Jump to content

Energoblok

Kogut69
 Share

Recommended Posts

Mam pytanie odnoście wejścia 12 V ( zaznaczonego w czerwonym kółku) , jeszcze nie doszedłem po kabelkach dokąd ten jeden "biegnie " , może Wy podpowiecie jaką funkcję spełnia ta sekcja ? I jak jest w Waszych przyczepach , czy ta "maszynka" jest lub mogłaby być używana do ładowania akumulatora pokładowego ?Oczywiście po modyfikacjach , aku nie moze być przecież ładowany non stop.

Adam

post-8073-0-99491300-1317422664_thumb.jpg

post-8073-0-92931400-1317422851_thumb.jpg

Edited by Kogut69 (see edit history)

Witam !

Czy po podłączeniu 230 V masz tam 12 V ?, jeśli nie, to znaczy, że jest to wejście napięcia z wtyczki do auta. Takie proste trafa jakie spotyka się w przyczepach nie mają wyjścia do ładowania akumulatora - chodzi o moc.

Pozdrawiam

właśnie o to chodzi , że nie mogę jej podpiąć ani pod 230 V ze względu na częściową demolkę i uszkodzenia po wypadku ani pod wtyczkę bo ta ma 13 pinów / adaptera nie posiadam / . Myślałem , że ktoś z Was już rozkminiał taką skrzynkę ... poczekam jeszcze , moze ktoś coś podpowie a jeśli nie to i tak dojdę po kablach tylko ... kiedyś :smirk:

Witam !

Adamie, wepnij się z 230 V wprost w kostkę. Ten czarny kabel po lewej, trzy-żyłowy to właśnie to wejście. Przewód żółto-zielony to masa, brązowy i niebieski to faza i zero. Jak podłączysz zero i fazę nie ma znaczenia, gdyż bezpiecznik jest na obu kablach. Podłącz jakiś kabel od przedłużacza to będzie łatwiej, bo kolory będą identyczne. Myślę, że z realizując taki pomysł, o którym piszesz powinieś zrobić to w 5 minut, no chyba, że podpuszczasz ?

Pozdrawiam

nie nie nie .... nic nie podpuszczam bo i po co ? Sam system 230 V mnie za bardzo nie interesuje bo to prosta sprawa ... interesowały mnie tylko wejścia 12v (+ i - w jednym kabelku ), to czym to wejście steruje , może to coś w rodzaju wyłącznika transformatora na 12V tak jak w kamperach , jednym przyciskiem na panelu wyłącza się całą instalację 12v ....... dojdę do tego i napiszę co stwierdziłem tylko teraz mam inne zajęcia , przenoszę meble i sprzęty do Iveco a to wymaga sporo czasu i myślenia , ściany proste w cepie tu są obłe i ogólnie jest węziej a ja nie należę do chudzielców :oslabiony: :oslabiony: :oslabiony:

Zasil to z 240V poprzez dołączenie zasilania do lewej kostki jak pisze Tomek.

Niestety to nie jest taki energo-blok o jaki Tobie chodzi ;( tylko sam zasilaczyk 240v-12v

Te 12V wyjściowe po prawo masz prawdopodobnie niestabilizowane -> sprawdź dla pewności miernikiem i pewnie odbiory to:oświetlenie i inne pierdoły nie wymagające wyprostowanego nap..

A te 12V po lewo to będzie wyjście z zasilacza stabilizowane np. Do pompki.

Zasilacze w przyczepach szczególnie tych starszych nie posiadają wyjścia służącego do ładowania akku. sam musisz domontować prostownik i prosty układ przekaźnikowy jak nie ma 220V to przekaźniczek przeskakuje automatycznie na 12V z baterii.

Pozdrawiam i powodzenia.

Przemek

Edited by Przemo.D (see edit history)

ja mam taki elektroblok (mój ma 3 bezpieczniki) i z tego co pamiętam to jest tam chyba lodówka podpięta

Zagadka rozwiązana , omawiane kabelki wejścia 12V dostają zasilanie z instalacji samochodu przez 13-to pinową wtyczkę / ta przy haku/ ..... dziękuję wszystkim za sugestie i idę dalej demolować przyczepę , niedzielna praca w g..... sie obraca dlatego nic twórczego , wkrętarka ustawiona na lewe obroty i tylko tak :bravo:

Zagadka rozwiązana(...) idę dalej demolować przyczepę (...)

Skoro tak piszesz, to pozwolę się Ciebie coś zapytać.

Masz Kampera i masz przyczepę, a czy aby twój Kamper nie jest na sprzedaż? Coś mnie pomysł z Kamperem ostatnio prześladuje, dlaczego by nie spróbować...

Tyle,ze on raczej buduje kampera z przyczepy -zabudowa busa.;)

Mnie równiez kamper po głowie łazi tylko skąd wziąść 30tys ... euro oczywiście może wspomożesz biednego kolegę cfaniaczek.gif:]

Masz Kampera i masz przyczepę, ,

dokładnie to mam juz kawałek przyczepy i pół kampera z blaszaka :krzykacz: i niczym nie da sie nigdzie pojechać .... kampera LMC sprzedałem dwa tygodnie temu ;( i teraz tylko pozostały wspomnienia i ...plany ... teraźniejszośc to dłubanina , ale twórcza , więc ciekawa.:ok:

• 2 weeks later...

Pierzasty, widzę że ciągle elektrykę traktujesz bardzo lekko. Będziesz później klął w żywy kamień i rozkręcał wszystko żeby puścić kable.... Nie żałuj kabli a na ten zasilacz specjalnie nie licz - ma zaledwie kilkadziesiąt wat. Z lewej strony masz kibelek, z prawej drzwi. Jak puścisz kable od silnika na tył??? Pod podłogą? To nie przyczepa - masz bak, wydech, wał, olej....

Edited by Świstak (see edit history)

• 9 months later...

Mam do podłączenia podobny elektroblok do innej przyczepy i w związku z tym pytanie. (gniazdo 13-pin)

Czy zasilanie pod "Eingang" - lewa strona, pociągnąć ze stałego plusa (9), czy z plusa po zapłonie (10).

Co podłączyć po prawej stronie - "+12V, 1 Amp. Stab."

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Zorientowałem się, że zasilanie należy pociągnąć ze stałego plusa (9).

A co podłączyć po prawej :niewiem:

Edited by kmtaxi (see edit history)

Zorientowałem się, że zasilanie należy pociągnąć ze stałego plusa (9).

A co podłączyć po prawej :niewiem:

Witam.

Pokaż szczegółową fotkę płytki to dostaniesz odpowiedz.

Pin 9 wtyku haka podłączany jest do zasilań takich jak oświetlenie wewnętrzne przyczepy przez bezpiecznik ok.7-10A ( przy zastosowaniu standardowych żarówek) oraz pompki wody przez bezpiecznik ok 5A.

Pin 10 wtyku haka z racji że jest załączany wraz z zapłonem auta podpinany jest do lodówki oraz ładowania cepkowego akumulatora. W przypadku lodówki powinien lecieć przez obwód z bezpiecznikiem ok 15A i takie jako jedyne widze w Twoim energobloku .

Pozdrawiam