Skocz do zawartości

bojler 5l jak to działa ?


Kogut69

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o info jak to jest z tym maleństwem ? Przede wszystkim jak z wydajnością takiego bojlera ? W przyczepie "dawcy " jest zamontowany i zastanawiam się czy przenieśc go do bydowanego kampera , co tam tak naprawdę co grzeje , ciepła woda powietrze czy ciepłe powietrze ogrzewa wodę . Osobiście preferuję turystykę dziką opartą o solary i 12V , więc może nie warto sobie tym głowy zawracać i sprzedać ???

 

Poradźcie .....jak to u Was się sprawdza ?

 

Adam

post-8073-0-10780200-1316960533_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeje grzałka 300 W. Termostat trzyma około 60 stopni. Nagrzewanie trwa 30 - 40 min. w zależności od temp. otoczenia i nadmuchu ( Trumy ). Wystarczy abym wziął kąpiel. To bardzo fajne urządzenie.

AH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za reakcję i wskazówki .........jednym słowem jest tak : woda się grzeje i wydzielane ciepło jest wykorzystywane do podgrzania powietrza we wnętrzu ? Dobrze to odczytałem ? A jeśli dobrze to jaką temperaturę można uzyskać przy wyjściu ogrzewania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za reakcję i wskazówki .........jednym słowem jest tak : woda się grzeje i wydzielane ciepło jest wykorzystywane do podgrzania powietrza we wnętrzu ? Dobrze to odczytałem ? A jeśli dobrze to jaką temperaturę można uzyskać przy wyjściu ogrzewania ?

 

Żle odczytałeś :mlot: Jak masz włączone ogrzewanie gazowe Trumatic i posiada ono rozprowadzenie ciepłego powietrza (takie karbowane papiero-podobne rury) to te powietrze dodatkowo podgrzewa ten boiler. Podgrzanie wody "obiegiem "ciepłego powietrza można powiedzieć krótko ,że jest to teoria bo w praktyce nie wiele z tego będzie.Fakt czas podgrzania wody troszeczke może być krótszy tyle tylko ,że latem nie wyobrażam sobie włączyć ogrzewania gazowego. Woda myślę ,że ma około 60st. i na początku trzeba ją "mieszać " z zimną aby się nie poparzyć.

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaaa to teraz jest jaśniej , dzięki za uświadomienie ... faktycznie jak powietrze ma ogrzewać wodę to ta zabawka staje się prawdziwą zabawką ... i tak miałem w planie zamontowanie wydajnego bojlera na gaz i to ze zbiornikiem 10 L , do takiego jestem przyzwyczajony i wiem jak to fajnie działa ... pełnowymiarowy prysznic w kampie to podstawa tak w zimie jak i w lecie ...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle zrozumiales...cieple powietrze ma "podgrzewac wstepnie wode"...

w praktyce jak w chlodne dni grzejesz na full ogrzewaniem to woda jest letnia tylko trzeba pamietac ze jak juz w cepce jest cieplo to trumatic juz nie grzeje a nadmuch dmucha zimniejszym powietrzem co powoduje schladzanie wody - trzeba pamietac aby wylaczyc dmuchawe

grzanie wode odbywa sie poprzez grzalke zasilana z 230V

u mnie takie malenstwo tylko z mocniejsza grzalka grzeje wode w okolo 25 minut tak ze leci wrzatek

trzeba odrazu mieszac poprzez baterie z zimna woda - podczas brania wody i po spadku temperatury woda jest znow podgrzewana

 

spokojnie starcza wody na kapiel - wsumie mieszajac z zimna woda podczas kapieli otrzymujesz z tego malenstwa spokojnie okolo 30-35l cieplej wody - tyle po jednej kapieli pod prysznicem ubywalo mi ze zbiornika

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pełnowymiarowy prysznic w kampie to podstawa tak w zimie jak i w lecie ...

 

takowy u siebie tez zrobilem i to malenstwo spokojnie daje rade

mala przerwa na odparowanie lazienki po kapieli i znow mozna isc sie kapac... woda w miare szybko sie nagrzewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trochę porozbrajałem przyczepę i znalazłem fabryczny błąd w instalacji ciepłej wody , załąmanie węża do zlewu w kuchni , za wielki zakręcik i zapewne użytkownik nie raz się dziwił , że w kuchni ciepła woda to rarytas .... przy okazji zdecydowałem , że bojler na 230V 5l nie znajdzie dla siebie miejsca w budowanym kamperze , więc pod młotek .... może ktoś z Was ma ochotę , proszę o propozycje na PW

post-8073-0-67630000-1317575274_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.