Skocz do zawartości

SARDYNIA Z PRZYCEPĄ


barwol

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Zulos napisał:

No niby tak, ale sama kwota - 2.800,- zł robi wrażenie... A to tylko zaledwie mała cząstka trasy.

To prawda... ale jak się chce zobaczyć wyspę ??‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

13 godzin temu, Zulos napisał:

No niby tak, ale sama kwota - 2.800,- zł robi wrażenie... A to tylko zaledwie mała cząstka trasy.

Niejest tak źle. Chyba nawet taniej niż 3 godzinny prom że Splitu do Hvaru jak policzyć w 2 strony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, maarec napisał:

Niejest tak źle. Chyba nawet taniej niż 3 godzinny prom że Splitu do Hvaru jak policzyć w 2 strony. 

No jak by porównać proporcjonalnie odległości to zapewne jest taniej. Nie wiem jak holownik z cepką, ale ja w tym roku w jednej opcji przewidywałem powrót z Hvaru ze Stari Gradu do Splitu i nasza czwórka w 6m kamperze wychodziła bodajże coś ok. 550,- zł w jedną stronę oczywiście. Holownik z cepą zapewne więcej. 

Sprawdziłem - faktycznie mi wychodziło 550,- zł, a dla holownika z cepką poniżej 7m (jak mierzona jest długość z dyszlem to tylko małe cepki się w tym mieszczą chyba) wychodzi już 740,- zł - czyli prawie 1500,- zł. A rejs trwa zaledwie 2 godziny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, nomadka napisał:

No cóż, prom jest drogi, ale wyspa piękna. Na pewno nie warto wydawać pieniędzy na prom, żeby pobyć 2 tygodnie na jakimś kempingu. Ale jeśli chce się zobaczyć wyspę to, moim zdaniem, jest tego warta

Oczywiście, u nas zawsze w grę wchodzi zwiedzanie, i na pewno chcemy zobaczyć najładniejsze części wyspy. Z reguły wygląda to u nas tak że co drugi dzień gdzieś wybywamy zwiedzać, a w dni wolne z młodym morze / baseny.

Kemping wydaje się ok, ładnie położony, zostaje kwestia rezerwacji parceli ;) a potem rezerwacja promu, muszę tylko dobrze zgrać terminy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kemping zarezerwowany. Tanio nie jest ale trudno, czasem jest taniej, czasem drożej ;)

Teraz przygotowania, planowanie, ogarnięcie promu...

Na pewno będę chciał wypożyczyć łódkę motorową, żeby pozwiedzać ciekawe zakątki od strony wody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy podajecie zawsze dokładną długość przyczepy podczas zakupu biletu na prom czy np zaniżacie? z tego co widzę, każdy metr ma znaczenie co do ceny... moja z dyszlem ma 730, myślałem żeby podać może koło 600...

i co z lodówką... prom płynie jakieś 9h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, borek6 napisał(a):

Czy podajecie zawsze dokładną długość przyczepy podczas zakupu biletu na prom czy np zaniżacie? z tego co widzę, każdy metr ma znaczenie co do ceny... moja z dyszlem ma 730, myślałem żeby podać może koło 600...

i co z lodówką... prom płynie jakieś 9h...

Na takim promie nigdy nie płynąłem, w Chorwacji przeważnie jest przedział 5-7 metrów długości i tutaj gubię te 30cm...

byłoby głupio jakby na wjeździe wstrzymali Cie za ten brakujący metr.

Zobacz może filmiki na YT jak tam wygląda proces wjazdu. Być może jest takie zamieszanie jak wszędzie i wpuszczają jak popadnie, byle jakiś bilet w ręce mieć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

@borek6 ja wiem że nowa przyczepa zaraz itp. ale podzielił byś się już tym co wiesz :]

Co macie w planach, kiedy i czy jakieś problemy z rezerwacjami? No i ile Was liczą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Tomii napisał(a):

@borek6 ja wiem że nowa przyczepa zaraz itp. ale podzielił byś się już tym co wiesz :]

Co macie w planach, kiedy i czy jakieś problemy z rezerwacjami? No i ile Was liczą? 

:D wiem tyle, że na Sardynie jedziemy już nową przyczepą ;) i dobrze że napisałeś, bo spojrzałem na bilet i mi się przypomniało że będę musiał im wysłać nowy numer rejestracyjny przyczepy i jeszcze dokładnie sprawdzić wymiary ?

A co jeszcze wiem - mamy już prom z kabiną w stronę "do" bo płyniemy w nocy, powrót bez kabiny bo płyniemy w dzień, linie Grimaldi. 4 osoby + piesek, auto i przyczepa, po jakiejś zniżce którą trafiłem to 640 euro.

Cena jest też korzystna bo wypływamy i przypływamy w tygodniu, więc tu też są spore różnice. Prom z Livorno do Olbii. 

Kemping to Baia Blu La Tortuga. Nie tani, ale co zrobić :P tym bardziej jak się chcę parcele jak najbliżej morza. Początkowo chciałem rezerwować bezpośrednio na stronie ale okazuje się że Baia Holiday ma biuro w PL więc załatwiałem Wszystko z bardzo miłą Panią telefonicznie tu w PL. Dzięki temu też miałem trochę lepszą cenę niż na stronie, bo dostałem jakąś żniżkę.

Co do samego zwiedzania - planu jeszcze nie ma, na pewno chce na 1-2 dni wypożyczyć łódkę motorową żeby sobie popływać po zatokach i zobaczyć chociaż częściowo wyspę z morza :) Dokładny plan będzie bliżej wyjazdu, na początku lipca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomii napisał(a):

Zdradziłbyś orientacyjny koszt kempingu za dobę i na jaki typ parceli się zdecydowaliście. 

Parcela Paradise, nad samym morzem, 4 osoby, przyczepa - ok 116 euro doba po rabacie za wczesną rezerwację. Pełne słońce ale biorę przedsionek, bez ścian oczywiście

https://www.campinglatortuga.com/pl/mapa-obiektu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, borek6 napisał(a):

Nie tani, ale co zrobić :P

 

2 godziny temu, borek6 napisał(a):

Parcela Paradise, nad samym morzem, 4 osoby, przyczepa - ok 116 euro doba po rabacie za wczesną rezerwację.

Przy 20 dniach to za samo pole wychodzi 10000 PLN :look:

To nie powinno paść z moich ust (klawiatury) ale nie lepiej polecieć samolotem do marmurków :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.