Skocz do zawartości

Problem z piecykiem gazowym


Jarek_Tor

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze jaki masz piec?

 

Czy nie masz przypadkiem zaworu przed piecem na instalacji gazowej?

 

Faktycznie sorry powinienem napisać jaki typ pieca, wróce z pracy zobaczę i napiszę jaki to model, a co do zaworu sprawdze czy takowy jest.

Edytowane przez Jarek_Tor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pamiętaj, że po odkręceniu butli może minąć chwila zanim gaz wypełni przewody ( szczególnie jeśli butla była długo nieużywana). Przy zapalnikach mechanicznych musisz przytrzymać pokrętło od sterowania wciśnięte przez około 10 sekund ( po wywołaniu iskry) - mój piec odpala się na pozycji z "błyskawicą".

Edytowane przez Kocer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz reduktora musisz mieć zawory u mnie w hobby znajdują sie w szafce kuchennej :tuptup:

jak odkręcisz reduktor i ten zawór poczekasz pare sekund jak gas dojdzie i wtedy wciskasz i przekręcasz pokrętło najlepiej na 4-6 i czymasz wciśnięte 10 s jezeli sie nie uda odczekaj 2 min zanim drugi raz odpalisz dla własnego bezpieczeństwa :winner: i powinno działac jezeli nie to cos masz zepsute a cena jest troche droga bo ok 1500 zł :sciana:

Edytowane przez szczypek73 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprostuję Kocer'a :

(...) przytrzymać pokrętło od sterowania wciśnięte przez około 10 sekund ( po odpaleniu płomienia) - mój piec odpala się na pozycji z "błyskawicą".

Dodam, że ja jak podłączam świeżą butlę, to po jej odkręceniu puszczam gaz w kuchence bez odpalania aż go nosem poczuję.

W grzejniku fakt, też trzeba czekać aż gaz dojdzie do dyszy, a iskrownikiem cały czas co kilka sekund należy iskrę zapodawać.

Wycięte okienko jest wziernikiem, pod odpowiednim kątem płomień jest tam widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w trumie gazu nie poczujesz bo ma zamknietą komorę spalania

inaczej rano :hej::swiety:

 

a iskra jest ? bo może iskrownik nawala ? (baterie trza zmienić ?)

Słusznie mnie sprostowałeś :) ale miałem na myśli odległości czasowe dla porównania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piecyk ma nazwe Carver trumatic 1800, jest temat na forum http://forum.karawaning.pl/topic/4217-carver-trumatic-1800/ ale gdy wchodzę w instrukcje obsługi pojawia sie komunikat [#10173] Nie możemy znaleźć załącznika, który próbujesz zobaczyć.. co jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piecyk ma nazwe Carver trumatic 1800, jest temat na forum http://forum.karawan...-trumatic-1800/ ale gdy wchodzę w instrukcje obsługi pojawia sie komunikat [#10173] Nie możemy znaleźć załącznika, który próbujesz zobaczyć.. co jest?

 

Witam

 

po co Ci instrukcja skoro juz dziala?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki piec i w instrukcji piszą:

 

1. Przekręć pokrętło w lewo i naciśnij przez 20 sekund.

2. Puść pokrętło i odczekaj też 20 sekund.

3. Naciśnij pokrętło w lewym skrajnym położeniu i włącz iskrownik,

4. Po zapaleniu pieca trzymaj jeszcze przez chwilę pokrętło wciśnięte.

 

Odkąd stosuję taką procedurę piec zapala.

Ten piec ma wlot powietrza i wylot spalin pod podłogą. Nie ma takiego ciągu jak w piecu z kominkiem na dachu. Stąd te czasy aby powstała odpowiednia mieszanka gazowo powietrzna..

 

Jeżeli nie uda się zapalić pieca to należy odczekać co najmniej 3 min bo przy następnej próbie piec lubi zrobić głośne bum.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.