Skocz do zawartości

HOBBY DE LUX 400 '89


wikked

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz kolejny Koleżanki i Kolegów. Chciałbym Was dopytać o kilka szczegółów dotyczących wyposażenia wymienionej w temacie przyczepy. Czy jest może jakaś strona producenta, czy cokolwiek gdzie można uzyskać informacje dotyczące modeli, wyposażenia, standardów, itd. Chodzi mi przykładowo o takie szczegóły jak moskitiery w oknach (czy mają być w danym modelu czy też nie), oświetlenie wewnętrzne, zewnętrzne (jakie zasilania 12VDC czy może 230VAC). W przypadku samochodów jest sobie numer VIN z którego można odczytać kolor nadwozia, rodzaj tapicerki, wyposażenie dodatkowe i podstawowe, itd. Nie mam kompletnie wiedzy czy przyczepy kempingowe też coś takiego posiadają. Będę wdzięczny za porady lub gotowe rozwiązania w postaci przykładowo linków.

 

Pozdrawiam,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci aut udostępniają dane 20 letnich modeli?

Tu masz stronę: http://www.oldiecaravan.de/Hersteller_A_-_Z/Hobby/Hobby_1983/hobby_1983.html , ale Hobby jest tylko do 1983 roku oslabiony.gif.

 

Częśto takie rzeczy jak oświetlenie zewnętrzne przedsionka jest dokładane u dilera. Zresztą nie bardzo rozumiem po co Ci to tzn. po co Ci takie dane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @Tomii za szybką odpowiedź. Dane są mi potrzebne bo ..... po prostu lubię wiedzieć. Lubię mieć wszystko tak jak powinno być i do tego lubię wiedzieć. Jeśli mam mieć podświetlenie jarzeniowe w sypialni i nad blatem kuchni to tak ma być. Jeśli kinkiety mają być 230VAC to tak jest. Chodzi mi o takiego manuala do obsługi bieżącej przyczepki. Wiązki elektryczne (przykładowo) biegną pod ścianą lewą, układ ładowania baterii z instalacji samochodowej jest ... gdzieś tam z głównym rozdziałem pod główną sypialnią.

Nie jestem "druciarzem" tylko jeśli coś znajdę uszkodzone, niesprawne lub coś nie tak jak być powinno, chcę to zrobić tak jak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz w 20letniej przyczepie to ciężko liczyć na oryginalne rozwiązania :hmm:

z drugiej strony hobby z tego rocznika nie obfituje w jakieś szczególne udogodnienia

 

jak znajdziesz coś konkretnego to wrzuć fotki i będzie można coś ocenić :hmm:

 

u mnie np było std zamienione 12V "na przyczepę" z p/mgielnego - dość popularne w NL, ale nie jest to fabryczne rozwiązanie

zasilacz 12V też był jakiś inny - zwykły prostownik do ładowania aku

 

moskitiery w prestige i de lux dą w każdym oknie ... nie wiem jak rocznik 89 bo to chyba wcześniejszy model

lampa zew jest na 220V, lampki 12V masz tylko nad kuchnią i w łazience (maja też 220V)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest możliwe znalezienie przyczepy, która nie ma przeróbek. Mało tego układ wnętrza w niby takiej samej

przyczepie potrafi się różnić znacząco. Pomimo jednego producenta i jednej długości jest kilka różnych zabudów.

Szukanie fabrycznych schematów trzeba by zacząć od kontaktu z firmą Hobby i może po numerze ramy dojdą do dokumentacji

Twojej przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to znów nic nie wiem, ale ok. Fotki wrzucę jak tylko ją nabędę a może z kimś się jeszcze spotkam na pierwszej wyprawie (weekendowej) :D.

Aha, i jeszcze jedno: ta przyczepa jest z roku '91.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to znów nic nie wiem, ale ok. Fotki wrzucę jak tylko ją nabędę a może z kimś się jeszcze spotkam na pierwszej wyprawie (weekendowej) :D.

Aha, i jeszcze jedno: ta przyczepa jest z roku '91.

 

jak 91 to kilka jest na forum, więc coś pomożemy ;)

ogólnie patrz czy to co jest działa, a nie czy jest fabrycznie

ja tam bym się nie obraził gdyby ktoś wcześniej dołożył ciepłą wodę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta moja (prawie moja) jest od starszego małżeństwa. Wszystko wychuchane, działające, naprawdę aż miło się weszło do środka. Podłoga zakonserwowana. Muszę Wam się przyznać, że kiedy zaczynałem szukać przyczepy i czytałem Wasze posty to nie chciało mi się wierzyć że trzeba tak wiele czasu, kilometrów żeby coś trafić. Teraz, po upływie chyba pół roku kiedy zacząłem szukać, jeździć, oglądać, wąchać jak pies myśliwski, zaglądać w każdą wnękę (żeby nie powiedzieć dziurę), łączę się w bólu z każdym kto ma to przed sobą. Osobiście pamiętam kiedy podjechałem do jednego kolesia sprzedającego swoją budkę oczywiście "suchą, pachnącą, itd." Szkoda mówić. W każdym razie zjeździłem większość małopolskiego, opolskiego, pomorskie (przy okazji wakacji) i nic. Naprawdę żeby kupić coś wartego czegokolwiek trzeba ogromnego zaparcia czego życzę wszystkim kupującym.

 

 

 

p.s. sorry za OTbow.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przód (parapet i przednią ścianę) pod mocowaniem stołu jest jakaś listwa wstawiona, być może zawiasy się wyrobiły :hmm:

sprawdź też dobrze narożniki podłogi, bo te przyczepki lubią podmakać od spodu i przeważnie jest tam już miękko :(

 

ogólnie wydaje się OK

 

bagażnik na rowery to na dyszel ? bo na foto nie widać ?

 

widzisz, pytałeś o oryginalną instalację, tu masz np wsadzony licznik prądu, raczej nie oryginał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praktycznie klamka zapadła. Oto (prawie) moja przyczepa. Co sadzicie:

http://motoallegro.p...1836223106.html

Coś mi tu nie pasuje.

Typ Hobby 400 i 425 z tego rocznika ( cyfry oznaczają długość wnętrza ) to są przecież salonki.

To jest prawdopodobnie typ Hobby 370 TM de luxe - inaczej 10C ( z szafą na środku ale bez dodatkowej szafy z półkami i z wnęka na telewizor ) lub typ Hobby 420 - inaczej 10D dłuższa od pierwszej o blisko 50 cm i właśnie o tą dodatkowa szafę ).

Zdjęcia są słabej jakości i nie pozwalają na prawidłowe określenie typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400 to nie jest salonka. Jedno łóżko wzdłuż obok kibla, a z przodu w poprzek.

Wieczorem zerknę.

 

Do 89r. były produkowane Hobby 400 z dwoma łózkami ale od 90 roku już tylko 400 i 425 jako salonki.

W załączniku strony z katalogu Hobby z 91roku.

post-2288-0-80783400-1317116221_thumb.jpg

post-2288-0-73522700-1317116236_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.