Skocz do zawartości

Wakacje 2012 Chorwacja


Rekomendowane odpowiedzi

Urlop w pracy ustalone teraz można już tylko odliczać w kalendarzu niecałe 5 miesięcy do wyjazdu:-)

 

Trasa ustalona już niemal dokładnie.

Wyjeżdżamy z BB 6 czerwca o godz. 17:00 i jedziemy przez Zwardoń na Słowację i dalej przez Węgry. Na Węgrzech postój w BUK FURDO. Zostajemy tam na jeden dzień żeby skorzystać z dobrodziejstw basenów. W piątek 8 czerwca rana jedziemy dalej w kierunku CRO. Chce dojechać w okolice Split - Makarska żeby się tam przespać do rana. Potem rano zjeżdżamy do Ploce i płyniemy promem na Peljesac. Na Peljesacu kierujemy się do Lovisty na camp DENKA. Siedzimy tam ok. tygodnia. Po tym czasie przenosimy się na PAG na Strasko. Tam zostajemy najprawdopodobniej już do końca pobytu czy znowu jakiś tydzień. Wracamy do BB między 23 a 24 czerwca.

 

Mam do Was trzy pytanka:

1. Czy ktoś już był na campie DENKA na Peljesacu?

2. Czy ktoś już był na campie STRASKO na Pagu?

3. Czy znacie jakiś camp między Splitem a Makarską na postój? Może Male-Cisto (chyba tak to się pisało)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urlop w pracy ustalone teraz można już tylko odliczać w kalendarzu niecałe 5 miesięcy do wyjazdu:-)

 

Trasa ustalona już niemal dokładnie.

Wyjeżdżamy z BB 6 czerwca o godz. 17:00 i jedziemy przez Zwardoń na Słowację i dalej przez Węgry. Na Węgrzech postój w BUK FURDO. Zostajemy tam na jeden dzień żeby skorzystać z dobrodziejstw basenów. W piątek 8 czerwca rana jedziemy dalej w kierunku CRO. Chce dojechać w okolice Split - Makarska żeby się tam przespać do rana. Potem rano zjeżdżamy do Ploce i płyniemy promem na Peljesac. Na Peljesacu kierujemy się do Lovisty na camp DENKA. Siedzimy tam ok. tygodnia. Po tym czasie przenosimy się na PAG na Strasko. Tam zostajemy najprawdopodobniej już do końca pobytu czy znowu jakiś tydzień. Wracamy do BB między 23 a 24 czerwca.

 

Mam do Was trzy pytanka:

1. Czy ktoś już był na campie DENKA na Peljesacu?

2. Czy ktoś już był na campie STRASKO na Pagu?

3. Czy znacie jakiś camp między Splitem a Makarską na postój? Może Male-Cisto (chyba tak to się pisało)?

 

 

 

Witam. Kemping Male Ciste znajduje sie już za Makarską. Są tam 4 kempingi - Dole, Boban, Ciste i Male Ciste. Byliśmy na Bobanie, kemping fajny, zacieniony, plaża też fajna, wspólna z kempingiem Dole, który jest dużo droższy od Bobana. Ciste i Male Ciste- plaże mikroskopijne, strome zejście. My wybieramy się na Peljesac na kemp.Prapratno i być może na kemp.Vrila w Trpanj. To się jeszcze okaże na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartosz_b, na ktorym kempingu konretnie warto sie zatrzymac w okolicach bukfurdo?

 

My do tej pory stawaliśmy na kempingu Romantica www.romantikcamping.hu

Jest jeszcze drugi kemping przy samych basenach ale tam w zeszłym roku doliczali ileś % do ceny jak się stawało na krócej niż bodajże 3 noce.

Z Romantiki masz spacerkiem 10 min do basenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz-b czy w przypadku zakwaterowania na terenie Romantiki wstęp na baseny termalne jest bezpłatny ?.

 

Niestety nie.

Tutaj jest ten drugi kemping http://bukfurdo.hu/de/thermal_heilcamping/ na nim wstęp na baseny zewnętrzne jest w cenie. Z tego co widziałem przechodząc bokiem to cieszy się on taką popularnością że nie wiem czy uda się na nim stanąć przez lato bez wcześniejszej rezerwacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie.

Tutaj jest ten drugi kemping http://bukfurdo.hu/d...al_heilcamping/ na nim wstęp na baseny zewnętrzne jest w cenie. Z tego co widziałem przechodząc bokiem to cieszy się on taką popularnością że nie wiem czy uda się na nim stanąć przez lato bez wcześniejszej rezerwacji

 

Nam w sezonie letnim zawsze udawało się znaleźć miejsce. Metodę mamy prostą - na kemping przyjeżdżamy po 22, zostajemy wpuszczeni na parking na terenie (jest tylko ochrona, za nocleg nie płacimy), korzystamy bez problemu z toalet i pryszniców, a rano szukamy miejsca (bo przecież ludzie codziennie wyjeżdżają ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz_b

campingi Ciste i Małe Ciste są po sąsiedzku jeżeli na 1 noc to chyba wszędzie w tym czasie co jedziesz coś się znajdzie

Campingi niewielkie sanitariaty ok właściciele też częściowo zalesione reszta ta blizej Jadranki niestety niezalesiona co przy dłuższym pobycie jest niedobre , plaża raczej mała kamienista trochę żwirku wysypanego przez właścicieli generalnie dla dzieci nie polecam ,sam camping może się podobać są stali bywalcy

Camp Dole i Boban trochę bliżej plaża ładniejsza ,sanitariaty na Dole różnie bywało na Bobanie nie byliśmy Dole dosyć duży władają tam czesi i ich było najwiecej dosyć głośny ale ma swoich zwolenników

Nie wiem gdzie planujesz zjazd ale jadąc Jadranką od Splitu po drodze masz camp Galeb OMIŚ generalnie na nas nie zrobił dobrego wrażenia ale na 1 noc da radę dosyć duży z ala piaskową plażą woda stosunkowo zimna ze względu na wpływ Cetiny niedaleko i jakieś glony w wodzie może nie zawsze ale nam się trafiły www.kamp.galeb.hr

następny w kolejnosci który zaliczyliśmy to camp Basko polje w Baska Voda ok 300 m od plaży w ładnym lesie sosnowym duży dobry dojazd i manewrowanie dużą przyczepą

sanitariaty takie sobie www.club-adriatic.hr

Na Peljesacu w Orebicu jest fajny camp Nevio tarasowe ułozenie placyków ale widoki super mało zadrzewiony to dosyć młody camp to taka alternatywa dla Loviste

www.nevio-camping.com

jezeli to ci cos pomogło to super a jeżeli masz jakieś pytania to w miarę możliwości odpowiem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomek wielkie dzięki aż tak dokładnej i szczegółowej odpowiedzi się nie spodziewałem :ok: W zasadzie rozwiałeś wszelkie moje zastanowienia i przemyślenia odnośnie tych kempingów które będę miał po drodze. Masz plusa ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Istri bylismy na campie Medulin na koniuszku półwyspu mogę go z czystym sumieniem polecić

camp położony na wysepkach ale połaczonych lądem plaże wokół campu różne od skalistych do nurkowania po piacho glinę kamyki i drobny żwirek

sanitariaty ok parcele tak ułożone że nikt nikomu nie przeszkadzał wspominamy miło

wokół campu jest drużka asfaltowa jeździ pociąg i można z wózkiem pospacerowac na rolkach pojeździc to tak jak z dziecmi się ktos wybiera

Camp Lanterna też zaliczyliśmy ale tam nas nie porwało ogromny ze sklepikami itp dla nas mało kameralnie ale ma basen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprawiał się może ktoś z Was jakoś niedawno promem z Ploce do Trpanj? Czy dalej tam pływa taki prom że się wjeżdża i trzeba potem wycofywać czy może już puścili przejazdówkę. Płynąłem nim jakieś9 lat temu samym autem i tak sobie nie wyobrażam wjeżdżać zestawem jak będzie trzeba potem wycofywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.