Skocz do zawartości

Gdzie wlać wodę do spłuczki?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie
Zdjęcie z ogłoszenie mnie zaciekawiło (kamper Hymer z 94r. ale widziałem tyż w starszych) jak do tego kibelka wlać wodę, bo ani wlewu,ani menzurki ze wskazaniem poziomu wody w zbiorniku spłuczki i wygląda na orginalny

217865118_kothymer.png.a6084350c149f9cc5ab33f62eda06df4.png

jaki to model kibelka? bo wskaźników elektronicznych na wierzchu kibelka nie ma
jak z niego spuścić wodę na zimę

 

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

16 minut temu, polo63 napisał:

Witajcie
Zdjęcie z ogłoszenie mnie zaciekawiło (kamper Hymer z 94r. ale widziałem tyż w starszych) jak do tego kibelka wlać wodę, bo ani wlewu,ani menzurki ze wskazaniem poziomu wody w zbiorniku spłuczki i wygląda na orginalny

217865118_kothymer.png.a6084350c149f9cc5ab33f62eda06df4.png

jaki to model kibelka? bo wskaźników elektronicznych na wierzchu kibelka nie ma
jak z niego spuścić wodę na zimę

 

Może system spłukiwania jest osobno i  bierze wodę bezpośrednio ze zbiornika na wodę świeżą? Wszystko jest możliwe.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacek00 napisał:

Może system spłukiwania jest osobno i  bierze wodę bezpośrednio ze zbiornika na wodę świeżą? Wszystko jest możliwe.

Znaczy zintegrowany? W tym którego oglądałem, a kibelek wyglądał identycznie (tylko zielonego koloru nakrętki) jak ten ze zdjęcia (tyż Hymer tylko 89r) miał elektrycznie załączanie centralnej pompki ze zbiornika na wodę czystą - znaczy się nie ma w obudowie kibelka zbiornika tylko tyle co z węża leci na bieżąco podczas trzymania wciśniętego guzika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacekzoo napisał:

Tak, bierze wodę ze zbiornika a czystą wodę. A spuścisz tylko tyle co pompką do kasety wypompujesz. Ja mam tak samo w budzie, nie ma menzurki, spuszczan do kasety

Dzięki za info, jeśli masz taki model (doszukałem na stronie producenta, że to chyba model C3?) to powiedz mi proszę jak ten jeden zbiornik na wodę się spisuje w połączeniu z kibelkiem, bo przecież różowego płynu toaletowego do zbiornika już nie wlewasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn mam tak samo w tym sensie że nie mam spuszczania wody. Ale osobny zbiornik na spłuczkę mam. 

 

Do takich systemów jak tutaj, że bierze czystą wodę z głównego zbiornika jest dedykowany różowy spray, ale moim zdaniem strasznie upierdliwe jego używanie. Tylko że ze względu na spłuczkę nie dyskwalifikowałbym fajnego sprzetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ten jeden centralny zbiornik wody czystej (do wszystkiego) jakoś właśnie nie przekonuje.
Rozumiem, że u Ciebie @jacekzoo zbiornik wody do kibelka jest gdzieś oddzielnie nie w "odlewie" kibelka? Jeśli tak to masz fajną opcję, bo różowy płyn możesz i tak wlewać doń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie tylko na drugiej stronie jest fotka jak to jest u mni. Bo tez szukalem opcji zeby dolozyc menzurke . Ale wlewanie wody do spluczki mam jak w wiekszosci kibelkow, nad kasetą lejek i do niego wlewam wode z różowym płynem  l

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to masz właśnie co innego jak na załączonym przeze mnie zdjęciu - masz normalny
Tutaj pytam właśnie o inny tym, widzę że tutaj:
 

W dniu 18.05.2017 o 21:21, dzido111 napisał:

...

Mam kibelek thetford c3 w nim z instrukcji wynika że płyn mam dodać tylko do zbiornika z nieczystościami więc zakupię tylko płyn niebieski

...

kolega miał "ten sam problem", więc tylko kwestia "magazynowania wody" zostaje do rozkminienia (tym samym jej spuszczenia na zimę) czy pompka pompuje ją do samego kibla z zapasem czy tylko ilość potrzebną do bieżącego spłukania sedesu (na przelot) - co byłoby logiczniejszym (wtedy i problem spuszczania wody by odpadł)

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, polo63 napisał:

Mnie ten jeden centralny zbiornik wody czystej (do wszystkiego) jakoś właśnie nie przekonuje.
Rozumiem, że u Ciebie @jacekzoo zbiornik wody do kibelka jest gdzieś oddzielnie nie w "odlewie" kibelka? Jeśli tak to masz fajną opcję, bo różowy płyn możesz i tak wlewać doń.

U mnie jest taki system spłukiwania, że woda do spłuczki leci z głównego zbiornika na świeżą wodę właśnie. Nie mam osobengo zbiornika na spłuczkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, jacek00 napisał:

U mnie jest taki system spłukiwania, że woda do spłuczki leci z głównego zbiornika na świeżą wodę właśnie. Nie mam osobengo zbiornika na spłuczkę

I to w wielkim skrócie woda ze zbiornika leci bezpośrednio do kot-a (nigdzie już w obudowie kibelka nie jest magazynowana)? Nie ma żadnej możliwości wlania nigdzie "po drodze" różowego płynu @jacek00?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, polo63 napisał:

I to w wielkim skrócie woda ze zbiornika leci bezpośrednio do kot-a (nigdzie już w obudowie kibelka nie jest magazynowana)? 

Tak to właśnie wygląda. Jeden zbiornik na wodę świeżą, z której woda pobierana jest do spłuczki, do prysznica, do zlewu, do umywalki.

Cytat

Nie ma żadnej możliwości wlania nigdzie "po drodze" różowego płynu?

Możesz wlać do zbiornika na świeżą wodę :P Inaczej się nie da. Zresztą po 2 sezonach użytkowania takiego rozwiązania nie widzę żadnych minusów, a wręcz przeciwnie. Mam jeden zbiornik do napełniania mniej względem tego co miałem w poprzedniej Adrii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pany @jacek00 i @tomekk mnie to tylko zastanawia to niewykorzystane miejsce w obudowie kibelka jako powierzchnia na dodatkowe litry czystej wody. W Cimperku tyż różowego nie używam, ale kota mam mniejszego jak tu jest. No i najważniejsze przed zimą z takim systemem spłukiwania jest "mniej zachodu", ale minusem jak dla mnie w dzikowaniu wydaje się być taki system (mniej wody na pokładzie). Dzięki śliczne wszystkim za zabrane głosy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pany [mention=19021]jacek00[/mention] i [mention=21]tomekk[/mention] mnie to tylko zastanawia to niewykorzystane miejsce w obudowie kibelka jako powierzchnia na dodatkowe litry czystej wody. W Cimperku tyż różowego nie używam, ale kota mam mniejszego jak tu jest. No i najważniejsze przed zimą z takim systemem spłukiwania jest "mniej zachodu", ale minusem jak dla mnie w dzikowaniu wydaje się być taki system (mniej wody na pokładzie). Dzięki śliczne wszystkim za zabrane głosy. Pozdrawiam
No u mnie nie ma żadnego niewykorzystanego miejsca. Po prostu mam wersję kibelka bez zbiornika. Sam kibelek też mniejszy jest niż poprzednik chociaż kaseta niby podobna. Różnica chyba jednego litra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.