Skocz do zawartości

Przyczepa kempingowa


hakembery

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowy na forum i prosiłbym o fachową radę w sprawie kupna przyczepy kempingowej rozważam dwie opcje:Angielską z młodszego rocznika lub Niemiecką Hobby ale starszy rocznik kwotę jaką posiadam to jest max 8000

http://moto.allegro....08.html#gallery

Tutaj jest link do przyczepy którą zamierzam kupić są w niej lekkie przeróbki przodu jest podest na rowery zamiast schowka i właściciel mówi,że jest zakonserwowana od spodu...Z góry dziękuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie ważne czy angielka czy nie angielka, rok produkcji też nie gwarantuje idealnego stanu - liczy się to, jakiego wyposażenia oczekujesz, oraz w jakim stanie jest konkretny egzemplarz. Pooglądaj różne modele, przemyśl sobie, na jaki sposób podróżowania stawiasz (wyjazdy stacjonarne, kilkudniowe postoje itp) i dopasuj do tego potrzebny układ wnętrza. Wstaw zdjęcia kilku egzemplarzy, które będą odpowiadać Ci cenowo i wyposażeniem - pooglądamy i wypowiemy się.

 

To Hobby z zewnątrz wygląda na swój wiek, choć za mało zdjęć by wypowiedzieć się dokładniej. Na pewno trzeba dobrze sprawdzić podłogę pod panelami, szczególnie w narożnikach, pod szafkami itp.

No i najważniejsze: nie bój się kropek i przecinków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwiaty ,sernik ,budyń i inne dekoracje oznaczają -sprawdź dokładnie.

Jesli jest zakonserwowana jakąś gumą lub inna masą to również trzeba byc ostrożnym ,pod spodem może byc zgnilizna a konserwacja zamochodowa świetnie ją maskuje.

Rocznikowo nie kupisz młodej za 8tys chyba,że oszukanego anglika.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się Hobby 535 Prestige oglądałem taką za 8tyś ,ale była podłoga w rogu nadgnita, coś było z oknem jak się otwierało to okno opadało najbardziej chodzi mi żeby były dwie sypialnie jaką kupię to kupię oby zadbaną mam właśnie nadzieje że mi w tym pomorzecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomoŻemy ok.gif

Tylko nie licz na to że ktoś wskaże Ci przyczepę którą masz kupić.

Musisz szukać, jeździć, oglądać. My możemy pomóc jeśli będziesz miał jakieś wątpliwości, pokażesz zdjęcia i powiesz co Cię zastanawia. Pamiętaj również że to Ty ostatecznie musisz podjąć decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam kolego za ten tytuł ale jak wcześniej pisałem jestem nowy i nie wiedziałem jak to napisać .

 

Czasem trzeba się poprostu zastanowić np.:

- Przyczepa z dwoma sypialniami

- Czego szukać w cenie do 8 tyś. zł

- Angielka a może Hobby

 

Na prawdę nie wiem czego chcesz a już mam 3 tytuły dla Twojego tematu i wcale nie wynika to z tego że jestem tu od lat waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znany bajkowy piesku Kolego...

Angielki są bardzo sympatycznymi budkami, jest szansa że uda Ci się znaleźć taką całkiem zadbaną, suchą , sprawną, ale jest jedno ale:

Absolutnie w angielkach nie zwracaj uwagi na jej rok produkcji deklarowany przez "sprzedającego", bo po zapodaniu zdjęć tutaj na forum, będziesz rozczarowany. Potem w telefonie usłyszysz: "taaaak???? no ja nie wiedziałem, myślałem że to jest 96 a nie 86..."

Tak, dobrze rozumiesz, podawany rok produkcji pochodzi od słowa "myślałem" - to w optymistycznej wersji.

Pesymistyczna jest taka, że świadomie kłamcy kłamią i robią z klientów baranów.

Są wyjątki, ale jest ich 1 % ogółu podaży.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kolego. - Zawsze myślałem, że pies nazywał się Hakelbery, ale to zatarte wspomnienia z dzieciństwa :-)

 

Obawiam się, że przeróbka Hobby nie polegała na zamontowaniu stelaża do roweru. Myślę, że uszkodzona była przednia ściana łącznie z obudową bakisty przedniej. Ponieważ bakistę kompletną nie jest łatwo zakupić, więc łatwiej (a przede wszystkim taniej) - było wywalić ją, zrobić podest. Ciekawe, czym zabezpieczona jest przednia ściana.

Swoją drogą - proszę przyjrzeć się tej platformie. W jaki sposób można na niej zamontować rowery? Ile tych rowerów?

Inne pytanie - gdzie jest butla na gaz i miejsce na inne "pierdoły" niezbędne do podróżowania?

 

Co do nadgnitej podłogi i opadających oknach - Kolego, czy Ty czytałeś trochę nasze forum? Czy masz świadomość co to znaczy zgniła podłoga? Albo brak ramy okna? Czy wiesz co to oznacza? Czy masz świadomość co robi wilgoć ze stelażem (szkieletem) budki?

Zapoznaj się z kilkoma wątkami. Nie posiadając tych informacji (nie będę ich tutaj powtarzał) - sugeruję nie kupować budki za 8 tys zł. Chyba że masz jeszcze ze 2-4 klocki na remont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do nadgnitej podłogi i opadających oknach - Kolego, czy Ty czytałeś trochę nasze forum?

 

Jakby czytał to by się najpierw przywitał w powitalni ;)

 

Co do bakisty, mam identyczne zdanie. Na pewno nie została usunięta w celu montażu podestu pod rowery.

 

sprzedawca pisze o kuchence 3 pallnikowej ? a gdzie butla ? kto i jak przerobił instalację gazową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór marki i modelu trafiony - prawdopodobnie najsolidniejsza przyczepa z tych lat - ale nie ten egzemplarz .zerknij na te poniżej :

http://allegro.pl/hobby-prestige-535-polecam-i1806694049.html

http://allegro.pl/przyczepa-campingowa-hobby-prestige-535-tychy-i1811439787.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tą z Tych oglądałem i w niej jest w rogu nadgnita i jest szpara na zewnątrz no i to okno a ocenilibyście mi tą dość fajna no i cena przystępna

http://moto.allegro.pl/avondale-leda-4-5-osobowa-duzy-namiot-i1826394126.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śmiałbym tu nawet próbować mierzyć się z okiem gfizyka, ale narożniki nad przednią szybą od wewnątrz wydają się podejrzane.

Tylny prawy narożnik był dziabnięty. Więcej dostrzeże Grzesiek :)

 

Poza tym, na 99% podany jest prawdziwy rok budowy, prezentuje się bardzo ładnie. Myślę że warto ją odwiedzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.