Skocz do zawartości

Naklejki na lusterkach


marek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kolego Lucjanie.

Mam wrażenie,że za chwilę temat rozdmucha się do poziomu tablic wyróżniających.

 

Panowie bądźmy poważni!!!!

Po ulicach jeździ pełno samochodów oklejonych reklamami z przodu z tyłu i z boku.

Ciężarówki świecą nieprzepisowymi lampkami.

O czym tu mowa.

Przecież takie naklejki poprawią tylko bezpieczeństwo i nie sądzę,żeby ktokolwiek się do tego przyczepił.

 

Widzę,że wymyślony zostal kolejny problem. :ok::hop1::hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja np mam titek przy wstecznym kiedy cofam a tez to jest w osobowkach zabronione :ok: . Tylko niech ktos udowodni czy taki titek lub odblask na lusterku powoduje zagrozenia na drodze.

Sowa, podzielam Twoje zdanie, ciezarowki to istne choinki :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblask z przodu biały jak w rowerze i myślę że będzie ok.Jak by co to chodzi o postój na poboczu.No panowie nie róbmy z 2 trójkątów afery tym bardziej że Cosin już z tym jeździ.A jeszcze jedno jak się już znajdzie upierdliwy pan władza to zerwanie tego to minutka przecież i już jedziesz dale j legalnie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdumiony tym co piszecie, albowiem z jednej strony piszecie o sobie, iż jesteście użytkownikami dróg wyjątkowo pragmatycznymi, i dowodzić tego mają Wasze starania m.in. o oznaczanie przyczepy tablicami ostrzegawczymi (których - upieram się - przepis wcale od przyczep kampingowych nie wymaga), piszecie że na drogach zachowujecie się kulturalnie, jeździcie zgodnie z przepisami, przestrzegacie ograniczen i nakazów, itp.

Podkreślacie, że w trasy jeździcie z przyczepami na ogół nocą (ja z kolei uważam, że noc jest od spania a nie włóczenia się po drogach i walki z omijaniem pijaczyn, rowerzystów i dziur). Zatem podróżujecie w warunkach ograniczonej widoczności, kiedy każdy źle wyregulowany reflektor jadącego z przeciwka pojazdu irytuje, kiedy każde światełko, ognik widziany nawet przez moment z przodu przed autem podnosi adrenalinę i wzmagać powinien czujność kierowcy. A tu czytam, teraz, że żółty odblask na czołowej stronie lusterka wstecznego to fajna rzecz nie mogąca poirytować kierowcy jadącego z przeciwka, że imponują Wam nieprzepisowe choinki na ciężarówkach (które moim skromnym zdaniem powinny być z nielegalnych ozdóbek ogołocone albo wyrzucone z dróg przez policjantów). Spodziewałem się, że tworzycie lobby na rzecz kulturnego podróżowania po drogach, na rzecz przestrzegania zasad i przepisów - potępiającego kierowców tych ciężarowych dziwadeł, a tutaj czytam, że coniektórzy stawiają te odpustowe autopodobne konstrukcje za precedens, za motto, które powinno pozwalać na działania i zachęcać do przyozdabiania pojazdów niezgodnie z obowiązujacymi przepisami.

Smuci mnie to, bo dojdziemy tym sposobem do poziomu Korei Południowej, w której każdy kierwoca robi i jeździ jak chce, gdzie auta mają wszystkie szyby - nawet przednie - zasmarowane czarnymi foliami, światła mijania i drogowe oraz stopu i kierunkowskazy aut mienią sie wszystkimi kolorami tęczy, a przepisy ruchu drogowego mają ci obywatele w głębokim poważaniu. Szczęście tylko, że nie jeździmy tam naszymi autami.

Zatem oklejajmy swoje pojazdy czym się da i gdzie się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucjan, masz oczywiscie nutke racji ale niepotrzebnie dramatyzujesz. Jezeli byloby tak zle to przede wszystkim z ciezarowek poznikalyby choinki. A nie da sie tutaj zaprzeczyc, ze TIRy to wlasnie najczesciej przez Policjantow kontrolowane pojazdy. Gdyby nasza Policja byla na to "cieta' to by to szybko poznikalo z czolek tych ciagnikow czyz nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Uważam, że odblask na lusterku to dobra rzecz, oczywiście musi być biały. Zwróćcie uwagę na coraz powszechniejsze montowanie kierunkowskazów na lusterkach zewnętrznych. Oczywiście

świecą one podczas zmiany kierunku (gdy je włączymy), ale w związku z tym, że muszą posiadać nawet "szczątkowy" element odbijający światło i klosz "szklanopodobny" to także pełnią rolę światełka odblaskowego przy jeździe "na wprost".

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że naklejenie białego kawałka folii odblaskowej nikomu nie zaszkodzi. Na zlot przywiozę trochę tej folii i kto będzie chciał temu dam. Nic na siłę.

A co do policjantów na drodze - nie przesadzajmy, to też ludzie tyle że kijowy zawód wybrali :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Uważam, że odblask na lusterku to dobra rzecz, oczywiście musi być biały. Zwróćcie uwagę na coraz powszechniejsze montowanie kierunkowskazów na lusterkach zewnętrznych. Oczywiście

świecą one podczas zmiany kierunku (gdy je włączymy), ale w związku z tym, że muszą posiadać nawet "szczątkowy" element odbijający światło i klosz "szklanopodobny" to także pełnią rolę światełka odblaskowego przy jeździe "na wprost".

 

 

Pozdrawiam

 

 

Podzielam zdanie Tomkka. Co do kierunkowskazów lusterkowych to dodam, że nieraz święcą one światłem ciągłym (tak jak dodatkowa postojówka). Podczas włączenia kierunkowskazu światło migocze w mocniejszym odcieniu.

 

Osobiście "choinki" tirów mi nie przeszkadzają, nieraz wygląda to całkiem interesująco. Ci ludzie tworzą sobie namiastkę domu gdzie żyją wg swoich kryteriów by umilić sobie czas.

 

Tuning to też fajna sprawa... oczywiście jak się mieści w granicach zdrowego rozsądku. Bo czym jest jakaś tam dodatkowa żaróweczka do nadgorliwca, który jeździ noc i dzień z halogenami i przeciwmgielnymi by go widziano?

 

 

Co do tematu odblasków na lusteerkach to też mi to odpowiada :ok: Ładniej wygląda a do tego nieco funkcjonalności dodaje, któa noca może się przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, że imponują Wam nieprzepisowe choinki na ciężarówkach (które moim skromnym zdaniem powinny być z nielegalnych ozdóbek ogołocone albo wyrzucone z dróg przez policjantów).

 

 

Chyba źle przeczytałeś to co napisałem,Przytoczyłem światełka tirów jako przykład negatywny i wcale to nikomu nie imponuje!!!

To powinno być surowo karane!!!

 

Na przyszłość proponuję lepiej wczytać się w tekst.

I naprawdę nie dramatyzuj,bo jak się mają dwa małe odblaski do odblaskowego koloru np.pomocy drogowej lub karetki.

Przecież to tylko poprawia bezppieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, a tutaj czytam, że coniektórzy stawiają te odpustowe autopodobne konstrukcje za precedens, za motto, które powinno pozwalać na działania i zachęcać do przyozdabiania pojazdów niezgodnie z obowiązujacymi przepisami.

 

Przecież nikt nic takiego nawet nie zasugerował,gdzie Ty to przeczytałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.