Skocz do zawartości

Lodówka mocno mrozi słabo chłodzi


piotrekbb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moja lodówka mrozi do -15 a schładza tylko do ok 7 stopni co jest grane ? potrzebuje w lodówce max 4 stopnie. Wartości przy zasilaniu 230v , temp. zewnetrzna 35-38stopni.

Co z tym zrobić , wiatraki ? :niewiem:

wiatraki jak najbardziej sprawdzaja się przy takich temperaturach. załóż i opisz o ile w tych samych warunkach obniżyłeś temperaturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja lodówka mrozi do -15 a schładza tylko do ok 7 stopni co jest grane ? potrzebuje w lodówce max 4 stopnie. Wartości przy zasilaniu 230v , temp. zewnetrzna 35-38stopni.

Co z tym zrobić , wiatraki ? :niewiem:

 

Moja ma tak samo,ale jak włączę wentylatory, to w największe upały mam piwo oszronione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o lodówce Dometic RM6390L zabudowanej w mojej przyczepie. Temperatury jaki podałem dotyczą lipca i siepnia , teraz już nie sprawdzę z wiatrakami bo jestem w domu.

chodzi o to,że lodówka pracuje raczej wydajnie skoro w zamrazarce jest do -15 , dlaczego więc w chłodziarce jest tylko 7 do nawet 11 a nie 4 tak jak byc powinno.Ja równiez jak wyciągne piwo to jest oszronione bo to róznica prawie 30 stopni , niestety pewne produkty jak wedliny czu nabiał powinny mieć 0-4stoopnia a nie 7-11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamrażarka chłodzi dobrze tzn. ze układ pracuje prawidłowo i nic wiecej nie wyciągniesz... Może wentylatorki porawią cokolwiek ale ja bym się zastanowił nad przyczyną takiej różnicy.

 

Sprawdziłeś czy uszczelka drzwi dokładnie dolega? Czy przypadkiem nadmiernie nie nagrzewa się cała szafa? co powoduje zyski ciepła w chłodziarce? Wentylatorki oprócz poprawy wydajności układu ochładzają wnętrze szafki w której jest lodówka a to już jest duży plus. Jakieś 2-3st w dół :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu drzwiczek, zamrażarka nie pokrywa się szronem , lodówka lepiej chłodzi. Na kempingu nie potrzebujemy zamrażarki, bo nie ma czego zamrażać. Gdy zaistnieje potrzeba korzystania z zamrażarki w dwie minuty założysz z powrotem drzwiczki do zamrażarki. Pozdrawiam Lucek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to masz rację i tak nie przewioze zamrożonych produktów ,spróbuje więc bez tych drzwiczek, sprawdzę jeszcze uszczelkę ale powinny być OK .Ciepło wewnątrz szafki jest napewno bo kawalek blatu za kuchenką i zlewem jest bardzo ciepły .Nie moge nawet zostawić uchylonego okna kuchi bo wtedy gorące powietrze z górnej kratki wpada do przyczepy.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.