, które chyba nie robią pszczołom dobrze. A z kolei nowsza i sucha będzie automatycznie droga.

Czy nie lepiej do pasieki przewoźnej bez rejestracji i bez potrzeby wyposażania w sprzęt mieszkalny zastosować przyczepę samorobną? Pospawasz ramę z profili stalowych, do tego przykręcisz od spodu dwie osie łącznie ze sprężynami i amortyzatorami - kupione na szrocie od Vectry A albo innego auta. W wielu modelach popularnych samochodów, szczególnie z lat dziewięćdziesiątych, masz tylne zawieszenie w postaci belki skretnej przykręcanej do karoserii. Takie coś można z rozbitka kupić za 300-500 zł w zależności od stanu. Ty nie potrzebujesz stanu idealnego, musi być poprawny i tyle.

Gdy będziesz miał pospawaną ramę z dyszlem (masa około 150 kg = 600 zł za materiał) plus osie (np. 700 zł) to dokładasz zaczep za 60 zł i gotowe. Żadnych świateł, hamulców itd. Na takim podwoziu stawiasz po prostu "domek" z drewna, a w jego ścianach ule. Przykryte to onduliną albo gontem bitumicznym. Ściany z płyty OSB usztywnione od środka kantówkami i tylko z zewnątrz obite oblicówką z listew drewnianych zakonserwowanych drewnochronem, albo wręcz płyta OSb obita najtańszą blachodachówką.

 

 

Wiem, że wynik będzie mało przypominał przyczepę kempingową, ale będzie po prostu tanią, sprawną pasieką przewoźną z resorowaniem lepszym niż większość kempingów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Czy musi to być przyczepa kempingowa? Czemu nie przyczepa pszczelarska? Za cenę byle jakiej przyczepy kempingowej kupisz porządną platformę, którą łatwo dostosujesz do przewozu uli.

Kiedyś można było dostać dofinansowanie do przyczepy pszczelarskiej, ale trzeba było należeć do Polskiego Związku Pszczelarskiego. Wykładałeś swoje pieniądze, po zakupie Związek przelewał tyle ile wydałeś na na konto kupującego. Przyczepa była własnością Związku. Po kilku latach użytkowania można było tę przyczepę wykupić za niewielkie pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zrób tak jak kolega  bees pisze. Kup długa przyczepę bez zabudowy, samo podwozie np. takie do przewozu dłuższych przedmiotów, taka 5-6 metrowa. Na tym po prostu zamontujesz ule tak jak sobie życzysz.

znajomy na zwykłej długiej przyczepie wozi ule ciasno postawione i przywiązane zwykłymi pasami transportowymi. Ma długa przyczepę na resorach i amorkach, fajne mięciutkie zawieszenie i osobówką ciąga na pożytki swoje pszczółki nawet kilka km.

Do tego kupił starą przyczepę kempingową i jak długo pszczółki wywiezie to potem ciągnie swój stary kemping i tam kręci miodek i wraca do domu, a pszczółki dalej sobie robią swoje.

Tak więc nie wiem czy warto kombinować i przerabiać stara przyczepę a potem kombinować którędy dojechać bo ominąć drogi publiczne.

 

PS jazd po drogach innych niż publiczne również wymaga rejestracji pojazdów i przestrzegania przepisów. Kiedyś było inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij tutaj: http://www.pasiekapszczelarska.fora.pl/font-color-ff0099-pasieka-wedrowna-font,274/pawilon-z-przyczepy-kempignowej,6428.html 

Możesz też poszukać pod hasłem: "pawilon pszczelarski" generalnie przyczepa kempingowa nie jest dobrym materiałem do czegoś takiego, dzo lepszy byłby barakowóz.

 

I jeszcze popatrz tutaj: http://www.tomekmiodek.pl/sprzedam-2-pawilony-pszczele.html 

 

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez StaszekC (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.