Jump to content
Tomii

Bieruń - Center Camp

Recommended Posts

chris_66

Coś tu w tym wszystkim nie gra.

Wszystko gra, zarobki są takie jak na zachodzie, rozmawiam z kolegami z Niemiec, Francji Szwecji i zarabiam tyle co oni albo lepiej. Jak ktoś się zna na robocie to praca jest i kasa też, tylko fachowców brak.

Wysłane z mojego Tapatalka

jacek00
Warszawa to jednak nie cały kraj zdaje się ... hmm. Centra centrami, a za miedzą inaczej bywa czasem.
Owszem. Nie mierze wszystkiego przez pryzmat Warszawy, ale nie można też tak dramatyzować. 200-300 zł to dziś godzina pracy wielu mechaników samochodowych. Wystarczy przejechać się do pierwszego lepszego ASO. Tak więc cena 600 netto w Bieruniu mi się jakoś wygórowana nie wydaje. Widać doskonale w DE ile taka usługa kosztuje, skoro tam 250 eu brutto. Różnica 45%. Czyli u nas usługi nadal tańsze

chris_66
Warszawa to jednak nie cały kraj zdaje się ... hmm. Centra centrami, a za miedzą inaczej bywa czasem.
Kraków, Śląsk i inne okolica i pensja 4-5 to żaden wyczyn, a ludzi do pracy brak.

jacek00

Wszystko gra, zarobki są takie jak na zachodzie, rozmawiam z kolegami z Niemiec, Francji Szwecji i zarabiam tyle co oni albo lepiej. Jak ktoś się zna na robocie to praca jest i kasa też, tylko fachowców brak.

Zgadzam się. Zarobki specjalistów są już porównywalne. Do tego stopnia że sporo specjalistów wraca z emigracji bo na miejscu często dostają lepsze oferty niż tam. Dlatego, że dobrego specjalistę dziś trudno znaleźc.

kalapan
1 minutę temu, chris_66 napisał:

Kraków, Śląsk i inne okolica i pensja 4-5 to żaden wyczyn, a ludzi do pracy brak.

Rozumiem, że te 4-5 tys to za 8-7 godz, pracy, zgodnie z tym co wcześniej pisałeś...

rumpel
2 minuty temu, chris_66 napisał:

W pewnych kręgach - być może, ale wąskich z pewnością.

Cezarr
9 minut temu, chris_66 napisał:

I tak i nie, to zależy jakich pracowników szukasz a taką kasę.

Łza Włóczynutka

Teraz to nawet bezdomni majbahy parami oddają bardziej potrzebującym ;D

kalapan

Specjalista  - główny księgowy w randze dyrektora finansowego w dużej firmie poszukiwany.Nie będę palcem wskazywał na czyje miejsce, bo mało to istotne. Jedno z większych miast w Polsce.

Wymagania:

- Studia wyższe, najlepiej ekonomiczne

- zdany egzamin państwowy na doradcę podatkowego

- minimum 10 letnie doświadczenie w pracy w księgowości, minimum 3 letnie na stanowisku głównego księgowego

- znajomość języka angielskiego, wskazane również niemieckiego lub francuskiego

- nienormowany czas pracy , ale i tak trzeba przyjść na 7 godz. i do 15 pracować - to minimum. Co powyżej do za damski ........

-  i tu jeszcze z 10 innych  podpunktów, których mi się wymieniać już nie chce

Co w zamian?

Pensja około 9 tys. zł  brutto  OCZYWIŚCIE NA MIESIĄC , a nie za 8 godz. pracy ! + ewentualna premia kwartalna ( około 1000 zł)

Żadnego samochodu służbowego , ani innych dodatków, deputatów, darowizn czy innych rydzykopodobnych.

Zakładając, że 9 tys. brutto = około 7 tys. zł na rękę i dzieląc to przez ilość godzin pracy w miesiącu = niecałe 42 zł / godz.

Tyle w temacie i nie piszcie mi tutaj więcej pierdół o zarobkach  3 godzinnych 3 czy 4 tys zł, przytaczanych tutaj jako regułę odnoszącą się do ogółu, a nie do ewentualnego przedsiębiorcy.

Chętnych do pracy sporo, konkurencja była duża, więc i wybierać było z kogo . Czy to byli głupcy , czy nieudacznicy, a może życiowe fujary, które ktoś jak zwykle wpuścił w maliny?

Edited by kalapan (see edit history)

chris_66
Rozumiem, że te 4-5 tys to za 8-7 godz, pracy, zgodnie z tym co wcześniej pisałeś...

Nie, to kasa dla kogoś kto ma kwalifikacje na poziomie wyższym niż kasjer w biedronce

Cezarr
3 minuty temu, chris_66 napisał:

Nie, to kasa dla kogoś kto ma kwalifikacje na poziomie wyższym niż kasjer w biedronce

myślisz że jak ktoś pracuje w biedronce to jest debilem ?

chris_66

Specjalista  - główny księgowy w randze dyrektora finansowego w dużej firmie poszukiwany..............9 tys. brutto

To podstawa, nie napisałeś że razem z dodatkami wyjdzie pewnie koło 25 do ręki. A i to nie koniec.

witus
Nie wiem gdzie gdzieś i kto ledwo 3k wyciąga. Z takich ciekawostek to Lidl w Warszawie na dzień dobry kasjerowi płaci 3750 brutto + dodatki różne. Chętnych do pracy w zasadzie brak. Wielkie ogłoszenie przy wejściu do Lidla wisi non stop.

Tak więc chyba u nas nie jest tak źle jak kiedyś było :-)

To brutto robi wrażenie ale netto to już wystarczy tylko na wynajęcie mieszkania, skromne jedzenie i opłacenie telefonu. Na montaż mover’a już nie wystarczy.

chris_66
myślisz że jak ktoś pracuje w biedronce to jest debilem ?
Nie, , ale do tego wystarczy podstawówka. Matura do bycia kierownikiem.

kalapan
Teraz, chris_66 napisał:

podstawa, nie napisałeś że razem z dodatkami wyjdzie pewnie koło 25 do ręki. A i to nie koniec.

chris - umiesz  Ty czytać ze zrozumieniem - jeżeli  nie to przeczytaj mój post jeszcze raz i tak do skutku...