Skocz do zawartości
Radek

Gdzie wlać wodę do spłuczki?

Rekomendowane odpowiedzi

Radek

Witam, wreszcie nabyłem przyczepę, Dethfless Beduin z 1999r. WC jest ładowany od zewnątrz, tam też wlewa się płyn zielony do zbiornika z fekaliami. Nie ma jednak drugiej dziury na wodę do spłuczki. Drugiej dziury nie ma również w środku. Czy to mozliwe żeby nie było osobnego pojemnika na wodę do spłuczki, a spłukiowanie nastepowało ze zbiornika głównego?

Dzięki za pomoc

Radek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jaro

Tak jest to możliwe.

Naciśnij guzik przy spłuczce i zobacz czy pompka pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andy
Czy to mozliwe żeby nie było osobnego pojemnika na wodę do spłuczki, a spłukiowanie nastepowało ze zbiornika głównego?

Nie ma takiej opcji. Po otwarciu drzwiczek serwisowych , w górnej części kibeka ,musisz mieć odchylany wlew wody z żółtym korkiem.Obok niego będzie przezroczysta rurka pokazująca poziom wody. :ok:

A osobiście polecam niebieski AQUA KEM, szybciej rozkłada zawartość...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jaro
Nie ma takiej opcji.

Skoro tak, to co powiesz na temat Thetforda Cassette C-200 CS?

Tu masz obrazek http://www.thetford.com/HOME/PARTS/PermanentToilets/CassetteC200CWSCSParts/tabid/366/Default.aspx

wskaż koledze ten zbiornik

Radku masz jeden zbiornik centralny z wodą do mycia, picia i mycia pycia, a także do spłukiwania kibelka - zresztą oglądnij sobie obrazek to zobaczysz co tam jest i nie będzie Cię korciło rozkręcić :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andy

Święta racja Jaro :hop1: zwracam honor. Z rozpędu przeczytałem ,że Radek myśli o jednym zboirniku do spłukiwania i ścieku :ok: .Nie wiem tylko czy w przyczepie z 99 roku będzie kibelek C-200 S/CS , może być C-2,C-3,C-4,C-403,C402, ale niech wypowie się właściciel.

Z własnej ciekawości sprawdziłem i C-200 S/CS (C-200 CE/CWE ma oddzielny wlew) ,oraz C403L są kibelkami bez własnego zbiornika czystej wody.

Uff ,kible w przyczepach to jednak temat rzeka :hop1:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mirekmat

Weżcie Panowie pod uwagę fakt,że nie tylko"Polak potrafi".Zdarza się,że czasami i "Niemiec potrafi".Pomimoże rocznik mówi iż w tym typie nie powinna dana rzecz mieć miejca to zaskoczy nas samoróbka.Pozdrowionka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Radek
Święta racja Jaro :jump: zwracam honor. Z rozpędu przeczytałem ,że Radek myśli o jednym zboirniku do spłukiwania i ścieku :jump: .Nie wiem tylko czy w przyczepie z 99 roku będzie kibelek C-200 S/CS , może być C-2,C-3,C-4,C-403,C402, ale niech wypowie się właściciel.

Z własnej ciekawości sprawdziłem i C-200 S/CS (C-200 CE/CWE ma oddzielny wlew) ,oraz C403L są kibelkami bez własnego zbiornika czystej wody.

Uff ,kible w przyczepach to jednak temat rzeka :hop1:

Cze, sprawdzilem mam c-200 s/cs, zatem mam jeden zbiornik.

Dzieki za wskazówkę,

Pozdrawiam,

Radek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jaro
:jump: cieszę się, że mogłem pomóc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jule

To ja sie podlacze do tego topika i poprosze o pomoc ludzi majacych Thetford-a C 200CS lub podobnego ze wskaznikiem poziomu nieczystkosci. To jest taka lampka LED-owa na kasecie, no i ta lampka przestala mi dzialac. Tz jak sie pstryka pstryczkiem do spluczki to widac ze dziala-swieci, ale jak jest napelniony zbiornik to nie pokazuje ze jest pelny. Specjalnie lalismy odmierzona ilosc wody zeby sprawdzic.

W instrukcji obslugi nie pisze na jakiej zasadzie to ustrojstwo dziala... czy ma to jakis plywak w zbiorniku czy cus ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jule

Senkju :ok::ok: jakbym jeszcze cos z tego angielskiego zrozumiala to byloby ogolnie super hihi :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

To ja mam pytanie do tytułowego kibelka, mam c402x, wlew wody do spłuczki jest ale nie ma przeźroczystej rurki do spuszczania. Jak opróżnić spłuczkę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jaskółki
Napisano (edytowane)
W dniu 14.09.2018 o 16:04, jacekzoo napisał:

To ja mam pytanie do tytułowego kibelka, mam c402x, wlew wody do spłuczki jest ale nie ma przeźroczystej rurki do spuszczania. Jak opróżnić spłuczkę?

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7198973052

Kupić i założyć coś takiego. Też tak miałem. 

te5180474.jpg

Edytowane przez Jaskółki
Dodanie zdjęcia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

@Jaskółki dziękuję serdecznie. Tylko pomóż proszę jak to zamontować, byłem w budce zaglądać i nie ma żadnego dedykowanego miejsca na tą rurke

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jaskółki

Z lewej lub prawej strony na dole masz dwa wypusty. Ten niżej okrągły zaślepiony gumowym korkiem. Po wyjęciu korka, uwaga poleci woda, zakładasz na niego gumowy czarny łacznik z zestawu. Z drugiej strony łącznika wchodzi rurka spustowa / wskaźnik. Na ten wyżej pół okrągły zakładasz mocowanie rurki. Na górze, "suficie", jest otwór w którym może być zaślepka. W ten otwór wciskasz korek, ostatni element zestawu. 

IMG_20180919_074908~2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi