Skocz do zawartości

Hobby De Luxe 430


danek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też uważam, że to ściema :-]. W sumie ciężko określić co może dziać się w środku ściany bez otworzenia jej. Zaciek strasznie źle nie wygląda, ale tak jak już koledzy wspomnieli jest on podstawą do obniżenia ceny :hehe:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Odpuść sobie tą przyczepę. Może być zgniła w środku. A wtedy koszty naprawy mogą wynieść nawet 2000-3000 Euro ! Na aukcjach ebay oraz na stronie mobile.de są setki przyczep do wyboru. Osobiście radzę Ci kupić przyczepę koniecznie bezwypadkową od pierwszego właściciela. Zrobiłem tak w zeszłym roku i jestem bardzo zadowolony. Mam sucho, ciepło, nic nie śmierdzi, nic nie musiałem naprawiać. Wygląda po umyciu prawie jak nówka a ma 12 lat. Myślę że posłuży bardzo długo. Natomiast znajomy chciał trochę przyoszczędzić na zakupie i w efekcie walczył z przyczepą ponad rok i musiał dołożyć prawie 7000 pln. Pamiętaj, absolutnie NIE KUPUJ przyczepy która BYŁA USZKODZONA albo MA ZACIEKI.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absolutnie NIE KUPUJ przyczepy która BYŁA USZKODZONA albo MA ZACIEKI.
Nie strasz kolegi, poczytaj forum a zobaczysz że przy odrobinie inwencji nie takie rzeczy byly naprawiane, kwestia rozważenia czy się opłaca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie straszę tylko radzę jak uniknąć potencjalnych kłopotów. Można oczywiście taką przyczepę sprawdzić (i ocenić koszt naprawy) ale musi to zrobić fachowiec uprzednio ją częściowo demontując. A jest to nie do przeprowadzenia bez warunków warsztatowych. Natomiast kupując bezpośrednio od pierwszego właściciela oszczędza się około 500-1000 Euro prowizji pośrednika więc na tym lepiej zaoszczędzić niż na stanie technicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale musi to zrobic fachowiec uprzednio ja czesciowo demontujac.

Wlasnie, fachowiec...wielkie slowo...I to juz jest zbedny koszt.

Natomiast kupujac bezposrednio od pierwszego wlasciciela oszczedza sie okolo 500-1000 Euro prowizji posrednika wiec na tym lepiej zaoszczedzic niz na stanie technicznym.

To, ze kupuje sie od pierwszego wlasciciela nie oznacza jeszcze, ze przyczepa jest w takim cudownym stanie. Pamietaj, ze zawsze jest jakis powod tego, ze ktos nagle pozbywa sie pieknej i zadbanej przyczepy.

A ten Twoj znajomy to dachowal z ta przyczepa, ze kosztowalo go to 7000zl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten Twój znajomy to dachował z tą przyczepą, że kosztowało go to 7000zł?
Dobre :bzik::bzik: Pewnie kupił staruszka albo fest rozbitka i zrobił remont w specjalistycznej firmie. Kupowanie uszkodzonych przyczep to prawdziwy zysk tylko wtedy gdy remont robi się samemu, bo gdy się go zleca to kaplica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Słuchajcie - ja powiem tak - wszystko zależy. Jeśli ktoś nie ma warunków, smykałki do samodzielnej naprawy itp niestety straci na zakupie przyczepy "cieknącej" bo do kosztów zakupu będzie musiał dodać koszty naprawy (nie daj Boże niefachowej- koszty podwójne). I teraz - jeśli nie mamy możliwości samodzielnie pogrzebać przy przyczepie lub zaprzyjaźnionego zakładu który za "tanie pieniądze" nam uszkodzenie naprawi - pozostaje szukanie i zakup przyczepy w pełni sprawnej i suchej. Czasami "oszczędności" są złudne bo "niewinnie" wyglądający zaciek okazuje się po rozebraniu ściany "pieczarkarnią". I w zasadzie tyle mojego zdania na ten temat - i nie chodzi tu o "straszenie" ale wyjazd na urlop i odkrycie że "cieknie" i że wywaliło się ileś tam tys zł "na darmo" potrafi zepsuć najlepsze wakacje.

Pozdrawiam

Pabloo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten Twój znajomy to dachował z tą przyczepą, że kosztowało go to 7000zł?

 

Przyczepa było lekko uderzona w prawym górnym rogu. Naprawdę lekko. Wgniecenie miało około 3-4 cm głębokości. Po rozebraniu okazało się że popękany jest cały prawy bok. Nawet z tyłu. Konieczna była wymiana elementów całej prawej strony. Dodatkowo po uderzeniu powstała nieszczelność przez którą do środka dostawała się woda. Trzeba było rozebrać cały przód żeby go wysuszyć a przy okazji zlikwidować powstałe w wyniku tego zagrzybienie. Przyczepa kupiona była "okazyjnie" za około 2000 Euro poniżej ceny dla danego typu i rocznika. Oprócz kosztu prawie 7000 zł doszedł czas jaki trzeba było poświęcić żeby ją naprawić (2 wyjazdy do Niemiec po części) i 1 zmarnowane wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co czytam zaczyna mnie niepokoić, tym bardziej że jestem na miejscu już. Dzisiaj wieczorem będziemy widzieli tą przyczepkę ,Sprzedający to osoba nam znana zajmuje się sprzedażą i wystawianiem Tiv- ów niemieckich.On wie że ta przyczepa ma być dla nas i miał doczynienia z setkami przyczep twierdzi że to mała usterka i że ten zaciek powstał całkiem nie dawno i nie mógł spowodować dużo uszkodzeń.Twierdzi że trzeba to zrobić jakąś pastą na gorąco ale ja jestem zielona w tym temacie.Więc więcej napiszę wieczorem sądzę ,że wtedy będę wiedziała więcej o tej przyczepce.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dla ciebie propozycję. Jest w Polsce uczciwy i posiadający w swojej ofercie fajne przyczepki sprzedawca. Poniżej daję ci link do jego strony w allegro,na której znajdziesz jakąś przyczepę. Wejdź w inne przedmioty sprzedającego. Nie sugeruj się zdjęciami, ponieważ nie wszystko co ma do sprzedania wystawia w allegro.Facet sprzedaje kemping z przeglądem i ubezpieczeniem.Gorąco polecam. Kupisz w Polsce od sprawdzonego handlarza zresztą przesympatyczny gość. Dzwoń jestem pewien że się dogadacie.

http://moto.allegro.pl/item195194304_hobby_10k_3_osoby_94_rok_przedsionek_jak_nowa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ten temat był poruszany ale mam jeszcze takie info o gniazdach połączeniowych. W zachodnich przyczepach kampingowych jest gniazdo 13-pinowe. Do haków holowniczych w Polsce montuje się gniazda 7-pinowe. Można zakupić przejściówkę ale wtedy nie działa zasilanie lodówki podczas holowania. Z tego co wiem gniazdo 13-pinowe jest w Polsce nie do kupienia. Można je kupić np. w Niemczech za około 100 Euro i zamontować w Polsce. Jeżeli zasilanie lodówki podczas jazdy jest komuś potrzebne chyba warto kupując przyczepę od razu dokupić takie gniazdo. Dodatkową zaletą takiego gniazda jest rozłączanie świateł cofania w samochodzie kiedy przyczepa jest do niego podłączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem gniazdo 13-pinowe jest w Polsce nie do kupienia. Mozna je kupic np. w Niemczech za okolo 100 Euro i zamontowac w Polsce.

Lomatko, gdzie ty zyjesz?

Gniazdo 13 pinowe kosztuje w Polsce 30-60zl

To chyba tlumaczy skad takie koszty napraw :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkową zaletą takiego gniazda jest rozłączanie świateł cofania w samochodzie kiedy przyczepa jest do niego podłączona.
Wiemy że dzwoni tylko nie wiemy w którym kościele. Nie rozłącza świateł cofania tylko przeciwmgielne. Poza tym jest to bardzo kiepskie rozwiązanie ponieważ w większości gniazd 13-pinowych styk rozłączający jest kiepskiej jakości i po jakimś czasie powoduje brak p. mgielnego. A poza tym o gniazdach:

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=870&highlight=gniazdo

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=203&highlight=gniazdo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc na pewno światła cofania. Światła przeciwmgnielne są obowiązkowe i się świecą. Może faktycznie są kiepskiej jakości (te gniazda) jak się kupi za 30-60 zł jak sugeruje przedmówca. Ja kupiłem za 100 Euro i nie mam żadnych zastrzeżeń. Dokupiłem za 15 zł taśmę samowulkanizującą się do zabezpieczenia połączeń i po tym zabiegu powinno to wytrzymać nawet przy zasoleniu Polskich dróg kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.