Skocz do zawartości

mini LOKALIZATOR GPS w cycepce


pwtwsw

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś ma takie urządzenie jak mini LOKALIZATOR GPS. Dostępne jest na stronie allegro http://allegro.pl/mini-lokalizator-gps-podsluch-zasilacz-mapa-online-i1851905700.html

Może po podłączeniu tego lokalizatora do akumulatora byłaby to jakaś alternatywa w zabezpepieczaniu naszych cycepek. Co o ty sądzicie?

Dzwoniłem do sprzedawcy i twierdzi że z powodzeniem można to urządzenie ukryś gdzieś w schowku i zda egzamin. A może ktoś już coś takiego ma i może się podzielić swoimi doświadczeniami?

post-764-0-31747000-1318024153_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Są firma, która zajmuje się montażem i lokalizacją GPS pojazdów. Koszt założenia lokalizatora około 130 - 150 złotych w zależności od modelu lokalizatora, potem miesięczny abonament coś koło 10 - 20 - złotych w zależności od wykupionej opcji.

Użytkownik może internetowo sprawdzić lokalizację nadajnika ( przyczepy lub auta ). Generalnie w panelu internetowym jest kilka ciekawych opcji do ustawienia w celu sprawdzenia jak przemieszczał się "nadajnik" w zadanym czasie.

Największy wydatek jest na "wejściu" do systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa a tego od fachowca zagłusza się inaczej cfaniaczek.gif

 

Do zakłócania tych tanich jest to: http://allegro.pl/mini1-zagluszacz-zaklocacz-sygnalu-gps-nowosc-i1867954423.html a do zakłócania tych drogich jest to samo, ale trzeba po włażeniu do gniazda zapalniczki obrócić dwa razy w lewo i raz w prawo :bevil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zakłócania tych tanich jest to: http://allegro.pl/mi...1867954423.html a do zakłócania tych drogich jest to samo, ale trzeba po włażeniu do gniazda zapalniczki obrócić dwa razy w lewo i raz w prawo :bevil:

 

:lol::lol::lol: Zagłuszacz zakłócacz... cyt: GPS KILLER MINI 1posiada filtr eliminujący zakłócenia :lol::lol::lol:

Heh, ale fajnie mi się uśmiać na 700 post :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalizatory działają rzeczywiście.

Sam używam na co dzień. Jak nie widzi satelity przesyła info przez sms-a z położeniem. Ja mam wersję z czujnikiem wstrząsowym, który usypia urządzenie po 20 minutach bezruchu i jak znów wzbudzi wysyła sms-a z ruchem. Jest możliwość ustawienia strefy, po przekroczeniu której będzie raport.

Raz mi ukradziono samochód i dzięki temu urządzeniu został znaleziony. Koleś był na tyle bezczelny, że zatrzymał się w drodze na leśnym parkingu na żarcie. Kompletny amator.

Niestety moi koledzy dopadli go wcześniej i nie nadawał się już na oddanie go Policji.

Jamery (zagłuszacze tak się nazywa w slangu) nie są stosowane powszechnie. Poza tym ten co jest na zdjęciu to chińska zabaweczka.

Dobry (działający) jammer to wydatek kilku tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalizatory działają rzeczywiście.

Sam używam na co dzień. Jak nie widzi satelity przesyła info przez sms-a z położeniem. Ja mam wersję z czujnikiem wstrząsowym, który usypia urządzenie po 20 minutach bezruchu i jak znów wzbudzi wysyła sms-a z ruchem. Jest możliwość ustawienia strefy, po przekroczeniu której będzie raport.

Raz mi ukradziono samochód i dzięki temu urządzeniu został znaleziony. Koleś był na tyle bezczelny, że zatrzymał się w drodze na leśnym parkingu na żarcie. Kompletny amator.

Niestety moi koledzy dopadli go wcześniej i nie nadawał się już na oddanie go Policji.

Jamery (zagłuszacze tak się nazywa w slangu) nie są stosowane powszechnie. Poza tym ten co jest na zdjęciu to chińska zabaweczka.

Dobry (działający) jammer to wydatek kilku tysięcy.

 

Lokalizatory działają. To prawda. Zagłuszacze również - pogadaj z dowolnym doświadczonym kierowcą ciężarówki. Troszkę trudniej niż sygnał GPS jest zakłócić sygnał GSM, a sam sygnał GSM w wielu wypadkach wystarczy do zgrubnego namierzenia nadajnika, ale to już inna historia.

 

Wracając do tematu celowości zamontowania takiego urządzenia w przyczepie - oczywiście można to zrobić i zda egzamin pamiętając o uwarunkowaniach. Pierwszym i podstawowym, a właściwie jedynym utrudnieniem jakie w tej chwili przychodzi mi do głowy jest zasilanie urządzenia. W zimie wyciągamy akumulator, a nie możemy założyć że potencjalny złoczyńca podłączy zasilanie przyczepy z samochodu (może wtarga ją na lawetę), że instalacja samochodu będzie podawała napięcie na pin który my sobie do tego przeznaczyliśmy, lub też podłączy drugi kabel itd itp. Musimy więc zamontować niezależne źródło zasilania dla takiego urządzenia - osobny akumulator który będzie w przyczepie cały czas i do tego będzie dość duży i w dobrej kondycji. Dobrym uzupełnieniem byłby faktycznie czujnik wstrząsowy uruchamiający urządzenie, drastycznie zmniejszyłoby to apetyt urządzenia na energię - odbiornik nie musiałby pracować cały czas. Fajnie gdy przyczepa ma solar, ale wtedy musiałaby zimą stać pod gołym niebem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Lokalizatory GPS stosowane w samochodach nie są drogie. Z montażem i abonamentem to i tak opłacalny wydatek dla tych , którzy zimują swe drogie przyczepy z dala od zamieszkania.

Lokalizatory GPS stosuje się je już nawet do czuwania nad przyczepami reklamowymi - tymi co zawalają nam parkingi i pobocza.

Niektóre lokalizatory posiadają opcje "anty laweta" i wystarczy że przyczepa zostanie spuszczona z podpór i odchylona w jakimś kierunku .Zanim zostanie narzucona na hak bądź w czasie wciągania na lawetę dyskretny bądź nie, alarm jest inicjowany i właściciel dostaje powiadomienie na komórkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.