Skocz do zawartości

Niedomykanie okien -wietrzenie.


piotrekbb

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zostawiacie niedomknięte okna (drugi zaczep na klameczkach) podzczas przestoju przyczepy po sezonie? Tak sie zasatanawiam bo moją zamykam szczelnie ,czy nie zostawiać uchylonych.Czy podczas dużego deszczu i wiatru nie zaleje przyczepy?:niewiem:

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a u mnie z tym różnie bywa :-] zależy jak mi się chce, jak dawno wietrzyłem budke, no i jaka jest pogoda Jak jest ładne słonecznie z małym wiaterkiem to mam na tzw rozszczelnieniu ale gdy sa opady,mgły lub silne wiatry to zamykam szczelnie Wszystko zależy więc u mnie od pogody i chęci, tylko mam ten luksus że moge sobie co dzień zmnieniać sposó zamkniecia okien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wietrze" cepke tylko na postoju zimowym - jako ze stoi pod dachem w zimie to zostawiam otwarte jedno okno dachowe i zaslaniam w nim moskitiere co by nieproszeni goscie nie zrobili sobie zimowiska

 

jednoczesnie co jakis czas /3-4 tyg/ sprawdzam czy moskitiera jest nienaruszona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodzioklb , warto jeszcze kominek dachowy zasłonić siateczką bo i tędy potrafią wejść nieproszone goście oraz sprawdzić wywietrzyniki podłogowe czy siatka w nich jest cała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodzioklb , warto jeszcze kominek dachowy zasłonić siateczką bo i tędy potrafią wejść nieproszone goście oraz sprawdzić wywietrzyniki podłogowe czy siatka w nich jest cała.

 

siatki mam cale w podlogowych a na kominki zakladam "doniczki" - nauczylem sie tego

2 lata temu tak mialem ze nie zaslonilem kominka od okapu nadkuchennego i po pierwszym wiosennym wlaczeniu przemielilo mi jakies owady :)

do przyczepki sie nic nie dostalo bo w okapie nadkuchennym jest drobna siatka wiec owady zagniezdzily sie gdzies przy wirniku

niby nic sie nie stalo ale musialem okap rozbierac i go czyscic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wietrze co tydzień,dwa przez otwieranie dachu i drzwi na pare godzin.Wiadomo,ze pod dache to można zostawić uchylone, chodzi mi o parkowanie pod chmurką , nie moge dojechać i zamknąc jak zacznie lać.

Te dolne wywietrzniki i kratki to raczej na motyle są ;) , szczur lub mysz to przegryzie

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimą również raz na 2-3 tygodnie włączam na kilka godzin ogrzewanie.

 

witam

 

 

masz za dobra przyczepke?

jezeli ciepka stoi nie przykryta lub pod zadaszeniem wlaczajac ogrzewanie w zimie rozpuszczasz warstwe sniegu lub lodu na dachu , jest to moim zdaniem jedna z glownych przyczyn pozniejszej nieszczelnosci dachu gdyz woda zamarzajac uszkadza uszczelnienia przy listwach

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radwan niewierze, czyli nie można używać przyczepy zimą ? Widziałem,że ludzie jeźdza na narty a na zachodzie popularne są przedsionki zimowe (sam taki mam)

Jak ktoś już ma dziure to tak woda wcieka i zamaraz ale prz sprawnej izolacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.