Skocz do zawartości

Gdzie wlać wodę do spłuczki?


Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie nie powinien uszkodzić, ale kto to wie na pewno :hmm:

Masz prawdopodobnie wersję toalety, z której wypuszcza się wodę przekręcając lejek wlewu o 180 stopni, a pozostałą część wody, która nie wypłynie, wypompowuje się pompką. Jeśli na wylocie dyszy spłukiwania, woda przestaje wypływać, to oznacza, że pompka przestała zasysać wodę, czyli jest już praktycznie sucha i w takim stanie nic jej zimą nie powinno zaszkodzić. Podobnie jest ze zbiornikiem. Nawet gdy zostanie w nim na dnie resztka wody, to nie jest to ilość na tyle "groźna", aby mogła coś uszkodzić (zakładam, że pompka jest prawidłowo umiejscowiona w zbiorniku).

Faktem jednak jest, że te nowe modele toalet, mimo spełniania identycznej roli, jaką spełniały modele poprzednie, są jednak bardziej awaryjne i często dosyć męczące w eksploatacji - postęp :smirk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 20.09.2018 o 22:01, BeeBee napisał:

Ten wskaznik przy raczce do spluczki pokazuje tylko poziom zbiornika dolnego, w przypadku jak jest pelny. Tzn, jak juz bedzie prawie pelny to zaswieci sie czerwona dioda.


Sent from my iPhone using Tapatalk

@BeeBee u mnie jednak jest dodatkowo wskaźnik poziomu wody w spłuczce. 

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, BeeBee napisał:

Gdzie u Ciebie jest ten wskaznik, jak dziala?


Sent from my iPhone using Tapatalk

@BeeBee 4CEB1970-BDE8-4E0B-A178-14C9292D0E32.thumb.jpeg.fbaf229d0c55b39bbca01e01403f44aa.jpeg

wskaźnik po prawej, jak opróżniałem spłóczkę to wskaźnik spadł z połowy na ,,zero,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2018 o 13:54, jacekzoo napisał:

@Kristofer na to właśnie wygląda. 

 

A powiedz, myślisz że mój sposób z płynem do spryskiwaczy jest ok? Nie uszkodzi jakiś uszczelnień czy gumek?

Zalej płynem do chłodnic, sprawdzone w toaletach w jachtach od wielu lat, nic nie uszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, maarec napisał:

Europa ;) tego jeszcze nie widziałem.

@maarec to tak przekornie czy poważnie napisałeś?

9 minut temu, KlAn napisał:

Zalej płynem do chłodnic, sprawdzone w toaletach w jachtach od wielu lat, nic nie uszkadza.

@KlAn też o tym myślałem, ale płyn do chłodnic wydawał mi się taki ,,tłusty,, nie wiem jak to nazwać. Ale jak sprawdzone to ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jacekzoo napisał:

 

@KlAn też o tym myślałem, ale płyn do chłodnic wydawał mi się taki ,,tłusty,, nie wiem jak to nazwać. Ale jak sprawdzone to ok

W ubiegłym roku tego nie robiłem bo mam korek spustowy w kibelku i opróżniłem zbiornik, ale w tym roku zaleję właśnie tym tłustym płynem żeby zabezpieczyć uszczelnienia w pompce przed wysychaniem. Kosztuje grosze, wystarczy wlać 0,5 l i na pewno nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jacekzoo napisał:

@maarec to tak przekornie czy poważnie napisałeś?

@KlAn też o tym myślałem, ale płyn do chłodnic wydawał mi się taki ,,tłusty,, nie wiem jak to nazwać. Ale jak sprawdzone to ok

Całkowicie poważnie.

Też bym jeszcze gdzieś pojechał.. Marne szanse jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wracając do tematu kibelka. Czy to jest wina uszczelki w kasecie? Bo w momencie spłukiwania wody troszke nie trafia do kasety a wycieka na nią, nie jest to dużo, po całym napełnieniu  kasety tyle że wystarczy przetrzeć chusteczką, ale wolałbym jednak żeby było szczelne. Natomiast z drugiej strony tzn jak wyjme pełną kasetę i niosę ją w pionie to nic nie wycieka. 

 

Nie jest to kwestia nasmarowania, bo przed wyjazdem ciężko chodziło i uszczelkę nasmarowałem specjalnym thetfordowskim smarem w sprayu do tego przeznaczonym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowszych toaletach nic się raczej nie zmieniło - uszczelka kasety jest gruba i ma dwie przylgi - uszczelnia na dwie strony - od wewnątrz (od spodu) - klapę zasuwającą, a od zewnątrz (od góry) - połączenie "tronu" z kasetą. Zatem jak niesiesz, działa wewnętrzna strona uszczelki. Zwykle po latach górna część uszczelki jest ugnieciona i spłaszczona, twardnieje, plus jeszcze sfatygowana wsuwaniem i wyciąganiem toalety, więc może tracić szczelność na połączeniu kasety z toaletą. Były pojedyncze krople na kasecie, wymieniłem, i jest suchutko. Też przy przenoszeniu kasety nie ciekło. 

Specsmar thetforda to na 90% co najmniej 3-krotnie przepłacony (jak wszystko "karwaningowe" :))olej silikonowy w sprayu, ten sam, którym smaruje się uszczelki w samochodzie przed zimą. Jak już podcieka, to "psikacz" uszczelki nie uratuje. 

 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem całe 25 zł z przesyłką także bidy nie ma :) a popsikałem bo baaaardzo ciężko kaseta wchodziła pod tron, i ciężko otwierało się kasetę. To musze zamówić gumę. Dziękuję

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.