Skocz do zawartości

przepływowy podgrzewacz wody


tommi

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie to za dużo problemów z tym wszystkim. Podstawowa sprawa - "zimna woda zdrowia doda" :).

Według mnie najprościej bedzie podgrzać wodę na kuchence w czajniku i wlać do baniaczka z wodą w którym jest trochę wody zimnej. Tak będzie najprościej, bez kombinacji i skutecznie.

Ja tam zostanę jednak przy muciu zimną wodą :).

Pozdrawiam!

Popieram Ciebie Tomii,na każdym kempingu są umywalki,prysznice itp.Tommi jak jeszcze nie masz przyczepki,to szukaj takiej,kóra to wszystko już ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

przyczepke juz ma, ale nie o to chodzi.

największą satysfakcją jest gdy sobie coś usprawnie własnymi raczkami albo co jeszcze lepsze najpierw główką a potem raączkami.

to jest tak z sikaniem z wiatrem idziesz na łatwizne.

ogólnie ciesze sie gdy coś wykąbinuje ale jeszcze bardziej gdy to się podoba publice.

pozdrawiam, tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mogę polecić proste i tanie rozwiązanie, grzałka do akwarium AQSn-100 W:

 

TU KLIKAĆ

 

Moc 100W, jak za mało można kupić dwie, plastikowa, nietłukąca. Ja za swoją zapłaciłem niecałe 24 zł a po godzinie 10 l wody jest dosyć ciepłe żeby się spokojnie umyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich,

 

Pierwszy raz zabieram głosna forum. W temacie ciepłej wody stosuję od 3 lat rozwiązanie: terma 10 l bezcisnieniowa, podblatowa z grzałką 800W produkcji włoskiej ( ok. 250 zł.) z termostatem, umieszczona w szafie, pompa trochę mocniejsza niż standardowa niebieska, wymieniłem krany w kuchni i łazience na ciepłe/zimne , łazienkowa bateria ma prysznic. Rozwiązanie to zapewniakomfort użytkowania ciepłej wody w kuchni i łazience taki sam jak w domu włącznie z prysznicem.

Polecam kolejny mój patent :

Umieszczenie w zbiorniku wodnym ( karnister ) zaworu zamykającego ze spłuczli toaletowej - rozwiązanie to umożliwia na stałe podpięcie wody z sieci i automatyczne uzupełnianie wody w zbiorniku, który zasila cały układ.

 

Pozdrawiam wszystkich.

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy nowego kolege :].

Świetny pomysł z zastosowaniem zaworu ze spłuczki wc :] - tylko jak do karnistra z otworem o średnicy 6 cm wcisne pływak :].

Trzeba pociąć karnister - a w tedy podczas jazdy musi być on całkowicie pusty - i wtedy poranna toaleta poza kempingiem nie jest możliwa :].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz do starego typu spłuczek plastikowych sa zawory z pływakiem prostokatnym rozmiary ok. 10 cm na 6/7 cm cena 4 zł. Pływak odłączyłem i przy małych manipulacjach reką złożyłem wewnątrz. Oryginalny zbiornik mam taki, że wchodzi mi ręka do środka. Do zamocowania zaworka i doprowadzenia wody słuzy otwór b, który wyciąłem otwór z boku, włożyłem gwint z zaworka na który jest nakręcona końcówka męska z szykozłączki. Dopinam wąż i wszystko działa. Zbiorniki takie ( 10 L)można dokupić w każdym sklepie carawaningowym służą do recznego przynoszenia wody , a większy otr omożliwia włożenie pompki.

 

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zdecydowanie odradzam używanie jako podgrzewaczy do wody różnych czajniczków albo grzałek samochodowych na 12v pod zapalniczke. Mam w aucie taki czajniczek i podgrzanie w nim wody na 2 kubeczki kawy trwa 10-15 min :] Trzeba mieć mocne nerwy przy oczekiwaniu na kawke :dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Jest firma w W-ie która produkuje grzałki do akwarium twierdzą że mogą zrobić grzałkę o dowolnej mocy. Może ktoś skorzysta :]http://www.skalar.pl/grzalki.html

 

Dodam, że w typowych zastowaniach grzałki Skalara uchodza za dobre i bezawaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem dwie grzałki skalar każda po 150w w zbiorniku 30l oklejonym pianką termoizolacyjną.Połączyłem je z termostatem od bojlera (termostat z odzysku) Termostaty od akwarium nie nadają się ponieważ max temp. którą można nastawić to zależnie od modeku 31 - 35 st C. komfortowa temp do mucia to 38 - 40st. Zastosowałem również zawór odcinającu wodę miejską(Taki od płuczki).Jak ktoś wcześniej zauważył taki zaworek nie wejdzie przez otwór w zwykłym baniaku, więc w miejsce wlewu wstawiłe rurę PCV o średnicy 110 mm.do zlutowania urzyłem gorącego kleju (tzw glue gun). Woda doprowadzoma jesr wężem ogrodowym(9zł za 15mb w Castowamie)do zaworka, zaworek po napełnieniu bańki odcina wodę i pilnuje żeby nigdy grzałki nie pracowały na sucho. żona jest szczęśliwa :drive: a ja nie ganiam do kranu i mam czas na :drive: Jak ktoś sobie życzy to mogę przesłać fotki tego ustrojstwa na maila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam; mam pytanie na temat grzałek.Czy ktoś ma oryginalną lub robioną przez siebie (ta wersja bardziej mnie interesuje) grzałki do domowego c o ? Jestem na etapie myślenia na temat zastosowania ogrzewania domu elektrycznie.Jeśli macie pomysły to proszę o podpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jrek3 - chyba jest coś takiego.Jutro Ci powiem czy na 230v czy 380v.Mam dzisiaj mało czasu ale jutro ok.10.00 zadzwoń.Bedę wiedział na 100%.No i rozważ jeszcze raz aspekt ekonomiczny Twojego "myslenia".O ile dobrze pamietam to taki wariant ma sens przy nocnej taryfie.

Pozdrawiam - Robin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Jestem szczęśliwym posiadaczem przyczepy Burstner 455 TS. Przyczepa wyposazona jest w łazienkę z prysznicem. Niestety mankamentem jest brak ciepłej wody. Zasilanie w wodę następuje ze zbiornika (80 l). W zbiorniku umieszczona jest pomopka. Rozprowadzone są dwie instalacje - jedna do prysznica, umywalki i toalety, druga doprowadzona jest do zlewozmywaka. Na nadchodzący sezon chciałbym wyposażyć przyczepę w ciepła wodę. Zastanawiam się nad trzema sposobami:

1) zainstalowanie grzałki w zbiorniku. Minusem jest to, że do toalety będzie trafiała ciepła woda - obawiam się, że to przyspieszy rozwój bakterii w zbiorniku toalety i niepożądany zapach. Ponadto, obawiam sie, ze przy dużym zużyciu wody nie zdązy się nagrzać.

2) zainstalowanie podgrzewacza przepływowego: problemy jakie widzę to po pierwsze musiałyby być 2: jeden do zlewu, drugi do prysznica i umywalki; po drugie obwiam się, ze pompka ze zbiornika daje za małe ciśnienie.

3) uruchomienie alternatywnego zasilania w wodę z sieci wodociągowej i zainstalowanie podgrzewacza przepływowego. Przyczepa przez większość sezonu stoi w miejscu, gdzie takie rozwiazanie jest możliwe. To odpowiadało by mi najbardziej - bez konieczności ciągłego uzupelniania zbiornika, z jednoczesną możliwością korzystnia z niego, gdy jest to niezbędne (na wyjeździe). Z tym, że szczerze przyznam nie mam pojęcia jak sie do tego zabrać,

 

Czy ktoś z Was borykał się z podobmymi dylematami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. ;) Jak chcesz coś więcej wiedzieć o przepływowym podgrzewaczu wody - to przeczytaj posty z tego działu w tym temacie. ;) W swoim TEC- u mam instalację z przepływowym oraz dodatkowo zbiornik uzupełaniany ze stałego zasilania przyczepy w wodę (szybkozłączka) - jutro postaram sie o parę fotek ;) .Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

chyba ten 3 sposób , choć ma też wadę tz. dobra intalacja elektryczna , przepływowe ogrzewacze mają ok. 2500W ( w zależności od producenta ) i wymagają zerowania - BEZPIECZEŃSTWO , ale jak to stoi to chyba do zrobienia POZDRAWIAM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.