Skocz do zawartości

Hobby De Luxe 430


danek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No więc na pewno światła cofania. Światła przeciwmgnielne są obowiązkowe i się świecą.

Przeciwmgielne samochodu i np czujniki parkowania, zresztą cofania na aucie też mogą tylko że to mniej uciążliwe niż jazda z czerwoną budką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie Jaro,że rozmawiamy o 2różnych sprawach.

Miałeś chyba na myśli moduł sterujący,który rozłącza światło przeciwmgielne w samochodzie w momencie włączenia tego światła(żeby nie dokuczało w lusterkach).

Taki moduł odłącza też czulniki parkowania.

 

I tutaj się zgodzę,że taki moduł to mógłby kosztować 100euro,ale samo gniazdo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc na pewno światła cofania. Światła przeciwmgnielne są obowiązkowe i się świecą.
Nie pisz czegoś o czym nie wiesz na 100% bo się inni z ciebie śmiać będą. Rozłączanie lampy p.mgielnej samochodu ma na celu przeciwdziałanie oślepianiu światłem odbitym w przedniej ścianie przyczepy. Poza tym po co ci światło p.mgielne w samochodzie jak przyczepa za tobą jedzie i w niej świeci. Postudiuj opis połączeń gniazd 13-pinowych to zobaczysz co się rozłącza, albo popytaj osoby które mają takowe gniazda zamontowane fabrycznie to uzupełnisz wiedzę :bzik:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ktoś mocno Cię naciągnął.

może "fachowiec"?

 

Napewno.Mnie tacy fachowcy chcieli w serwisie Vw na ładnych parę setek zrobić.

Twierdzili elektrycy,że bez modułu sterującego nic nie będzie działać.

Po konsultacjach z Mrsulkim :bzik: okazało się,że można,i wszystko dziala idealnie. :bzik:

 

Kto pyta,ten oszczędza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i światła przeciwmgnielne też rozłącza. Tj. w przyczepie świecą w aucie nie. Natomiast cena wynika pewnie z tego że kupiłem zestaw wraz z tym modułem elektronicznym. Dodatkowo było całe okablowanie dedykowane do określonego typu samochodu. I nikt mnie nie naciągnął - pytałem w kilku miejscach - wszędzie około 100 Euro. Nie wiem jak działa bez modułu ale mam w aucie komputer pokładowy, twierdzili że może niepoprawnie funkcjonować bez niego i wolałem nie sprawdzać. Ale samo gniazdo faktycznie można kupić za kilka Euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast cena wynika pewnie z tego ze kupilem zestaw wraz z tym modulem elektronicznym. Dodatkowo bylo cale okablowanie dedykowane do okreslonego typu samochodu.

I teraz sie zgadza. Czyli masz te kiepskie gniazdko :bzik: do tego wiazka, modul i wszystko sie zgadza, u nas koszt bylby podobny :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem szczęśliwą posiadaczką przyczepy :jump::jump::hop1:

Jest super to co na zdjęciu wysłałam to wyglądało źle ale w rzeczywistości to nie widoczny zaciek i naprawdę przyczepa jest w super stanie.Tylko formalności w urzędzie i do domu. :jump::jump:

Teraz szukam jakiegoś miejsca na wyjazd aby przetestować ją. :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.