Skocz do zawartości

wyrwane okno dachowe


kobas

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem pecha. Wracając z Bieszczad - w piątek - wiatr wyrwał okienko dachowe nad wc.(myślałem, że jest zamknięte, ale chyba niedokładnie zamknąłem) Muszę wymienić chyba całe okno - chociaż wyrwało tylko górną pokrywę i siateczkę - moskitierę. Jestem z Wrocławia. Proszę o opinię i radę który serwis we Wrocławiu jest godny polecenia. Moja przyczepa - Adria 360 rok 2002. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Stałeś się najprawdopodobniej "ofiarą" kruszejących nitów z plastiku. Otóż górna część okienka przymocowana jest do uchwytów podnoszących (rączek) nitami z plastiku, które pod wpływem promieniowania UV stają się kruche, rozpadają się, a następnie pokrywa odlatuje w siną dal...(choć masz młodą przyczepę, więc może być tak, jak piszesz- przyczyna to skleroza właściciela :) ). Poszukaj aukcji z samymi pokrywami albo wymień całe okienko (może być taniej, w zależności od modelu, który masz zamontowany)-operacja nie jest zbyt skomplikowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witaj miałem podobny problem podczas ostatnich wakacji i poradziłem sobie przy pomocy połówek z bańki po paliwie czterech opasek do kabli i dobrego silikonu bo do mej cepki nie mogłem znalezc orginału.Jak do tej pory smiga az milo i raczej tak juz zostanie ,nie bede zmieniał.Jesli chcesz to podesle zdjęcia

 

 

 

 

 

 

 

Witaj. Stałeś się najprawdopodobniej "ofiarą" kruszejących nitów z plastiku. Otóż górna część okienka przymocowana jest do uchwytów podnoszących (rączek) nitami z plastiku, które pod wpływem promieniowania UV stają się kruche, rozpadają się, a następnie pokrywa odlatuje w siną dal...(choć masz młodą przyczepę, więc może być tak, jak piszesz- przyczyna to skleroza właściciela :) ). Poszukaj aukcji z samymi pokrywami albo wymień całe okienko (może być taniej, w zależności od modelu, który masz zamontowany)-operacja nie jest zbyt skomplikowana.

Edytowane przez kali-ira (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się okazać, że kompletne okno będzie tańsze.

 

przeźroczyste

http://allegro.pl/okno-dachowe-fiamma-vent-40x40-family-camp-i1856025962.html'>http://allegro.pl/okno-dachowe-fiamma-vent-40x40-family-camp-i1856025962.html

białe

http://allegro.pl/okno-dachowe-fiamma-vent-40x40-family-camp-i1856025962.html

 

używki:

 

http://allegro.pl/szyberdach-lufcik-do-przyczepy-hobby-de-luxe-i1895043496.html

 

http://allegro.pl/szyberdach-lufcik-do-przyczepy-hobby-de-luxe-i1895043497.html

 

jeżeli masz zwykły (drugi) daszek to proponuję zamontować przeźroczysty w jego miejsce, a w kibelku włożyć ten drugi. Ja zrobiłem podobny zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, też miałem taką przygodę i to kilka tysięcy km od kraju.

 

Doraźnie poradziłem sobie tak:

 

post-1214-0-95305800-1319574235_thumb.jpg

 

 

A potem zdemontowałem stare okno, zmierzyłem i kupiłem na Allegro nowe. Do tego tubka sikaflexu, 2 godziny roboty i gotowe.

 

Całość kosztów wraz z dostawą i uszczelniaczem to ok 200 zł.

Edytowane przez marmur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za porady. Okno już zamontowałem. W jednym z wrocławskich serwisów wykonałem wymiany. Kupiłem przeżroczyste - 40x40. Wyrwane okno było nad wc. W związku z tym, że przeżroczste wydało i się bardzej atrakcyjne (no i nowe) zamieniłem okno z sypialni na wc. Teraz w sypialni jest nowe - przeżroczyste a w wc te już wcześniej używane - mleczne (40x40). Serwisant powiedział mi, że to wyrwane okno było prodkukcji francuskiej i było kiepskiej jakości. Mówił, że miał już wcześniej przypadi wyrwania tego typu okien z "młodych" przyczep, Tak więc odzyskałem dobry chumor - może z moją sklerozą nie jest tak źle. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, też miałem taką przygodę i to kilka tysięcy km od kraju.

 

Doraźnie poradziłem sobie tak:

 

post-1214-0-95305800-1319574235_thumb.jpg

 

 

A potem zdemontowałem stare okno, zmierzyłem i kupiłem na Allegro nowe. Do tego tubka sikaflexu, 2 godziny roboty i gotowe.

 

Całość kosztów wraz z dostawą i uszczelniaczem to ok 200 zł.

 

też trenowałem to rozwiązanie ............ ale nieszczególnie da się z tym jechać :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też trenowałem to rozwiązanie ............ ale nieszczególnie da się z tym jechać :-(

 

 

 

 

Widać coś w tym było. Okienko odfrunęło sobie już trzeciego dnia naszej sześciotygodniowej podróży. Z wyjścia awaryjnego korzystaliśny tylko jeden raz przez ok godzinkę. A poza tym nie było grama deszczu. Opatrzność czuwała nad nami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Właśnie zauważyłem, że szalejące wietrzysko postanowiło zająć się oknem dachowym. Znalazłem je piętnaście metrów od przyczepy. Pewnie nie domknąłem po ostatnim wietrzeniu przyczepy :(

Edytowane przez Kajman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

mam ten sam problem, wichura wyrwała na postoju uchylone okno dachowe, trytytkami udało się jakoś awaryjnie zamocować pokrywę, jednak mojanka z tirem wyrwała okno, które już w ogóle nie nadaje się do naprawy, pozostaje montaż nowego okna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś odleciała mi pokrywa okna .
Opiszę jak to zrobiłem najprościej bo czasem może się komuś przydać aby nie musiał zjeżdżać do do domu i przerywać wyjazdu .
Zwykły duży worek na śmieci . do tego wsunąłem płat tektury z jakiegoś pudełka  . wszystko to położyłem na otworze okna i krawędzie przykleiłem dokładnie taśmą klejącą do dachu  . Przyczepa stała na kempingu dwa tygodnie , nic nie przemakało . potem podczas normalnej jazdy też nic się nie odkleiło .
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś odleciała mi pokrywa okna .
Opiszę jak to zrobiłem najprościej bo czasem może się komuś przydać aby nie musiał zjeżdżać do do domu i przerywać wyjazdu .
Zwykły duży worek na śmieci . do tego wsunąłem płat tektury z jakiegoś pudełka  . wszystko to położyłem na otworze okna i krawędzie przykleiłem dokładnie taśmą klejącą do dachu  . Przyczepa stała na kempingu dwa tygodnie , nic nie przemakało . potem podczas normalnej jazdy też nic się nie odkleiło .
 
Zrobiłem tak samo z tym, że bez pudełka, dałem kilka warstw foli

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do @leszka nie poradzę.

Jedyne co, to mogę podzielić się swoją ostrożnością opartą o naukę z dwóch nieprzyjemnych zdarzeń jakich doświadczyłem.

Otóż: nie staję w terenie zalesionym (czyli pod drzewami) i każdorazowo nawet w największy upał  zamykam wszystkie okna, jeśli wychodzę poza teren kempingu:

-dawno dawno temu stojąc w Śliwinie na zadrzewionym kempingu, podczas nocnej wichury gałęzie sypały się z drzew, jak niejednemu łupież  z włosów. Na szczęścia na nas nic nie spadło, ale był to ostatni postój pod drzewami. Teraz tylko patelnia,

-w 2010 r. w Gąskach w bezchmurny dzień pojawiła się na niebie maleńka chmurka. Z niej w parę chwil zrobiła się niespodziewana i gwałtowna nawałnica. Wyrwała w poprzedniej naszej przyczepie przednie uchylone okno i to mimo, że staliśmy kilka metrów od przyczepy. Ogólnie na polu była niesamowita demolka. Od tej pory rzadko kiedy podnosimy okna dachowe, a okna boczne uchylamy jeśli jesteśmy na polu, a obserwacja pogody nie wskazuje zagrożenia. Z przerażeniem obserwujemy, jak ludzie otwierają wszystkie okna w przyczepie i opuszczają kemping na kilka godzin. Oczyma wyobraźni widzimy jakie mogą tego być następstwa. 

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.