Skocz do zawartości

HOBBY DE LUX 400 '89


wikked

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz kolejny Koleżanki i Kolegów. Chciałbym Was dopytać o kilka szczegółów dotyczących wyposażenia wymienionej w temacie przyczepy. Czy jest może jakaś strona producenta, czy cokolwiek gdzie można uzyskać informacje dotyczące modeli, wyposażenia, standardów, itd. Chodzi mi przykładowo o takie szczegóły jak moskitiery w oknach (czy mają być w danym modelu czy też nie), oświetlenie wewnętrzne, zewnętrzne (jakie zasilania 12VDC czy może 230VAC). W przypadku samochodów jest sobie numer VIN z którego można odczytać kolor nadwozia, rodzaj tapicerki, wyposażenie dodatkowe i podstawowe, itd. Nie mam kompletnie wiedzy czy przyczepy kempingowe też coś takiego posiadają. Będę wdzięczny za porady lub gotowe rozwiązania w postaci przykładowo linków.

 

Pozdrawiam,

W.

 

Ja miałem Hobby 370T z 1993 r. Jej słabe strony to: wygniła podłoga pod spodem w rogach, szczególnie tylnych, wygniła podłoga bagażnika, ledwie trzymające się uchwyty do ciągania, obruszane/wyeksploatowane mocowania stołów do ściany, rozhuśtane górne szafki itp duperele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rogi to standard niestety, zresztą nie tylko w hobby, ostatnio oglądałem jakąś francuską i budka z 2002 miała wystrzępioną sklejkę,

przednia ściana to też niestety typowy element, woda leje sie przez rączki np, albo pod kufer podcieka

 

ps rover dzięki za scany, zawsze to coś ;)

już wiem czemu pisałeś kiedyś że mam model 430TK :-]

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rączki się trzymają, podłogę sprawdzałem i jest sucha, ale dalej słucham Was uważnie............

p.s. dzięki za udostępnienie tabelek Hobby. Właśnie o takie cos też mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

LUDZIE!!!

Wielkie DZIĘKI!

Jesteście wspaniali.

Te tabelki/katalog to ogromna kopalnia wiedzy.

Oby pogoda Wam zawsze służyła a droga była prosta i bezpieczna!

PS mam Hobby 459 prestige z 1988 i na tabliczce (oraz w dowodzie) DMC 1200 a masę własną... 1200. Poza tym te zdjęcia pomogą mi trochę ogarnąć przedsionek ponieważ stelaży to ja mam ze trzy a jako świeżak ogarnięcie tego chwilę mi zajmuje.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia napisanie ze wszystko musi być jak w katalogu. Takich ludzi to chyba na jednej ręce można policzyć. Jak najbardziej można ale... 

Twierdzenie że jeśli coś nie jest jak w katalogu to druciarstwo hmm ? 

Chyba kolego pomyliły Ci sie określenia. Można zmienić wszytko względem oryginału i nie tylko w przyczepie kempingowej a nie będzie to druciarstwo jesli zmiany zostaną wykonane prawidłowo.

Druciarstwo:

Nieoryginalna np. lampa sufitowa led.  Możemy podłączyć jej przewody elektryczne skręcając ze sobą końcówki bez koszulki i będzie działać. 

Zmiana oryginału prawidłowa: 

Lampa sufitowa led podłączona konektorkami zabezpieczonymi koszulkami termokurczliwymi też będzie działać i nie jest to druciarstwo. 

Technologia idzie do przodu , wiec wielu zmienia coś na nowe bo jest lepsze. Np lampa led zużywa wielokrotnie mniej prądu niż zwykła oryginalna żarówka w starej przyczepie. Więc akumulator starcza na dłużej i zużywa sie mniej cykli rozladowań/ ładowań.  Po za tym co najważniejsze,  lampa led emituje mniej ciepła. Co ma wpływ na zmniejszenie efektu cieplarnianego i przyczynienie sie do ochrony środowiska. Jedna cepka to nie wiele , ale tysiące na całej planecie... 

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.