Skocz do zawartości

Temperatura silnika


pplaw

Rekomendowane odpowiedzi

ale napisaliscie ho ho... a ja dodam jeszcze jedno.. czy auto masz nowe czy uzywane???? bo znam proste przypadki zakamienienia ukladow....

 

 

Wtedy to już calgon tylko pomoże :ok:

 

PS. to dla rozładowania "ciśnienia" :) hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nadciśnienie)
nadciśnienie to miał mój dziadek :look:
najczęstszą przyczyną jest defekt termostatu. Jeżeli jest możliwość wymienić na nowy, a jeżeli nie to wyjąć go, zrobić w nim dziurę i zamontowac spowrotem
Nie radzę kombinować z "partyzncką naprawą" termostatu lub jego wyciąganiem w większości nowoczesnych aut (szczególnie w dieslach) zaburza to cyrkulację płynu chłodzącego i co za tym idzie i tak auto się przegrzewa. Wniosek jeśli jest zepsuty i ma się go na wierzchu to trzeba po prostu wymienić :look:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jeśli jest zepsuty i ma się go na wierzchu to trzeba po prostu wymienić

 

jesli nie ma sie na wierzchu to pojechac do mechanika, niech wymieni, doleje płynu, sprawdzi szczelnośc.Warto tez raz na jakis czas wymienic płyn w ukł. chłodzenia.stary płyn szybko traci swoje własności wiec przegranie lub zamarzniecie murowane :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mrsulki! Opisujesz i podajesz rady jak defekt nastąpi koło warsztatu z dobrum mechanikiem i częściami. To co napisałem "przerabiałem osobiście" i wiem teraz jak się ratować w drodze. A propos. Co z Dziadkiem - grzał się tez ? :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisujesz i podajesz rady jak defekt nastąpi koło warsztatu z dobrum mechanikiem i częściami. To co napisałem "przerabiałem osobiście" i wiem teraz jak się ratować w drodze.
Myślę że grzebanie w aucie na drodze za pomocą śrubokręta i kombinerek odeszło do lamusa wraz z "dziećmi" polskiej myśli technicznej. We współczesnych autach to tak naprawdę głupiej żarówki sam nie wymienisz bo takie "cudowne" rozwiązania z dostępem mają, że o elektronice nie wspomnę. A co do warsztatów to nie żyjemy na Sacharze czy w Australii że do warsztatu nie wiadomo jak daleko. A poza tym (nie obrażając nikogo) myślę że góra 20% kierowców wie co to termostat nie wspominając o jego znalezieniu na silniku. Poza tym pewnie z 95% uzytkowników samochodów ma w nich jedynie orginalny komplet narzędzi czyli klucz do kół i lewarek( a za pomocą tego zestawu to i koła czasem nie wymienisz). :look:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno masz wiele racji, ale kamperowcy to taki ludek, który zna swoje cacko i wiele, a nawet bardzo wiele potrafi przy nim zrobić. Możan jak piszesz mieć tylko klucz do kół, ale wtedy radzę mieć jeszcze podnośnik. Trzeba mieć jednak przy sobie "obfitszy" komplet narzędzi, bo jeżeli nawet sam nie potrafisz czegoś zrobić to najczęściej przygodni kierowcy pomogą. Ja mam prosty silnik Fiat Ducato 2500 bez dodatków i bardzo wiele rzeczy zrobię sam. Przykładem niech będzie nadchodzący weekend. Awaria i co ? Pan majster nie pracuje, proszę poczekać do 7.05. może da się coś zrobić. A awaria w sumie niewielka - w poniedziałek do pracy! Pozdrawiam i życzę bezawaryjnej jazdy. :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że grzebanie w aucie na drodze za pomocą śrubokręta i kombinerek odeszło do lamusa wraz z "dziećmi" polskiej myśli technicznej. We współczesnych autach to tak naprawdę głupiej żarówki sam nie wymienisz bo takie "cudowne" rozwiązania z dostępem mają, że o elektronice nie wspomnę.

 

 

ALe jednak jeszcze u nas przeważają samochody starsze i dużo rzeczy robi się na własne ryzyko (średnia wieku samochodów w Polsce to ok 8-9 lat). Więc tym śrubokrętem i kombinerkami jeszcze sporo się da zrobić :hop1: Ja też sam kombinuje z czym się da.

 

W "nówkach" faktycznie - za dużo nie zrobisz :ok: Chyba, że to dacia logan lub fiat seicento :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.