Skocz do zawartości

Naklejki na lusterkach


marek

Rekomendowane odpowiedzi

Spodziewałem się, że tworzycie lobby na rzecz kulturnego podróżowania po drogach, na rzecz przestrzegania zasad i przepisów - potępiającego kierowców tych ciężarowych dziwadeł,

 

I nie ma powodu do rozczarowań, tak właśnie jest.

Biała folia odblaskowa na lusterku jest moim zdaniem działaniem w kierunku poprawy bezpieczeństwa na drodze.

Sam przecież napisałeś,że odblask na czołowym lusterku wzmaga czujność innego kierowcy.

Przecież taki jest tego cel.Lepiej Twoim zdaniem byłoby gdyby nie zauważył lusterka i doszło do kolizji?

Nie rozumiem. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Lucjan szkoda gadać twoja wypowiedź zwaliła mnie z nóg. Więcej luzu chłopie i dystansu do otaczającego Cię świata na pewno sprawi że będziesz szczęśliwszy a już na pewno zdrowszy. Poza tym narzucanie w tem sposób swojego zdania innym w błachych kwestiach nie świadczy za dobrze o tobie. To forum to MY a nie jak piszesz WY, no chyba że nie czyjesz się jednym z nas :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucjan szkoda gadać twoja wypowiedź zwaliła mnie z nóg. Więcej luzu chłopie i dystansu do otaczającego Cię świata na pewno sprawi że będziesz szczęśliwszy a już na pewno zdrowszy. Poza tym narzucanie w tem sposób swojego zdania innym w błachych kwestiach nie świadczy za dobrze o tobie. To forum to MY a nie jak piszesz WY, no chyba że nie czyjesz się jednym z nas :ok:

 

Widzę nie zrozumieliśmy się.

Ja wyraźnie napisałem, że dokładanie jakichkolwiek pomocników/ozdóbek jest naganne w świetle przepisów kodeksu ruchu drogowego.

To, że odczucie iż mała naklejka na lusterko poprawi widoczność i bezpieczeństwo jest moim zdaniem wysoce złudne (nie tak dawno prowadzona byla dyskusja na temat poprawy bezpieczęństwa poprzez wprowadzenie obowiązku całodobowej jazdy ze światłami - i jakie były w tej mierze kontestujace pomysł wypowiedzi co niektórych, są one nadal dostępne). Ja stoję na stanowisku, iż na samochodzie i przyczepie może być tylko to co jest określone świadectwem/certyfikatem homologacyjnym wydanym przez upoważniony organ producentowi i dystrybutorowi auta/przyczepy. Zatem z formalnego punktu widzenia samodoróbki na lusterka są niczym innym jak dzialaniem wbrew homologacji, a zatem stanowią naruszenie prawa. Tak na marginesie zauważę, że przecież przyczepa, szersza od auta, ma z przodu światełka odblaskowe oraz świecące na biało (przynajmniej moja takie ma), które powinny być dla jadącego z przeciwka widoczne. Więc po co mnożyć świetliki?

 

Zrozummy jedną zasadniczą rzecz, to iż policja nie reaguje na szereg wykroczeń kierowców (m. in. nieprzepisowe używanie świateł przeciwmgielnych przednich i tylnych, stosowanie dodatkowych świateł dalekosiężnych, foliowanie na czarno przednich bocznych szyb, stosowanie oświetlenia neonowego na podwoziach, choinki świateł na ciężarówkach, turbinowe sygnały dzwiękowe, montowanie niehomologowanych tuningowych tłumików końcowych z jednoczesnym usuwaniem tłumika środkowego, itp, itd) to nie znaczy, że nas też upoważnia do kombinacji i wprowadzania udziwnień. Według mnie oznacza to tylko to, że powinniśmy szczególnie publicznie piętnować takich kierowców oraz wytykać policji bierność i sprowadzanie swoich czynności jedynie do gry w chowanego z użyciem suszarek, by łapać jadących zbyt prędko.

 

Nie musicie się moi drodzy zgadzać z moim zdaniem i opiniami, zreszta nie o to w mojej wypowiedzi chodziło. Chciałem tylko unaocznić problem, jak łatwo - wręcz beztrosko - potrafimy/jesteśmy skłonni przejść do porządku dziennego nad przypadkami naruszania obowiązującego prawa przez innych, by później żalić się na jawną niesprawiedliwość, jeżeli nas to prawo restrykcyjnie dotknie.

Rozpisałem się, a tu pora szykować dobytek, by z rana wyruszyć z przyczepką na weekendową wyprawę nad jezioro. :hop1:

życzę miłego weekendu :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a ja sobie przykleiłem bo mi się tak podoba, być może zmienię na kolor biały :-] uważam że lepiej mieć i być widocznym ( nawet wbrew przepisom ) niż nie mieć i stwarzać ( znikome ale zawsze ) zagrożenie ( straciłem w ten sposób lusterko na zakręcie przez pewnego pajaca w Szwajcarii ) :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wczoraj w jakimś artykule czytałem, że bodajże w Norwegii takie odblaski na wystających lustrach z przyczpey są obowiązkowe, wiec pomysł godny propagowania. Mnie już 2x lustro rozbili jadący z naprzeciwka, było to w dzień więc pewnie nie pomógłby im jakokolwiek odblask :-(, ale pomysł OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Maciej, dopiero teraz zwróciłem uwagę na to, że jesteś z Wejherowa. Został Tobie może biały skrawek na dwa trójkąty?

 

został, został - daj adres na PW to Ci wyślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej dzieki, poszło na priva. Dopiero dzisija bo w weekendu zamieszkuję na campingu bez sieci niestety.

 

Wracając do tematu jaki kolor odblasku z jakiej strony. Nie jest to żadna złośliwość, ale skoro juz rozstrząsamy wszytsko ....

W ten weekend wiązłem rowery na haku. Na takim bagażniku rowery są ułożone bokiem do kierunku jazdy a zatem i bokiem z tyłu samochodu. O 3 tablicy już dyskutowaliśmy, ale .... tak sobie jadę i przypomniał mi się ten wątek i ..... rowery na kołach mają żółte/pomarańczowe odblaski. Tak zamocowane rowery świecą nimi na wspomniane kolory do tyłu.

....................

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.