Jump to content

Lodówka mocno mrozi słabo chłodzi

piotrekbb
 Share

Recommended Posts

Moja lodówka mrozi do -15 a schładza tylko do ok 7 stopni co jest grane ? potrzebuje w lodówce max 4 stopnie. Wartości przy zasilaniu 230v , temp. zewnetrzna 35-38stopni.

Co z tym zrobić , wiatraki ? :niewiem:

• Replies 40
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• piotrekbb

14

• kit

5

• bartosz_b

5

• Adam1988

4

temp. zewnetrzna 35-38stopni.

A skąd ty takie wysokie temperatury wziołeś

Moja lodówka mrozi do -15 a schładza tylko do ok 7 stopni co jest grane ? potrzebuje w lodówce max 4 stopnie. Wartości przy zasilaniu 230v , temp. zewnetrzna 35-38stopni.

wiatraki jak najbardziej sprawdzaja się przy takich temperaturach. załóż i opisz o ile w tych samych warunkach obniżyłeś temperaturę

Moja ma tak samo,ale jak włączę wentylatory, to w największe upały mam piwo oszronione.

A wogóle to o jakiej lodówce mowa

Mowa o lodówce Dometic RM6390L zabudowanej w mojej przyczepie. Temperatury jaki podałem dotyczą lipca i siepnia , teraz już nie sprawdzę z wiatrakami bo jestem w domu.

chodzi o to,że lodówka pracuje raczej wydajnie skoro w zamrazarce jest do -15 , dlaczego więc w chłodziarce jest tylko 7 do nawet 11 a nie 4 tak jak byc powinno.Ja równiez jak wyciągne piwo to jest oszronione bo to róznica prawie 30 stopni , niestety pewne produkty jak wedliny czu nabiał powinny mieć 0-4stoopnia a nie 7-11.

dodatkowy na kratkach wentylacyjnych ,sa o tym tematy ale nie wiem czy w moim przypadku to jest przyczyną

Piotrekbb Twoja lodówka działa prawidłowo . Jeżeli chcesz niższą temperaturę chłodzenia zdejmij drzwiczki z zamrażarki . Ja tak robię w upały i wszystko jest ok.

Tak tylko czy wtedy zamrażarka będzie funkcjonować prawidłowo i czy nie zawali się cała szronem od otwierania drzwi ,mam dosyć dużą zamrażarkę i nie chce z niej rezygnować

Jeśli zamrażarka chłodzi dobrze tzn. ze układ pracuje prawidłowo i nic wiecej nie wyciągniesz... Może wentylatorki porawią cokolwiek ale ja bym się zastanowił nad przyczyną takiej różnicy.

Sprawdziłeś czy uszczelka drzwi dokładnie dolega? Czy przypadkiem nadmiernie nie nagrzewa się cała szafa? co powoduje zyski ciepła w chłodziarce? Wentylatorki oprócz poprawy wydajności układu ochładzają wnętrze szafki w której jest lodówka a to już jest duży plus. Jakieś 2-3st w dół :hmm:

Po zdjęciu drzwiczek, zamrażarka nie pokrywa się szronem , lodówka lepiej chłodzi. Na kempingu nie potrzebujemy zamrażarki, bo nie ma czego zamrażać. Gdy zaistnieje potrzeba korzystania z zamrażarki w dwie minuty założysz z powrotem drzwiczki do zamrażarki. Pozdrawiam Lucek.

w sumie to masz rację i tak nie przewioze zamrożonych produktów ,spróbuje więc bez tych drzwiczek, sprawdzę jeszcze uszczelkę ale powinny być OK .Ciepło wewnątrz szafki jest napewno bo kawalek blatu za kuchenką i zlewem jest bardzo ciepły .Nie moge nawet zostawić uchylonego okna kuchi bo wtedy gorące powietrze z górnej kratki wpada do przyczepy.

Edited by piotrekbb (see edit history)

ja bym z zamrażarki nie zrezygnował :nono: lubie poprostu frytki :jesc: i one prawie zawsze z nami podróżują :hehe: