Skocz do zawartości

spojler


ADAMiEWA

Rekomendowane odpowiedzi

ta budka ma prawie pionową przednią ścianę, więc tu spojler może dawać większy efekt :hmm:

 

ciekawe jakby to było w przypadku np KIPa :hmm:

 

w ogóle czy pochylenie i wysokość przedniej ściany przekłada się znacząco na spalanie ?

 

 

W przypadku KIPa spojlera bym nie montował... po co? Poprzednie Avento, mniejsze, lżejsze o ponad 200kg i też z lekko pochyloną ścianą czołową wcale nie sprawiało, że jechało się lżej czy oszczędniej. Uważam, że za spojlerem powstałoby zawirowanie powietrza zamiast skierowanie go wyżej przy tak pochylonej ścianie jak w KIPie. Być może się myle, takie mam wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że różnica w spalaniu jest ogromna pomiędzy 90km/h a 110km/h - sprawdziłem we Francji. Ale tu pytamy czy jest różnica, kiedy jedziemy 90km/h ze spojlerem i 90km/h bez spojlera.

Ja jadąc do Warki bez spojlera i wracając z podobną prędkością ze spojlerem nie zauważyłem różnicy (test w temacie, auto - sedan), ale szantymen sprawdził na swoim kombi i różnica była i to duża w oszczędności paliwa. Zdecydowanie przy jego teście, na aucie kombi, koszt nawet nowego spojlera zwraca się po kilkutysięcznokilometrowej wyprawie.

 

Dobrze Kolega zauważył. Ja zjeździłem też Francję i Bretanię - gdzie autostrada jest bezpłatna. Dalej uważam, że zakup spojlera dla każdej konfiguracji zestawu holownik-przyczepka ma sens po badaniu w tunelu. I takie zestawy-modele winne być prezentowane przy zakupach.Wszystko inne to mrzonki-marzonki.

Edytowane przez NINED (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

moim zdaniem te oszczednosci jazdy ze spojlerem to najwieksze sa w opowiadaniach sprzedajacych je , co innego jezeli rzeczywiscie ktos by zaczal produkcje dedykowanych spojlerow do wybranych zestawow - dl.wys.i odlleglosc ciepki od typowanego holownika tu roznice w mocowaniu moga wiecej szkody jak pozytku zrobic ,

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pasuje, już bym ten spojlerek kupował.(od Ciebie NICKT)

 

Ale mam pewne wątpliwości czy Szantymen ( mający to cudo na sprzedaż ) jest w swojej relacji obiektywny.:niewiem:

 

Bez urazy czasem trochę handluję i sam nie zawsze jestem do końca szczery i obiektywny!

 

Ps, Czy czasem od Ciebie (NICKT) nie kupowałem lusterek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupowałeś ode mnie, ale mogłem Ci doradzać kiedyś jak ja kupowałem takie mocowane do drzwi. Spojler kupiłem w Warce od Przemo.D - test jest wcześniej opisany. Knaus jest na sprzedaż więc spojlerek też :)

Ja jeszcze wierzę w uczciwość ludzi i ze względu na opinię szantymena kupiłem spojler (zresztą w pierwszej wersji miałem kupić u niego). Ponieważ to jeden z nas i znamy się też prywatnie, to nie kłamałby swoich kolegów z forum? Wydaje mi się, że na jego aucie kombi taki spojler umieszczony max z tyłu dachu mógł dać takie oszczędności. A ponieważ cena Przemo.D była okazyjna (i za tylę chcę odsprzedać) to prawie nic nie traciłem kupując. Myślę, że z odsprzedaniem też nie będzie problemu.Może nawet już jutro, jak go zabiorę do Sandomierza :)

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent odpisał iż instalacja powinna być w tylnej części auta. Sprawdzali w tunelu aerodynamicznym i ma znaczenie wysokość auta, wysokość relingu lub bagażnika, długość zaczepu i kąt nachylenia przyczepy. Oni sprawdzali na swoich przyczepach (angielkach) które są bardziej pochylone od pozostałych przyczep. Między innymi dla tego nie podali dokładnych odległości. Trzeba przetestować samemu gdzie jest najlepiej, najprościej jest w kombi gdy są relingi bo można sobie po kawałku przesuwać. U mnie zdaje to egzamin. Nie upieram się przy sprzedaży i dlatego mamy egzemplarz testowy. Nie mam zawalonych magazynów spojlerami i muszę się ich pozbyć. Mamy wersję testową można przetestować i jak się spodoba to kupić, a jak nie to oddać byłe w całości. Jako firma sprzedajemy wiele innych produktów które przynoszą dochody i spojler jest jedynie ciekawostką na rynku.

Opowiadanie że trzeba na każdym aucie przeprowadzić badania w tunelu, jest beznadziejne bo rozmawiamy o zyskach 10% na paliwie a koszt badań przekroczy wielokrotnie jego wartość. Więc jeśli się ma trochę chęci na zabawę można sobie samemu sprawdzić. Ja sprawdziłem u mnie działa, dlatego wprowadziłem do sprzedaży, obowiązku kupna jeszcze niema.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

 

Wszystko pasuje, już bym ten spojlerek kupował.(od Ciebie NICKT)

 

Ale mam pewne wątpliwości czy Szantymen ( mający to cudo na sprzedaż ) jest w swojej relacji obiektywny.:niewiem:

 

Bez urazy czasem trochę handluję i sam nie zawsze jestem do końca szczery i obiektywny!

 

Ps, Czy czasem od Ciebie (NICKT) nie kupowałem lusterek ?

 

Po to szantymen napisał w profilu że jest firma żeby go traktować poważnie. :ok:

 

 

Że nie jesteś obiektywny to niestety sam napisałeś.

 

Bez urazy sam troszkę handluję i wolę obniżyć cenę niż ,,robić z kogoś balona,,.

 

Niestety w ostatnim roku miałem wątpliwą przyjemność natrafić na ,,mało szczerych i jeszcze mniej obiektywnych ,, przez co poniosłem dość duże straty finansowe. :no:

 

Niestety ze względu na moją ,, w miarę przyzwoitość,, nie mogę się tego szajsu (towaru) pozbyć. :oslabiony:

 

Przez co dalej jestem na --------- :look:

 

Nawet po dużych promocjach. :hehe:

 

:blagac: Nie obraź się Kolego ! ale niektóre ,,firmy ,, są związane z Forum i z tego co wiem zależy Im na dobrej opinii.

 

Miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Szantymen :ok:

wszystko co producent odpisał to my sami dobrze wiemy :-] liczyłem na jakieś przybliżone chociaż parametry :niewiem:

 

 

 

No ja również liczyłem na wyniki jakichś testów ! :swieca:

 

Oczywiście nie obrażam się i mam nadzieję , że SZANTYMEN też się nie obrazi.

 

A przy handlu tak niestety jest , że prawda nie do końca wypowiedziana przez sprzedawcę,

 

może być odebrana jak kłamstwo przez kupującego. ( o co wcale nie podejrzewam kolegów z forum ):swiety:

 

Mam nadzieję , że z biegiem czasu spojlerek się zozpowszechni, ludziom zmniejszy się spalanie i wszyscy będą zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że też liczyłem że napiszą coś więcej. Jednak myślę że boją się podawać szczegółów bo zbyt wiele czynników jest zależnych.

Dali film na którym są ujęcia z tunelu i widać jak układa się wiązka powietrza.

 

 

Co do sprzedaży to tak jak ze wszystkim jednym się podoba innym nie, to normalne i nie obrażam się. Każdy ma prawo do swojej opinii. Wciskanie towaru na siłę nigdy się nie sprawdza. Lepiej sprzedać jeden produkt i mieć jednego zadowolonego klienta hehe%281%29.gif , niż sprzedać pięć i mieć pięciu nie zadowolonych :wrrr: :wrrr: :wrrr: :wrrr: :wrrr: klientów. hehe%281%29.gif

Edytowane przez szantymen (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że też liczyłem że napiszą coś więcej. Jednak myślę że boją się podawać szczegółów bo zbyt wiele czynników jest zależnych.

Dali film na którym są ujęcia z tunelu i widać jak układa się wiązka powietrza.

 

 

Co do sprzedaży to tak jak ze wszystkim jednym się podoba innym nie, to normalne i nie obrażam się. Każdy ma prawo do swojej opinii. Wciskanie towaru na siłę nigdy się nie sprawdza. Lepiej sprzedać jeden produkt i mieć jednego zadowolonego klienta hehe%281%29.gif , niż sprzedać pięć i mieć pięciu nie zadowolonych :wrrr: :wrrr: :wrrr: :wrrr: :wrrr: klientów. hehe%281%29.gif

 

Piękny kolorowy film i nic więcej!!!! Ponadto obecne przyczepki mają 2,30 m szerokości i co, są boczne spojlery?:D

Edytowane przez NINED (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że na każdym kombi lub vanie jakiś efekt (pozytywny) powinien być i powinien wzrastać wraz ze wzrostem prędkości.

 

Zakup prędzej się wróci tym co jeżdżą dużo i szybko a przy okazji mają pionową ścianę przednią w pepce.:ok:

 

U innych potrwa to dłużej.beksa.gif

 

W tirach odległość pomiędzy ciągnikiem a naczepą to trochę powyżej metra, i wszystkie (prawie) spojlery mają.

 

Kolego NINED nie zgadzam się z tobą, :zolta: część powietrza pójdzie górą ( dzięki spoilerkowi).:bevil:

 

A opory powietrza w naszym hobby to rzecz nieunikniona.:sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.