Skocz do zawartości

Lodówka mocno mrozi słabo chłodzi


piotrekbb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

fryteczki jadą w paczce w zamrażalniku i nawet na 12V są zamrożone :-] oczywiście przed wyjazdem z 2-3 dni do przodu odpalam lodówke na 230V lub gaz żeby się porządnie schłodziła a na samą jazde przełączam na 12V i spokojnie przez 12h jazdy wszystko jest ok :ok: bo zasilanie 12V idealnie podtrzymuje schłodzoną lodówke :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to proponuje schłodzić przed wyjazdem a podczas postoju na spanie odpalić gaz, wtedy podczas jazdy nawet 20h spokojnie zamrożone produkty przejada w zamrażarce Tego lata 16h ciągłej jazdy jechałem na 12V i wszystko było cacy :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już pozostaje czekac do maja, czyli pierwszego nastepnego wyjazdu , nadszedł czas ulepszeń, tuninngu lub ... sprzedaży i wymiany na kampera.

Wogóle to jakoś nigdy nie uruchamiałem lodówki na gaz ;)

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczgo na 12V nie mrozi? Moja mrozi nawet jak ją uruchomie od początku na 12V to parownik zakuje się lodem w zamrażarce...? Ja włączam na 2-3h przed wyjazdem i już moge wrzucić zamrożoną karkóweczke do zamrażarki :serducha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pononoć poziomowac trzeba a ja na trasie to tylko kółko opuszczam.Wogóe to am obawy przed tym gazem ,jeszcze się spale i co :hmm: Niby mam magiczna naklejke 2012 ale kto wie co taka lodówka potrafi ;)

A wracając do tematu to chyba tylko wiatraki bez likwidacji klapy zamrazarki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko wentylatorki.

A co ma Ci się zapalić? hee? jakaś gazofobia? Co do poziomowania to gdy masz budke na haku to jest jakoś mocno z górki albo pod górke?

 

ja tylko podpieram tylnie podpory, cykam gaz i smyk do wykra, nigdy się nic nie stało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast szukać wiatraków na allegro kup wiatrak od komputera i podłącz do kostki 12 V, oszczędność ponad 100 zł.

Wydaje mi się, że problem jest innego rodzaju, gdyż wiatrak zwiększa wydajność lodówki, a Twój zamrażalnik

jest bardzo wydajny. Sprawdziłbym jeszcze raz szczelność drzwi lodówki, czy ciepłe powietrze nie dostaje się

do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze ale czy te uszczelki mogą tak siadać , przy owwieraniu raczej czuć że jest szczelnie.Poprzedni własciciel zapewnił mnie ,ze przyczepa była używana tylko na 4 wyjazdach , to starszy gość ,ogólnie tak wygląda z niektórych elementów ściągałem resztki folii ochronnej , był pierwszym właścicielem.:niewiem: Widzałem gdzies takie gotowe wiatraki na wymiar kratki z autmatycznym regulatorem , za chyba 120zł.Codzi o to aby był cichy i wydajny , ja gluchawy jestem ale reszta domowników nie.

Tez mi się wydaje ,ze sprawnośc jest OK biorąc pod uwagę zamrazarkę , pierwsze dni miała -8 -10 pózniej juz -15 to jak w domowej czyli OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek ja zamontowałem taki wentylator. Cena rewelacyjna - 19 zł. Zamontowałem go do wewnętrznej strony górnej kratki, tak aby wydmuchiwał powietrze z góry szafki na zewnątrz. Przyczepiłem go opaskami elektrycznymi. Zasilanie wzięte z kostki 12V zlokalizowanej za dolną kratką. W sumie 30 minut roboty. Poprawiła się praca lodówki, jak widziałeś w zamrażarce lód w woreczkach się spokojnie robił. Dodatkowo wyeliminowałem własnie ciepłą szafkę i blat nad lodówka.

Jedyny problem to taki, że niestety ciepłe powietrze wdmuchiwane jest do przedsionka, a jak sam wiesz we Włoszech każda forma grzania powietrza jest niewskazana.

Jak chcesz to kiedyś przy okazji założę ci taki wiatrak.

Według mnie zacznij od poziomowania przyczepy i podłączenia lodówki dzień przed wyjazdem, tak abyś zimne produkty wsadził do zimnej lodówki, a wtedy na 12V spokojnie przewieziesz swoje karczki i kaszanki do Włoch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodzio ja wiem jak zwracasz uwage na poziomowanie , ale sam widziełs kiełbasy ,zamrożone na kość , specjalnie termometr pare dni trzymałem w lodówce.Gdyby była żle wypoziomowana to zmorzi tak w zamrażalniku ? Zresztą wypoziomowałem przeciez twoją poziomicą.Dmuchać do przedsionka nie będzie bo ja mam lodówkę z drugiej strony martwi się sąsiad :] No nic w przyszłym roku porównamy lodówki bo chyba nie myślisz jechać w inne miejsce cfaniaczek.gif

 

Jak takie tanie te wiatraki to wezme 4 dwa nawiewające i dwa wyciągające.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Piotrek ja u siebie mam dokładnie taki sam problem z tą lodówką

Już myślałem że coś jest nie tak z nią, bo w poprzednim Hobbiku Elektrolux pod zamrażalnikiem zamrażał wędliny na kamień i utrzymywał temp. nawet przy upałach na poziomie maks 7 stopni.

Widać z tego faktycznie wentylatory są wskazane. Jak już uda Ci się je podłączyć to daj znać jak to zrobiłeś bo pewnie na wiosnę też sobie takie zamontuje, a nie mam pojęcia do czego to tam z tyłu podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.