Jump to content

bojler 5l jak to działa ?

Kogut69
 Share

Recommended Posts

Proszę o info jak to jest z tym maleństwem ? Przede wszystkim jak z wydajnością takiego bojlera ? W przyczepie "dawcy " jest zamontowany i zastanawiam się czy przenieśc go do bydowanego kampera , co tam tak naprawdę co grzeje , ciepła woda powietrze czy ciepłe powietrze ogrzewa wodę . Osobiście preferuję turystykę dziką opartą o solary i 12V , więc może nie warto sobie tym głowy zawracać i sprzedać ???

Poradźcie .....jak to u Was się sprawdza ?

Adam

post-8073-0-10780200-1316960533_thumb.jpg

Grzeje grzałka 300 W. Termostat trzyma około 60 stopni. Nagrzewanie trwa 30 - 40 min. w zależności od temp. otoczenia i nadmuchu ( Trumy ). Wystarczy abym wziął kąpiel. To bardzo fajne urządzenie.

AH

dziękuję za reakcję i wskazówki .........jednym słowem jest tak : woda się grzeje i wydzielane ciepło jest wykorzystywane do podgrzania powietrza we wnętrzu ? Dobrze to odczytałem ? A jeśli dobrze to jaką temperaturę można uzyskać przy wyjściu ogrzewania ?

dziękuję za reakcję i wskazówki .........jednym słowem jest tak : woda się grzeje i wydzielane ciepło jest wykorzystywane do podgrzania powietrza we wnętrzu ? Dobrze to odczytałem ? A jeśli dobrze to jaką temperaturę można uzyskać przy wyjściu ogrzewania ?

Żle odczytałeś :mlot: Jak masz włączone ogrzewanie gazowe Trumatic i posiada ono rozprowadzenie ciepłego powietrza (takie karbowane papiero-podobne rury) to te powietrze dodatkowo podgrzewa ten boiler. Podgrzanie wody "obiegiem "ciepłego powietrza można powiedzieć krótko ,że jest to teoria bo w praktyce nie wiele z tego będzie.Fakt czas podgrzania wody troszeczke może być krótszy tyle tylko ,że latem nie wyobrażam sobie włączyć ogrzewania gazowego. Woda myślę ,że ma około 60st. i na początku trzeba ją "mieszać " z zimną aby się nie poparzyć.

Edited by Maras (see edit history)

aaaaaaaaa to teraz jest jaśniej , dzięki za uświadomienie ... faktycznie jak powietrze ma ogrzewać wodę to ta zabawka staje się prawdziwą zabawką ... i tak miałem w planie zamontowanie wydajnego bojlera na gaz i to ze zbiornikiem 10 L , do takiego jestem przyzwyczajony i wiem jak to fajnie działa ... pełnowymiarowy prysznic w kampie to podstawa tak w zimie jak i w lecie ...

pozdrawiam

zle zrozumiales...cieple powietrze ma "podgrzewac wstepnie wode"...

w praktyce jak w chlodne dni grzejesz na full ogrzewaniem to woda jest letnia tylko trzeba pamietac ze jak juz w cepce jest cieplo to trumatic juz nie grzeje a nadmuch dmucha zimniejszym powietrzem co powoduje schladzanie wody - trzeba pamietac aby wylaczyc dmuchawe

grzanie wode odbywa sie poprzez grzalke zasilana z 230V

u mnie takie malenstwo tylko z mocniejsza grzalka grzeje wode w okolo 25 minut tak ze leci wrzatek

trzeba odrazu mieszac poprzez baterie z zimna woda - podczas brania wody i po spadku temperatury woda jest znow podgrzewana

spokojnie starcza wody na kapiel - wsumie mieszajac z zimna woda podczas kapieli otrzymujesz z tego malenstwa spokojnie okolo 30-35l cieplej wody - tyle po jednej kapieli pod prysznicem ubywalo mi ze zbiornika

Edited by bodzioklb (see edit history)

pełnowymiarowy prysznic w kampie to podstawa tak w zimie jak i w lecie ...

takowy u siebie tez zrobilem i to malenstwo spokojnie daje rade

mala przerwa na odparowanie lazienki po kapieli i znow mozna isc sie kapac... woda w miare szybko sie nagrzewa

Dziś trochę porozbrajałem przyczepę i znalazłem fabryczny błąd w instalacji ciepłej wody , załąmanie węża do zlewu w kuchni , za wielki zakręcik i zapewne użytkownik nie raz się dziwił , że w kuchni ciepła woda to rarytas .... przy okazji zdecydowałem , że bojler na 230V 5l nie znajdzie dla siebie miejsca w budowanym kamperze , więc pod młotek .... może ktoś z Was ma ochotę , proszę o propozycje na PW

post-8073-0-67630000-1317575274_thumb.jpg