Skocz do zawartości

Gdzie wlać wodę do spłuczki?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wreszcie nabyłem przyczepę, Dethfless Beduin z 1999r. WC jest ładowany od zewnątrz, tam też wlewa się płyn zielony do zbiornika z fekaliami. Nie ma jednak drugiej dziury na wodę do spłuczki. Drugiej dziury nie ma również w środku. Czy to mozliwe żeby nie było osobnego pojemnika na wodę do spłuczki, a spłukiowanie nastepowało ze zbiornika głównego?

Dzięki za pomoc

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy to mozliwe żeby nie było osobnego pojemnika na wodę do spłuczki, a spłukiowanie nastepowało ze zbiornika głównego?

Nie ma takiej opcji. Po otwarciu drzwiczek serwisowych , w górnej części kibeka ,musisz mieć odchylany wlew wody z żółtym korkiem.Obok niego będzie przezroczysta rurka pokazująca poziom wody. :ok:

A osobiście polecam niebieski AQUA KEM, szybciej rozkłada zawartość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji.

Skoro tak, to co powiesz na temat Thetforda Cassette C-200 CS?

 

Tu masz obrazek http://www.thetford.com/HOME/PARTS/PermanentToilets/CassetteC200CWSCSParts/tabid/366/Default.aspx

wskaż koledze ten zbiornik

 

Radku masz jeden zbiornik centralny z wodą do mycia, picia i mycia pycia, a także do spłukiwania kibelka - zresztą oglądnij sobie obrazek to zobaczysz co tam jest i nie będzie Cię korciło rozkręcić :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta racja Jaro :hop1: zwracam honor. Z rozpędu przeczytałem ,że Radek myśli o jednym zboirniku do spłukiwania i ścieku :ok: .Nie wiem tylko czy w przyczepie z 99 roku będzie kibelek C-200 S/CS , może być C-2,C-3,C-4,C-403,C402, ale niech wypowie się właściciel.

Z własnej ciekawości sprawdziłem i C-200 S/CS (C-200 CE/CWE ma oddzielny wlew) ,oraz C403L są kibelkami bez własnego zbiornika czystej wody.

Uff ,kible w przyczepach to jednak temat rzeka :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Święta racja Jaro :jump: zwracam honor. Z rozpędu przeczytałem ,że Radek myśli o jednym zboirniku do spłukiwania i ścieku :jump: .Nie wiem tylko czy w przyczepie z 99 roku będzie kibelek C-200 S/CS , może być C-2,C-3,C-4,C-403,C402, ale niech wypowie się właściciel.

Z własnej ciekawości sprawdziłem i C-200 S/CS (C-200 CE/CWE ma oddzielny wlew) ,oraz C403L są kibelkami bez własnego zbiornika czystej wody.

Uff ,kible w przyczepach to jednak temat rzeka :hop1:

 

Cze, sprawdzilem mam c-200 s/cs, zatem mam jeden zbiornik.

Dzieki za wskazówkę,

Pozdrawiam,

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

To ja sie podlacze do tego topika i poprosze o pomoc ludzi majacych Thetford-a C 200CS lub podobnego ze wskaznikiem poziomu nieczystkosci. To jest taka lampka LED-owa na kasecie, no i ta lampka przestala mi dzialac. Tz jak sie pstryka pstryczkiem do spluczki to widac ze dziala-swieci, ale jak jest napelniony zbiornik to nie pokazuje ze jest pelny. Specjalnie lalismy odmierzona ilosc wody zeby sprawdzic.

W instrukcji obslugi nie pisze na jakiej zasadzie to ustrojstwo dziala... czy ma to jakis plywak w zbiorniku czy cus ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...
W dniu 14.09.2018 o 16:04, jacekzoo napisał:

To ja mam pytanie do tytułowego kibelka, mam c402x, wlew wody do spłuczki jest ale nie ma przeźroczystej rurki do spuszczania. Jak opróżnić spłuczkę?

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7198973052

Kupić i założyć coś takiego. Też tak miałem. 

te5180474.jpg

Edytowane przez Jaskółki
Dodanie zdjęcia (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lewej lub prawej strony na dole masz dwa wypusty. Ten niżej okrągły zaślepiony gumowym korkiem. Po wyjęciu korka, uwaga poleci woda, zakładasz na niego gumowy czarny łacznik z zestawu. Z drugiej strony łącznika wchodzi rurka spustowa / wskaźnik. Na ten wyżej pół okrągły zakładasz mocowanie rurki. Na górze, "suficie", jest otwór w którym może być zaślepka. W ten otwór wciskasz korek, ostatni element zestawu. 

IMG_20180919_074908~2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.