Skocz do zawartości

Knaus sudwind - wymiana zgniłych belek


mas444

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.05.2018 o 11:46, mas444 napisał:

Witam po latach.

Nadal mam tego Knausa. Rok później naprawiłem uszkodzenia z tyłu. Po 6 latach od naprawy przyczepa ciągle się trzyma. W między czasie miałem przeciek z przodu  w narożniku bagażnika, ale wystarczyło połozyć silikon wzdłóż pionowej uszczelki łączącej boczną ścianę z przednią. Z tyłu z kolei woda weszła przez rączki do ciągania i musiałem je zdemontować. Na szczęście w porę to zauważyłem i nic nie zgniło .Zaczynam się jednak zastanawiać nad nową przyczepą, trochę młodszą, lepiej wyposażoną, no i oczywiście suchą. Jestem już za stary na kolejne remonty.

Pozdrawiam

super ze napisałeś jak to wygląda po latach :) pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ostatni akord tej historii.

Zmieniłem przyczepę. Nowa to angielski Elddis. Wymaga trochę pracy, ale na pewno nie prucia ścian. 

Knaus zamieszkał na działce i służy za domek. Zostanie tam już na stałe. Warto by go wyrejestrować, ale wiadomo że to nie łatwe. Poczekamy, może przepisy się zmienią.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mas444 napisał:

Ostatni akord tej historii.

Zmieniłem przyczepę. Nowa to angielski Elddis. Wymaga trochę pracy, ale na pewno nie prucia ścian. 

Knaus zamieszkał na działce i służy za domek. Zostanie tam już na stałe. Warto by go wyrejestrować, ale wiadomo że to nie łatwe. Poczekamy, może przepisy się zmienią.

Pozdrawiam

Oby... bo niestety wybrałeś taką budę że jest duża szansa że spadłeś z deszczu pod rynne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam, jestem "nowy" i szczęśliwym posiadaczem przyczepy Knaus Sudwind która właśnie rozbebeszylem :), gdyż pogoniły boczne dolne belki ramy głównej i mam takie małe pytanie natury technicznej. A mianowicie w jaki sposób jest mocowana konstrukcja poprzeczna podłogi (kantówki) do tych głównych belek bocznych? Bo z tego co zauważyłem to wszystko dochodzi na styk, ale nie jest ani sklejone, ani skręcone. Wygląda to tak że sklejka podłogi wszystko trzyma do kupy na klej. A wydaje mi się że to chyba jest za słabe połączenie. Jeśli ktoś będzie służył poradą to wielkie dzięki. Na razie wszystkie siły cisnę w remont bo sezonie zbliża, a czas ucieka. Ale w wolnej chwili postaram się wrzucić kilka fotek z remontu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TomekReda napisał:

Witam, jestem "nowy" i szczęśliwym posiadaczem przyczepy Knaus Sudwind która właśnie rozbebeszylem :), gdyż pogoniły boczne dolne belki ramy głównej i mam takie małe pytanie natury technicznej. A mianowicie w jaki sposób jest mocowana konstrukcja poprzeczna podłogi (kantówki) do tych głównych belek bocznych? Bo z tego co zauważyłem to wszystko dochodzi na styk, ale nie jest ani sklejone, ani skręcone. Wygląda to tak że sklejka podłogi wszystko trzyma do kupy na klej. A wydaje mi się że to chyba jest za słabe połączenie. Jeśli ktoś będzie służył poradą to wielkie dzięki. Na razie wszystkie siły cisnę w remont bo sezonie zbliża, a czas ucieka. Ale w wolnej chwili postaram się wrzucić kilka fotek z remontu ?

Witaj, choć do witania inny watek ;)

Dawno nie było wejścia "zgniłka", liczę na obfita relację, bo ludzie się tak nudzą, że polityka na forum zaczynają się obrzucać :lol:

Co do Twojego pytania, to wydaje się, że mocowanie może być na zszywki i tak jak piszesz, całość trzyma sklejka, ale zarówno sklejka od góry jak i od dołu.

Możesz poczytać o moim remoncie kawałka podłogi, ale ja tak głęboko nie grzebałem. W wątku jednak są linki do innych ciekawych remontów

Pytanie jak masz mocowane ściany, na podłogę, czy do podłogi bokiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę na szybko to ściany idą na podłogę. Jeżeli jest opcja to może by było sensownym założyć całkiem nowy wątek i zrobić pełna relację. Tylko nie wiem jak przerzucić początek tematu do nowego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Gregor887 napisał:
39 minut temu, TomekReda napisał:

Tylko nie wiem jak przerzucić początek tematu do nowego wątku.

Kopiuj/ wklej

Nie znam tej metody ?

Napisz do administracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.