Skocz do zawartości

LEGALNE , FREE , kamperowanie w lasach Polski .


Kogut69

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że Kolega aluzji nie ........ :niewiem:

 

Statystyki mówią że 90 % pożarów w lasach to podpalenia.

 

Napisałem już wyżej, że jestem za legalnymi pobytami na ,,łonie przyrody,,

 

Takie samodzielne/na dziko różnie mogą się skończyć. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym dbaniem wszystkich o stan swoich sprzętów to bym nie przesadzał .... gdyby brać pod uwagę tylko brak przeglądu gazowego przyczepy czy kampera to kempingi pustkami by świeciły gdyby miały zakaz wjazdu dla takich..... każdy stojący na kempingu i mający takie przeglądy chciałby by obok stał podobny sprzęt .... to taka nasza tradycja narodowa , olewać ważne sprawy i wcale nie piszę tego jako jakiś ideał ....... Pamiętacie pożar bloku socjalnego koło Szczecina chyba dwa lata temu ? Też miałem film bezpieczeństwa , zaraz przez internet zamówiłem czujniki dymu na cały dom i jeszcze się udało bo dwa dni później chcąc dokupić jeszcze dwa już w sieci było wymiecione a te co pozostały to chyba ze złota , molochy też zwariowały i cena podskoczyła o 300% .... ludzie ostygli i ceny wróciły do normalności a czujniki sobie wiszą na sufitach i tylko co jakiś czas piszczą by im baterię zmienić .... nawet się kiedyś włączył w kuchni jak syn robił sobie jajecznicę :skromny: :skromny: :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawe co z tych miejsc sie zachowało ?

 

http://allegro.pl/le...2085029679.html

 

Stan:Używany Okładka:miękka Rok wydania (xxxx):1986 Język:polski Typ publikacji:przewodnik

Leśne pola biwakowe i kempingi - informator (188). Województwa: bydgoskie, pilskie, toruńskie, włocławskie. Stan dobry, 12 stron, autor: Beata Bełkowska, Wyd. Centralny Ośrodek Inf. Turystycznej, rok wydania 1986

post-6371-0-36960700-1329490202_thumb.jpg

Edytowane przez ADRIAn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za cynk :dzieki: ..... już kliknąłem ...za kilka dni sprawdze co jest w środku :gitara: :gitara: :gitara:

 

piknie rant.gif kto długo czeka ten ten nic nie ma.

Interesuje nas wszystko co jest na dziko bo taki plan na 2012 -DZIKA POLSKA

może jeszcze gdzieś sie pojawia takie materiały

pozdrawiam Marcin - Luksiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamperowanie na dziko to sama przyjemność.

 

Miałem takie miejsce na Pojezierzu Drawskim. Las, polanka, pomost i całe jeziorko do własnej dyspozycji. Jakby dobrze poszukać to i teraz w tych okolicach coś by się znalazło.

 

Też mam solary w najbliższych planach i już rozgryzam temat.

 

W tym roku w planach długi pobyt w Skandynawii więc próbuję przystosować przyczepkę właśnie pod kątem dzikiego kamperowania.

 

Pozdrawiam dzikusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

solary solarami ale zróbcie sobie ładowanie aku pokładowego z auta :ok: Sprzęt trzeba troche zmodyfikować na niezależność i samowystarczalność ale warto :-]

 

 

cieszy mnie że coraz większa rzesza ludzi jest która nie ogranicza się tylko do kempingów :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co zaobserwowałem cycepkowcy szukają na kempingach przeważnie prądu .... może faktycznie doinwestowanie cepki w postaci solara z regulatorem na dwa aku pozwoli Wam na większą swobodę wyboru.... ja płaciłem 1630 zł .... to ile sezonów bez kempingu by nazbierać ?

Ps . cenę proszę przyjąć do wiadomości i nie zapamiętywać , dla mojego dobra :dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się trochę OT, ale temat jest ciekawy.

 

My na kempingach szukamy przeważnie ciepłej wody by raz na czas porządnie się wykąpać. Wszelkie tłumy, baseny, animacje, dyskoteki itp wodotryski są wysoce niepożądane. Akumulator który mam w przyczepce załatwia niezależność na 3-7 dni. W razie potrzeby mam oczywiście oświetlenie gazowe. Praktycznie jedyny nierozwiązany problem to ładowanie akumulatora do silnika elektrycznego napędzającego ponton. Myślę, że solar o mocy ok 100W powinien załatwić sprawę.

 

Z drugiej strony patrząc na ceny kempingów w Skandynawii to tydzień stania na dziko a nie na kempingu w pełni pokryje nakłady poniesione na instalację solarną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie policzyłem :-] i w zeszłym sezonie zaoszczędziłem ok250zł tylko na tym że podczas pobytów na kempingach nie brałem prądu :-] powiedzmy że w zamian zużyłem butle gazu do lodówki to i tak jestem 200 na górke :-] Nie licze tu wogóle wyjazdów na dziko A ładnych kilkanaście dni było zupełnie za free :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się trochę OT, ale temat jest ciekawy.

 

My na kempingach szukamy przeważnie ciepłej wody by raz na czas porządnie się wykąpać. ,

 

czyli do solarów dodać jeszcze bojler na gaz i zbiornik wody ..... kolejne 1500 zł ..... mamy już 3000 pln i z cepki wychodzi prawie kamper :swiety:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.