Skocz do zawartości

Lodówka w Burster'ze


Mastiff

Rekomendowane odpowiedzi

Mam przyczepkę Burstner r 95 i nie mam pojęcia jak uruchomić zasilanie gazowe w lodówce. Często jeżdżę na ryby bez dostepu do prądu, a chłodzenie w lodówce by się przydało. Nie wiem zatem jak włączyć zasilanie gazowe w mojej lodówce. Czy ktoś może mi pomóc, wytłumaczyć, podpowiedzieć, czy to się w ogóle da uruchomić...? Z góry dziękuję.

post-7643-0-91572300-1317196241_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to od początku :-]

 

-instalujesz butle i odkręcasz zawór

-znajdujesz zawory wewnątrz budki Na ogół 3 szt (lodówka,palniki, piecyk) i otwierasz zawór od lodówki

-na panelu nad lodówką masz zapewne pokrętła od palników, przełączniki od lodówki na 230/12V oraz pokrętło właśnie od gazu i taki guzik który jest istkrownikiem

-owe pokrętło gazu wduszasz delikatnie i ustawiasz np na środkowy płomyczek i pstrykasz iskrownikiem

-w lodówce na tylnej scianie masz takie oczko-wizjer przez które będzie widać płomyczek jeśli lodówka odpali

 

daj cynka czy udało sie odpalić :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób fotkę lodówki. ja też nie wiedziałem jak regulować siłę mrożenia na 12V i 220V do momentu kiedy wyczytałem w instrukcji że jedno pokrętło służy do gazu i do zasilania prądem.. :)

 

Nie wiem jak u Ciebie ale w starszych lodówkach nie było regulacji na 12V - tzn. nie było termostatu.

 

Do postu kita dodam kolejny punkt:

- wciśnięte pokrętło po ukazaniu się płomienia trzymasz jeszcze przez jakieś 5-10 sekund ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Ciebie ale w starszych lodówkach nie było regulacji na 12V - tzn. nie było termostatu.

 

Do postu kita dodam kolejny punkt:

- wciśnięte pokrętło po ukazaniu się płomienia trzymasz jeszcze przez jakieś 5-10 sekund ok.gif

 

Tomii sorrki nie doczytałem..... :) oto dowód z instrukcji zrzut

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...

Czy jeżeli w kostce 13 pin wszystko jest podłączone według schematów + 10 i 11 pin jest wolny/pusty. Na jasnoniebieskim kablu z auta nawet bez kluczyka jest stały prąd, oświetlenie przyczepy 12v działa.

Czy taka sama lodówka jak wyżej przedstawiona powinna również działać na samej instalacji z auta? 

Na 220V działa lodówka bez problemu natomiast nie wiem jak sprawdzić czy działa na 12V, pokrętło mam powycierane i sam nie pamiętam jak sprawdzić czy lodówka chłodzi, a nie chce specjalnie jechać kilka km by włączyć. Może ktoś dysponuje jakąś instrukcja obsługi tej lodówki lub chociaż zna model tej lodówki?

Da się zrobić żeby chodziła na 12V ten dokładnie model? Jak ją wyciągnąć/wysunąć? 

Ktoś miał ten sam problem z burstner club z 88r? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.