Skocz do zawartości

cięższe przyczepy w ramach kat.B


Rybki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dodatkowy sprawdzian będzie wymagany, o ile przyczepa będzie cięższa niż 750 kg.

:niewiem:

 

poprawili już art. raz, ale może by go redaktorzyna napisał jeszcze raz, bo to co zacytowałem to jakaś bzdura mam nadzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tego co jest w artykule to niekoniecznie wynika że zmiana będzie na lepsze - faktycznie masa dopuszczalna zestawu wzrośnie ale mowa jest o tym "sprawdzianie praktycznym" dla każdej powyżej 750kg. Teraz pytanie - jak miałby wyglądać taki sprawdzian, jak z terminem ważności itd....

Tak sie zastanawiam teraz - może lepiej zrobić B+E zawszasu.... :)

 

pozdrowionka

cieplul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to artykuł jest bez sensu napisany, ktoś pisał, ale za bardzo nie wiedział o czym ...

na początku nie było wzmianki o przyczepach lekkich ... potem dopisali

zresztą chyba dyskutowaliśmy n/t tych zmian w innym wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tego co jest w artykule to niekoniecznie wynika że zmiana będzie na lepsze - faktycznie masa dopuszczalna zestawu wzrośnie ale mowa jest o tym "sprawdzianie praktycznym" dla każdej powyżej 750kg. Teraz pytanie - jak miałby wyglądać taki sprawdzian, jak z terminem ważności itd....

Tak sie zastanawiam teraz - może lepiej zrobić B+E zawszasu.... :)

 

pozdrowionka

cieplul

 

Witam

 

 

kolego czytaj ze zrozumieniem - dotyczy to tylko przypadkow kiedy zestaw przekracza 3,5 T , ponadto jest to obwarowane ciezarem ciagnika , wiec nie ma co sie podniecac i juz sie oburzac na cos co byc moze Cie nie bedzie dotyczyc.

 

pozdrawiam

 

P.S moze bys uzupelnil profil ? tu taki zwyczaj ze sie czlowiek najpierw wita , potem przedstawia a na koncu zabiera glos :)

Edytowane przez radwan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z tego artykułu nie zrozumiałem co nowego wniesie ta ustawa.

 

 

 

Żeby ciągnąć przyczepę powyżej 750kg ale razem z ciągniekiem będzie to <3,5 to będę musiał zdać jakiś egzamin praktyczny, którego teraz nie musze?

 

 

 

 

przeczytalem http://prawo.gazetap..._przyczepy.html i wnioskuję z tego, że pojawi się kolejna "kategoria" prawa jazdy. coś jak B+E1 :) czyli auto + przyczepa > 750kg ale całośc < 3,5t.

 

 

 

 

 

 

 

po co to wszystko?

Edytowane przez machoony (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra podsumowując bo artykuł faktycznie wprowadził zamieszanie:

 

Obecnie:

auto

(auto 750 kg) suma DMC auta i przyczepy

(auto 750 kg) suma DMC auta i przyczepy > 3,5 tony - wymagane E do B

 

W przyszłości:

auto

(auto 750 kg) suma DMC auta i przyczepy

(auto 750 kg) suma DMC auta i przyczepy

(auto 750 kg) suma DMC auta i przyczepy > 4,25 tony - wymagane E do B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomi to znowu ferment. :niewiem:

Teraz chyba mogę na B ciągnąć autkiem o DMC 3500kg. przyczepę lekką do 750kg? razem 4250kg.

Edytowane przez b.b tulipan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomi to znowu ferment. :niewiem:

Teraz chyba mogę na B ciągnąć autkiem o DMC 3500kg. przyczepę lekką do 750kg? razem 4250kg.

 

Bodzio no i tak napisałem

Teraz

 

auto

czyli auto mniej bądź równe 3,5 tony może ciągnąć przyczepę lekką

w przyszłości to się nie zmienia, mamy jednak rozbudowę o to że:

auto do 3,5 tony plus przyczepa ciężka i suma DMC jest mniejsza od 4,25 tony - nie jest konieczne E do B tylko wystarczy zdać jakiś dodatkowy egzamin który nie jest egzaminem na E do B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.